Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Nedavno sam od Dade na forumu kupio The River. Igra je kao Days Of Wonder igra dobila loše kritike, opravdano ako se gleda iz perspektive igre za odrasle. No, ja sam je nabavio kao prvi worker placement game za svoju uskoro 6-ogodišnju kćer i to je bio pun pogodak. Jednostavnost igre pomogla je da mala lako shvati tu mehaniku te taktiziranja koja idu uz istu. Stalno ju igramo a nekidan smo je odigrali i u četvero s frendom i njegovom malom od 8 koja je isto odmah skuzila igru. Uspijemo se čak uživjeti i u temu Uglavnom, preporuka za prvi wp game za klince.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk





Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post (ukupno 6):
dadomljekosadistikoStipskockicamiki0102
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

Pogled na dječju igru iz malo drugačije perspektive: nekidan sam probao odigrati solo Geitser, geister, schatzkrljmfmajster. Najteži mode, sa samo 2 lika i završilo je tako da sam je igrao preko 2 sata, sve dok iz 4. pokušaja nisam uspio pobjediti :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 3):
priroda15dadokockica
slika
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Ja sam se tako mučio s Mmm! Pobijedio sam igru na težem modu tek kad sam se pošteno zainatio, možda iz 10og pokušaja

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Vukozec je napisao/la: 22 kol 2019, 11:51 Pogled na dječju igru iz malo drugačije perspektive: nekidan sam probao odigrati solo Geitser, geister, schatzkrljmfmajster. Najteži mode, sa samo 2 lika i završilo je tako da sam je igrao preko 2 sata, sve dok iz 4. pokušaja nisam uspio pobjediti :)
To ti još i dobro, ja sam znao svaku 10-u :D

Inače dugo tražim ekspanziju za ovu igru, jel netko ima sreće s tim?
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Vukozec »

Ključ za geister je da su oba lika stalno skupa, nema razdvajanja. Tek kad maksimalno počiste duhove i utvare krenu prema izlazu iskrcati šta imaju pa opet istom taktikom po nove gemove :)

A Mmm! sam nekidan izvadio da probam sa odraslom ekipom (najteži mod naravno). Nije prošlo loše kao opuštajući filler :)

Celestia je igra koju mi podjednako voli i staro i mlado (5+). Ima prekrasan look privlačan djeci i jednostavniji mod za njih, a za stariju ekipu se nametnula kao go to igra za to trajanje i kompleksnost.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Moja skoro 6-godišnjakinja izrazila želju da isproba neku igru za "odrasle", pa hajde kopao malo ispod kauča i izvukao Camel Up koji je par godina stajao neigran. Odmah joj se svidio artwork (imam prvu ediciju), i nakon što se malo prisjetio pravila, odigrali nekoliko rundi. Jako joj se svidjelo, igra je blesavo zabavna i kaotična, voli brojati novac, a začudilo me da bi se ona prva odvažila sa glavnim okladama za najbržu i najsporiju devu. Sljedeći put ćemo ubaciti module iz supercup ekspanzije, ali samo one jednostavnije (produžena staza i kocka podrške, te foto session). Nije ni nama starijima bilo mrsko prisjetiti se ove igre.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Butch »

Jeste igrali Patchwork? Uzasno je lako za objasniti.
Mojim sestricnama(6 i 8) se svidio. Jednu sam pobjedio za 1 razlike, drugu 24.
Ucim ih odmah u startu da gube s dostojanstvnom.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Je, je, već je pala preporuka i strašno se maloj svidjela igra (kao i mojoj ženi). Samo, postoji razlika dok igram sa djetetom i ženom. Dok sa ženom dosta kompetitivno igram i unaprijed kalkuliram koji sve komadi slijede 10-poteza unaprijed, i trudim se omesti ženu (kao i ona mene, nije ni ona nevinašce), sa djetetom ipak igram opuštenije, gledam doslovce ona prva tri komada zakrpe, a i radi jednostavnosti s obzirom da će tek napuniti 6 g, na kraju igre za svako prazno polje gubiš jedan gumb.

Postoji taj Patchwork express (on ima ploču 7x7), i kao brži je i primjereniji djeci, ali ne vidim smisla "duplirati" kada se dijete već lijepo naučilo na original.
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la Butch »

Vi kao da igrate GoT a ne patchwork.
Ma ne trebas nikakve house rulove, klinci s 6 godina toliko kuze igre da im ne trebas ni popustati.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Heh da, žena i ja se stalno koljemo :D

Klinci pak različito sazrijevaju i od curice koja će tek na godinu krenuti u školu ne mogu očekivati poznavanje "kompleksnije" matematike (množenje, negativni brojevi) i otud kućno pravilo.

A što se tiče popuštanja klincima, ne kažem da im treba puštati, samo ne treba od njih očekivati da mogu dugoročno planirati i čitati namjere protivnika pa se ni ja ne trudim u tom segmentu jer u protivnom odbit ću dijete od bilo kakve igre, a ovako malo ona pobjeđuje, malo ja, nekad sa sitnom nekad sa ogromnom razlikom. I baš lijepo mogu dobro pratiti napredak djeteta u razmišljanju i koncentraciji i shodno tome podešavati joj težinu i uvoditi nove igre.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”