Igre za djecu?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Evo konačno zaključak, kupio nekoliko novih igara

Mini sagaland - mislio sam da će biti zanimljivo mojoj kćeri, ali na kraju bilo nam oboma dosadno. Predugo, puno sreće na kockicama. Srećom je bilo samo 30 kn

Mini Ubongo
Probali smo varijante gdje dijete igra lakšu a ja težu, ali ipak sam se u mladosti naigrao tetrisa, zato sam kupio i

Mini Ubongo extreme,. Obje igre stavili u istu kutiju, a igramo varijantu gdje moje dijete igra sada težu ubongo, a ja lakšu ubongo extreme. Bio isprva bahat i igrao težu stranu, ali ne bih uspio ništa složiti.

Ubongo je u svakom slučaju doživio odličan prijem, a svidjelo se i drugima.

Mini monster-fale. Mojoj kćeri se to tako sviđa, a meni premda nije nešto, zabavno mi je igrati s njom. Jedino je nezgodno sklapanje ploče, imam osjećaj da će se brzo oštetiti. Može se ostaviti posložena ploča, ali ne stane natrag u kutiju.

Od prije smo imali Hey thats my fish, ali igramo predloženu varijantu gdje dijete ima 4 pingvin, a ja manje. Drago mi je da sam je navukao na igru koja mi je oduvijek simpatična, samo da nema taj setup. Jedino se bunimo kada se izrazi želja za igranjem pingvin, misli li se na ovu igru ili icecool2 (Btw, još jedna zabavna igra).

Memoarr - e kako je to dobra igra, ostao sam zapanjen. Nakon što smo igrali nekoliko puta jednostavnu verziju, prešli smo na napredna pravila, jedino smo izostavili efekt hobotnice koja mijenja položaje kartice jer i meni bude zbunjujuće a kako neće mom djetetu. Apsolutna preporuka, zaslužuje recku. Jedina mana, nakon dvije partije postane problematično igrati jer "pamtimo" kartice iz prethodne partije.

Izuzev dosadnog sagalanda, sve nabrojano su odlične, relativno jeftine igre, i dovoljno male da se mogu lako prenositi.

Patchwork još nisam preuzeo u CM ali i to nas čeka.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
priroda15
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Od tih Ravensburgerovih mini igara nama se najviše svidjela kooperativna igra Schnappt-Hubi! Odlicna mala igra, preporučam. https://www.youtube.com/watch?v=YokLQlIG8rk

Za tu dob (5,5-6 godina) preporučam i Bärenpark. Počeli smo ga igrati prije par dana i nakon prve partije mala obavezno traži drugu a nekad i treću.
Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
kockica
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Ima li ih u muelleru?
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Schnapt-Hubi smo kupili u Mulleru prije cca godinu dana a Bärenpark Müller koliko znam nikad nije imao u ponudi.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Ma barem da nađem taj schnapt hubi. Thnx
Avatar
priroda15
Reactions:
Postovi: 325
Pridružen/a: 09 sij 2012, 20:21
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 468 puta
 pohvaljen: 266 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la priroda15 »

Novo otkriće nam je Kingdomino. Maloj (5,5) se jako svidjela i u sve tri odigrane partije me pobijedila, zadnju bez ijednog mog savjeta . Plus, odlična igra za učenje množenja. Preporuka!

Ima za kupiti u knjižari CC1West za cca 150 kn, ja kupio preko ebaya za 110kn s poštarinom.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru priroda15 za post:
sadistiko
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

priroda15 je napisao/la: 06 svi 2019, 09:56 Od tih Ravensburgerovih mini igara nama se najviše svidjela kooperativna igra Schnappt-Hubi! Odlicna mala igra, preporučam. https://www.youtube.com/watch?v=YokLQlIG8rk

Za tu dob (5,5-6 godina) preporučam i Bärenpark. Počeli smo ga igrati prije par dana i nakon prve partije mala obavezno traži drugu a nekad i treću.
Samo da spomenem, konačno kupio Schnappt-Hubi, mojoj curki se svidjelo, baš simpa igra. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
priroda15
docich
Reactions:
Postovi: 338
Pridružen/a: 20 sij 2012, 09:25
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 156 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la docich »

Kako se zove ona igra sa crvicima sta si.pricao.
Za +2 godine

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk

Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la dlakar »

docich je napisao/la: 01 srp 2019, 15:11 Kako se zove ona igra sa crvicima sta si.pricao.
Za +2 godine

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Crvići su ti ovo :
https://boardgamegeek.com/boardgame/916 ... -wurm-drin

Imaš ih u Mulleru. Morat ćeš malo pojednostavit pravila ako igraš sa skroz malom djecom.

Nešto sličnog koncepta je ovo:

slika

Staro je i nije lijepo kao crvići, ali moja mala od 3 god je ok prihvatila.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Igre za djecu?

Post Postao/la kockica »

Dlakar je odgovorio. Moja mala doduše nije imala problema sa pravilima (s time da smo igrali samo jednostavna pravila)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”