[DISKUSIJA] Preporuke za igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

[DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Satarash »

Meni u subotu dolazi diler iz Njemačke, a nisam baš pri parama zadnjih dana, pa ne znam za što se odlučiti: Istanbul ili Camel up!
Inače preferiramo obiteljske igre, a glavna igračica će sad napuniti 6 godina (igra Village, Catan, Strasbourg.... bez problema), pa me zanima vaše mišljenje što odabrati??
Anybody??
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la buraz »

Da si u Zagrebu, posudio bih ti Camel Up da oprobaš :-/
Ovi su korisnici zahvalili autoru buraz za post:
Satarash
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Satarash »

buraz je napisao/la:Da si u Zagrebu, posudio bih ti Camel Up da oprobaš :-/
Hvala buraz! :D :thumbs

Sad sam obišao osječke mullere i čak imaju jedan novitet - Camel up! Juhuuu, konačno nešto novo nakon godina stagnacije. Tako da će Camel sigurno pasti za Božić....
A mislim da ću onda ipak od dilera (čija supruga radi u mulleru u švabiji) naručiti Istanbul i Hanabi, jer je i kod njih sad akcija 20%. :hepihepi
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la icarusST »

Satarash je napisao/la:
buraz je napisao/la:Da si u Zagrebu, posudio bih ti Camel Up da oprobaš :-/
Hvala buraz! :D :thumbs

Sad sam obišao osječke mullere i čak imaju jedan novitet - Camel up! Juhuuu, konačno nešto novo nakon godina stagnacije. Tako da će Camel sigurno pasti za Božić....
A mislim da ću onda ipak od dilera (čija supruga radi u mulleru u švabiji) naručiti Istanbul i Hanabi, jer je i kod njih sad akcija 20%. :hepihepi
Hanabi sam nasa ovde ... nie puno ... a poštarina pretpostavljam da nie vise od desetak eura

http://boardgamegeek.com/geekmarket/product/648367
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la icarusST »

Taj Mahal novi .... di ima za uzet da nije preskup
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la thegrey »

Ovdje:
http://igranje.hr/forum/viewtopic.php?f=2&t=2

u sekciji 01. ti sve piše.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2300 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Valsim »

Satarash je napisao/la:Meni u subotu dolazi diler iz Njemačke, a nisam baš pri parama zadnjih dana, pa ne znam za što se odlučiti: Istanbul ili Camel up!
Inače preferiramo obiteljske igre, a glavna igračica će sad napuniti 6 godina (igra Village, Catan, Strasbourg.... bez problema), pa me zanima vaše mišljenje što odabrati??
Anybody??
Camel up! je po meni čista obiteljska zabavna igra vrlo jednostavnih pravila i pogodna za svakoga.
Istanbul je podosta složeniji. Mada nema složenih pravila, igra zato obiluje velikom dubinom i ima dosta kombinacija koje je moguće izvesti u datom trenutku, te je kako bi se pobijedilo potrebno kalkulirati poteze unaprijed (kako svoje tako i one od protivnika).
Tako da bih vam ja zasad preporučio da kupite Camel up!, a Istanbul onda kada mala igračica malo više poraste :) .

Inače i jedna i druga igra su mi se jako svidjele. Samo što bih Camel up! odabrao igrati kada bih želio samo se dobro zabaviti i nasmijati, a Istanbul kada bih ipak htio malo napregnuti male sive stanice.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la Satarash »

Valsim je napisao/la: Camel up! je po meni čista obiteljska zabavna igra vrlo jednostavnih pravila i pogodna za svakoga.
Istanbul je podosta složeniji. Mada nema složenih pravila, igra zato obiluje velikom dubinom i ima dosta kombinacija koje je moguće izvesti u datom trenutku, te je kako bi se pobijedilo potrebno kalkulirati poteze unaprijed (kako svoje tako i one od protivnika).
Tako da bih vam ja zasad preporučio da kupite Camel up!, a Istanbul onda kada mala igračica malo više poraste :) .

Inače i jedna i druga igra su mi se jako svidjele. Samo što bih Camel up! odabrao igrati kada bih želio samo se dobro zabaviti i nasmijati, a Istanbul kada bih ipak htio malo napregnuti male sive stanice.
Puno hvala na savjetima! :bravo :bravo

Odluka je pala, nabavljamo i Istanbul i Camel up i Hanabi!
"Camel up" radi žene, koja voli te zabavne obiteljske igre. :lol:
"Istanbul" radi mene i male. Ustvari više radi male, nek se samo uči. (npr. u Village-u ima totalno lude strategije i često uopće ne shvaćamo što nam radi, a o Strasbourgu da ne pričam. Izlicitira sve prije zadnjeg kruga, potroši sve karte, ja i žena joj se smijemo i zezamo ju i lagano odigramo taj zadnji krug. Na kraju zbrajamo bodove, a ono ispadne da nas je ostavila 20+ bodova iza. Onda se ona sprda s nama. :bleh )
A Hanabi, čisto da probamo. Nismo veliki ljubitelji kartaških igara, ali "Love letter" već mjesec dana igramo gotovo svaku večer po nekoliko partija, tako da vjerujem da će nam i ovo dobro sjesti.

Hvala još jednom na savjetima, nadam se da će za koji dan i slike osvanuti ovdje. :D
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la icarusST »

Satarash je napisao/la:
Valsim je napisao/la: Camel up! je po meni čista obiteljska zabavna igra vrlo jednostavnih pravila i pogodna za svakoga.
Istanbul je podosta složeniji. Mada nema složenih pravila, igra zato obiluje velikom dubinom i ima dosta kombinacija koje je moguće izvesti u datom trenutku, te je kako bi se pobijedilo potrebno kalkulirati poteze unaprijed (kako svoje tako i one od protivnika).
Tako da bih vam ja zasad preporučio da kupite Camel up!, a Istanbul onda kada mala igračica malo više poraste :) .

Inače i jedna i druga igra su mi se jako svidjele. Samo što bih Camel up! odabrao igrati kada bih želio samo se dobro zabaviti i nasmijati, a Istanbul kada bih ipak htio malo napregnuti male sive stanice.
Puno hvala na savjetima! :bravo :bravo

Odluka je pala, nabavljamo i Istanbul i Camel up i Hanabi!
"Camel up" radi žene, koja voli te zabavne obiteljske igre. :lol:
"Istanbul" radi mene i male. Ustvari više radi male, nek se samo uči. (npr. u Village-u ima totalno lude strategije i često uopće ne shvaćamo što nam radi, a o Strasbourgu da ne pričam. Izlicitira sve prije zadnjeg kruga, potroši sve karte, ja i žena joj se smijemo i zezamo ju i lagano odigramo taj zadnji krug. Na kraju zbrajamo bodove, a ono ispadne da nas je ostavila 20+ bodova iza. Onda se ona sprda s nama. :bleh )
A Hanabi, čisto da probamo. Nismo veliki ljubitelji kartaških igara, ali "Love letter" već mjesec dana igramo gotovo svaku večer po nekoliko partija, tako da vjerujem da će nam i ovo dobro sjesti.

Hvala još jednom na savjetima, nadam se da će za koji dan i slike osvanuti ovdje. :D
Hanabi imas i u hr u Mullera .... vidia sam ga u city centru u ST
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Koju ste igru nedavno kupili?

Post Postao/la JobotBobica »

Satarash je napisao/la:A Hanabi, čisto da probamo. Nismo veliki ljubitelji kartaških igara, ali "Love letter" već mjesec dana igramo gotovo svaku večer po nekoliko partija, tako da vjerujem da će nam i ovo dobro sjesti.
Ako vam je Love Letter toliko dobro sjeo, toplo preporučam Council of Verona (sa Poison ekspanzijom) - slična mikro igra koja je zabavna i brza, a dovoljno različita od LL-a. Meni je Verona bolja, a nije da LL ne volem :)

Jesi li razmišljao o Small Worldu?
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”