[DISKUSIJA] Preporuke za igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Satarash »

JobotBobica je napisao/la:
Satarash je napisao/la:A Hanabi, čisto da probamo. Nismo veliki ljubitelji kartaških igara, ali "Love letter" već mjesec dana igramo gotovo svaku večer po nekoliko partija, tako da vjerujem da će nam i ovo dobro sjesti.
Ako vam je Love Letter toliko dobro sjeo, toplo preporučam Council of Verona (sa Poison ekspanzijom) - slična mikro igra koja je zabavna i brza, a dovoljno različita od LL-a. Meni je Verona bolja, a nije da LL ne volem :)

Jesi li razmišljao o Small Worldu?
Hvala na preporuci, pogledat ću o čemu je riječ.
Nisam razmišljao o Small Worldu, pogledat ću i to, pa ako nam se svidi....tko zna.
Mislim da imamo i više negoli dovoljno igara za sada. Ali opet taj prokleti "consuming impulse"..... :lol:
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la grof »

A Božić je još daleko.... što će tek tada biti! :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Satarash je napisao/la:Puno hvala na savjetima! :bravo :bravo

Odluka je pala, nabavljamo i Istanbul i Camel up i Hanabi!
"Camel up" radi žene, koja voli te zabavne obiteljske igre. :lol:
"Istanbul" radi mene i male. Ustvari više radi male, nek se samo uči. (npr. u Village-u ima totalno lude strategije i često uopće ne shvaćamo što nam radi, a o Strasbourgu da ne pričam. Izlicitira sve prije zadnjeg kruga, potroši sve karte, ja i žena joj se smijemo i zezamo ju i lagano odigramo taj zadnji krug. Na kraju zbrajamo bodove, a ono ispadne da nas je ostavila 20+ bodova iza. Onda se ona sprda s nama. :bleh )
A Hanabi, čisto da probamo. Nismo veliki ljubitelji kartaških igara, ali "Love letter" već mjesec dana igramo gotovo svaku večer po nekoliko partija, tako da vjerujem da će nam i ovo dobro sjesti.

Hvala još jednom na savjetima, nadam se da će za koji dan i slike osvanuti ovdje. :D
Drago mi je biti od pomoći :) .

Uuuu našlo se onda za svakoga ponešto :hepihepi . Glavno da su na kraju svi sretni i zadovoljni :thumbs .

Već vidim da će biti svakakvih zanimljivih partija. Uživajte :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Satarash »

Valsim je napisao/la: Drago mi je biti od pomoći :) .

Uuuu našlo se onda za svakoga ponešto :hepihepi . Glavno da su na kraju svi sretni i zadovoljni :thumbs .

Već vidim da će biti svakakvih zanimljivih partija. Uživajte :) .
Hvala još jednom! Nadam se da ćemo se jednog dana zaletiti do ZG-a, da bacimo koju partiju i u toj famoznoj igraonici. Ustvari mislim da će to biti neminovno. Prošli tjedan sam kćeri zaprijetio da ću ju poslati na odvikavanje, jer je previše ovisna o društvenim igrama (igramo svaku večer, već i meni ponekad dosadi toliko igrati), na što mi je hladno odgovorila da nije ovisna, nego da samo želi igrati igre. :D
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Satarash »

Evo, da ne otvaram novu temu, trebam savjet....
Naime, dilerica iz dojčlanda nam dolazi za mjesec dana, pa razmišljamo da ovog puta naručimo "Pandemic", ili na njemačkom "Pandemie". Pročitao sam gotovo sve o toj igri na bgg-u...skužio sam i da postoji nekakva nova, redizajnirana verzija (ako sam dobro shvatio u starijoj verziji je manji broj karata "uloga").....

Dakle, zanimaju me vaša mišljenja o igri, kao i to kolika je ustvari razina teksta u istoj, budući bi naručio njemačko izdanje, a nismo nešto posebno jaki u njemačkom: http://shop.mueller.de/asmodee-pandemie-120700

szbunjen
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Killa »

Satarash je napisao/la:Evo, da ne otvaram novu temu, trebam savjet....
Naime, dilerica iz dojčlanda nam dolazi za mjesec dana, pa razmišljamo da ovog puta naručimo "Pandemic", ili na njemačkom "Pandemie". Pročitao sam gotovo sve o toj igri na bgg-u...skužio sam i da postoji nekakva nova, redizajnirana verzija (ako sam dobro shvatio u starijoj verziji je manji broj karata "uloga").....

Dakle, zanimaju me vaša mišljenja o igri, kao i to kolika je ustvari razina teksta u istoj, budući bi naručio njemačko izdanje, a nismo nešto posebno jaki u njemačkom: http://shop.mueller.de/asmodee-pandemie-120700

szbunjen
Ovo na slici je drugo izdanje, prvog nema više.
Količina teksta u igri je minimalna.
Par specijalnih karata ima nešto teksta, ali zapamtiš što rade nakon prve igre.
Sa Pademicom ne možeš pogriješit. Igra je univerzalno dobra. Nema tko je ne voli. A težinu možeš namještati od razine 9 godišnjaka do nemogućeg. Također, ekspanzije su vrhunske (On the brink i In the lab)
Marijan
Reactions:
Postovi: 118
Pridružen/a: 28 lis 2014, 23:59
Ima zahvala: 84 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Marijan »

Killa je napisao/la:
Satarash je napisao/la:Evo, da ne otvaram novu temu, trebam savjet....
Naime, dilerica iz dojčlanda nam dolazi za mjesec dana, pa razmišljamo da ovog puta naručimo "Pandemic", ili na njemačkom "Pandemie". Pročitao sam gotovo sve o toj igri na bgg-u...skužio sam i da postoji nekakva nova, redizajnirana verzija (ako sam dobro shvatio u starijoj verziji je manji broj karata "uloga").....

Dakle, zanimaju me vaša mišljenja o igri, kao i to kolika je ustvari razina teksta u istoj, budući bi naručio njemačko izdanje, a nismo nešto posebno jaki u njemačkom: http://shop.mueller.de/asmodee-pandemie-120700

szbunjen
Ovo na slici je drugo izdanje, prvog nema više.
Količina teksta u igri je minimalna.
Par specijalnih karata ima nešto teksta, ali zapamtiš što rade nakon prve igre.
Sa Pademicom ne možeš pogriješit. Igra je univerzalno dobra. Nema tko je ne voli. A težinu možeš namještati od razine 9 godišnjaka do nemogućeg. Također, ekspanzije su vrhunske (On the brink i In the lab)
Iskreno, ne volim Pandemic. Ali ne cijenim baš kooperativne igre, vidim čar i teorijski su mi ok nego u praksi uvijek bolje ispadne partija neke druge, kompetitivne igre.
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Satarash »

Ma mi uglavnom igramo s klinkom, tako da volimo i kooperativne igre. Odluka je pala, Pandemic je idući!
Hvala vam ljudi!
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Paka01 »

Iskoristit ću i ja ovu temu, da ne otvaram novu bezveze.

Ko šta ste ubrali već do sada vjerojatno, poprilično sam nov u svemu ovome i sve šta smo igrali ja i društvo od igara su Rizik, Catan, Carcassonne i 7 Wonders: Duel. Sad, zanima me šta bi vi ovako preporučili sljedeće da bi se moglo nabaviti :) Stvar je u tome šta ne znam šta mi se sviđa jer sam igrao samo ove 4 igre (i sve 4 su mi super, s naglaskom na Duel).

Ako može i ako imate volje, dajte preporuke u dvije kategorije; igre za 2 igrača i igre za 3 i više igrača (6-7 igrača maksimum). Također, bilo bi super da cijena ne prelazi nekih 350 kn po igri.

Hvala :)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la stoka »

el grande, 2-5 igrača, na forumu se prodaje za 175 kuna
zooloretto, 2-5 igrača, na forumu se prodaje za 200 kuna
the resistance, 5-10 igrača, igra skrivenih uloga
ako volite rizik, možda 1775:rebellion (oko 60 eura je nova)...
mislim da će ljudima bit lakše ako tražiš određenu temu, ovako po broju osoba je preapstraktno nešto preporučit, al po navedenim odigranim igrama mislim da bi ti ovo odgovaralo...
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”