[DISKUSIJA] Preporuke za igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Nuuq »

stoka je napisao/la:
Deni je napisao/la:Ne bi preporucio Pandemic, bez igraca koji dobro poznaje igru da moze voditi tim i mehanike kroz igru. Neces pogrijesiti s ove tri koje si naveo ;)
lakše mu je pročitati pravilnik, nego tražiti tog igrača. ;)
Ja bih volio da sam igrao Pandemic tako da ako igraju prvi put. Možda bi mi se i svidio :)

Live long and prosper.
slika
magefart
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 27 sij 2017, 18:55
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la magefart »

Pozdrav, ljudi! Long time lurker ovdje! :D
Zanimalo me ako bi mi netko mogao preporučiti neki dobar card game, točnije deckbuilder. Igrao sam android verziju Ascensiona i Star Realmsa, al sam ih izigrao previše puta. Sada bih htio napokon kupiti fizičku verziju neke slične igre. Dominion me baš i ne zanima, volio bih nešto što ima interesantniju temu. Može biti i coop.
A i zanima me da li biste preporučili Netrunner ili aGoT LCG za casual igranje s frendovima. Da li core set tih igara pruža dovoljni replay value kao npr. Ascension? Znam da je možda glupo uspoređivati LCG-eve sa deckbuilderima, s obzirom da tu ne gradiš deck za vrijeme igre, ali me samo zanimalo koliko core set može "trajati".
Hvala!
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la frle »

Uf card games, ima ih puno i ima ih super do loših. Pošto sam neka vrsta LCG gurua postao pa ću uglavnom njih komentirati.
LCG pruža dovoljno zabave i replay value iz jednog corea, ali da bi se ipak dobio najbolji osjećaj igre potrebna su dva core seta kako bi pružili bolju zabavu i mogućnost dobivanja važnih karata za odigrati i sl.
Problem je što u core setovima dolaze uglavnom karte po jednu kopiju pa je potrebno kupiti dodatni core kako bi se dobile dodatne kopije. Kasnije u ekspanzijama uvijek dolaze po tri kopije karte tako da se ne treba kupovati više njih.
Game of Thrones LCG core je sam po sebi dobar jer ti daje 8 kuća za igrati pa ima mogućnosti različitih kombinacija i slaganja različitih deckova za igranje. Netrunner isto tako nudi nekoliko različitih runnera kao i korporacija za igranje pa se može svašta pokušavati i isprobavati.
Najnoviji LCG koji je sada zapalio board game svijet je Arkham Horror LCG coop igra koja odlično prikazuje taj svijet istraživanja i core set pruža dovoljnu zabavu za sebe (najbolje da pročitaš više o njemu u temi što je valism napisao).
LCG je po meni odličan sustav koji se super nadograđuje ako ti želiš. Core set će ti pružiti zabavu i više igranja, a ekspanzije će ti samo dodatno proširiti sve. Ono što je najbolje kod ekspanzija - točno znaš koje karte dolaze i možeš planirati koje packove želiš kupiti ili ćeš preskočiti.
Ako te zanimaju LCG igre i ako si iz Zagreba slobdno dođi ponedjeljcima u Cartu Magicu probati neki od LCGove što se igraju tamo - Game of Thrones LCG, Star Wars LCG i Netrunner LCG.
magefart
Reactions:
Postovi: 4
Pridružen/a: 27 sij 2017, 18:55
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la magefart »

Hvala na detaljnom odgovoru! Sad mi dođe da kupim i LCG i običan deckbuilder, iako mi LCGevi izgledaju kao da teško deru po novčaniku.
Moram priznati da mi Arkham Horror ne djeluje toliko interesantno kao i aGoT i Netrunner, ali review koji je napisao je fenomenalan.
O super, iz Zagreba sam, tako da bi mogao u ponedjeljak doći tamo.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la frle »

Neću lagati, LCG dere malo po novčaniku jer novi packovi od 60 karata izlaze na mjesečnoj bazi, dok deluxe od 250 karata svakih 7-8 mjeseci, ali opet manje dere nego neki CCG kao Magic ili Yugioh jer nema onoga da tko ima više novaca je bolji igrač, nego onaj tko bolje složi deck i odigra ga jer svi imamo isti pool karata.
Game of Thrones je noviji LCG pa nije toliko odjurio naprijed dok Netrunner iza sebe već ima veći broj ciklusa sa dosta karata.
Obje igre su super pa slobodno dođi u Cartu od 16.30 do 21 ponedjeljkom.
Ako imaš face slobodno se ubaci u grupu gdje se dogovarao i komentiramo sve vezano uz LCG - https://www.facebook.com/groups/lcgnightszagreb/
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”