[DISKUSIJA] Preporuke za igre

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Paka01 »

stoka je napisao/la: mislim da će ljudima bit lakše ako tražiš određenu temu, ovako po broju osoba je preapstraktno nešto preporučit, al po navedenim odigranim igrama mislim da bi ti ovo odgovaralo...
Aha aha, može.

Volim fantasy đir, srednji vijek, tako nešto. SF mi je također vrlo drag, može i horror. Zapele su mi za oko ove igre inspirirane Lovecraftom naprimjer, čine se super. Arkham Horror, Eldritch Horror, Mansions of Madness, Elder Sign... Osim toga, volio bi također nabaviti i Ticket To Ride: Europe, onako šta sam vidio po youtubeu.
Zadnja izmjena: Paka01, dana/u 21 sij 2017, 21:33, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Post Postao/la Deni »

Ticket to ride, small world, lords of waterdeep, dominion. Igre koje se fkt svima svidjaju i koje su po meni klasici. Ne mozes s ni jednom od njih pogrijesiti.
Mozda cak i Citadels, al mozda je malo prekratka
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la stoka »

arkham djeluje interesantan, al zapravo je mučenje (iako sigurno ima bar par ljudi na forumu kojima je to najdraža igra)...rađe probaj eldritch, on mi se čini najbolji od gore navedenih...srednji vijek možda sheriff of notingham...nema baš puno igara o srednjem vijeku...village onako nije loš, al da bi ga preporučio, ne bi...a eto, opet el grande, iako tema srednjeg vijeka baš ne ispada na svakom koraku...zooloretto je po meni izrazito podcjenjen, di god smo ga igrali, svi su uživali...šaren, lagan, a opet zajeban...sf su uglavnom skupe stvari od 500-700 kuna (star wars rebellion, eclipse), a imaš i kartašku a race for galaxy, ja sam odigrao samo dvije partije i nije mi legla, al ko god je ušao dublje u to kaže da je odlična...
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la neuromancer »

Igra za dva igraca - Twilight Struggle (zna se povoljno naci ispod 400 kn ali možes ga i sam izraditi ako je cijena problem)
Ako ne onda 13 Days aka Twilight Struggle light (isto uradi-sam)

Fantasy igra za dva igraca - War of the ring (first edition se moze jeftino nabaviti, buduci da je igra u 2nd ed i ima vise ekspanzija)

Igra za vise igraca tipa Risk (do 5 igraca) buduci ste to doktorirali Risk 2210 (sf rizik) ili Axis and Allies (ww2) - mogu se naci za 200-tinjak kuna, a Risk 2210 čak i manje.

Dune express (sf) je ok jer ne traje dugo i za 5 pa cak i 6 igrača i moze se napraviti doma.

Ako financije ne budu problem onda svakako vremenom SF igra Twilight Imperium - osnovna verzija je sasvim dobra za pocetak. Predviđena je za 3-6 igraca a mozda se nađe za 400-450 kn ovisno o stanju.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Nuuq »

Svašta sam krenuo pisati, pa skontah da nema smisla. Moj savjet. Ako Lovecraft onda Eldrich horror. Jednostavniji of AH, i iako priča nije na nivou Mansions of Madness, po meni je bolja igra.
Fantasy za 2: Battlelore 2nd edition je odličan.
Onako za 2: Jaipur, znam da je nema sta vidjeti, ali je to stvarno fantastična igra.
Za više igrača: Dosta toga ali evo prijedloga:
Cyclades
Lords of waterdeep (euro)
Eclipse (heavy ali super)
To je nesto malo, budem napisao detaljnije sutra.
Cijene ne znam, ali to je sve relativno posebno s obzirom na to kako raja sa foruma zna dati dobru cijenu.

Live long and prosper.
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la dlakar »

Ja sam imao slican slijed igara, pa sam krenuo sa lords of waterdeep...i dan danas ga rado igram...jedan lijepi uvod u work replacement vrstu igara. Vjerojatno si zeljan novih mehanika, tako da je ovo po meni savrsen pocetak za nesto novo...
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Paka01
Reactions:
Postovi: 64
Pridružen/a: 20 sij 2017, 10:47
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 23 puta

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la Paka01 »

Hvala na preporukama :)

Ima tu stvarno interesantnih stvari, najviše su mi za oko zapeli Ticket to Ride, Smallworld i Lords of Waterdeep. Twilight Struggle se također čini vrlo interesantan, dok mi je Risk 2210 već duže vrime u planu, samo kad uleti uleti. Šta mi je još zapelo za oko je Pandemic, no nikad nisam igrao nijednu co-op igru, tako da ga ne bi naslijepo uzimao, iako se čini ko dobra stvar.
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 664 puta
 pohvaljen: 1026 puta
Kontakt:

Post Postao/la Deni »

Ne bi preporucio Pandemic, bez igraca koji dobro poznaje igru da moze voditi tim i mehanike kroz igru. Neces pogrijesiti s ove tri koje si naveo ;)
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: [DISKUSIJA] Preporuke za igre

Post Postao/la smurfORnot »

Pa pandemic stvarno nije zahtjevan, i poprilicno je dobar co op za pocetak. Curi i njezinim klincima se jako svidio, makar priej toga nisu imale nekog iskustva s igrama npr, nakraju smo prešli na pandemic.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
Killa
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re:

Post Postao/la stoka »

Deni je napisao/la:Ne bi preporucio Pandemic, bez igraca koji dobro poznaje igru da moze voditi tim i mehanike kroz igru. Neces pogrijesiti s ove tri koje si naveo ;)
lakše mu je pročitati pravilnik, nego tražiti tog igrača. ;)
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”