Igre u TV serijama

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la neuromancer »

Evo sam provjerio u originalu i stvarno se radi o boardgameovima :thumbs
Izdanje na engleskom (Bantam) nema oznake poglavlja a i nešto je drukčija stranica ali to je to

slika

Šteta što nije navedena koja igra (neznam baš točno ali čini mi se da se u nekoj isto od knjiga kad se radi o starom Vojvodi Paulusu (bez von :D ) kojeg je btw ubio bik u areni a to je bio otac Leta Atreidesa isto spominje da je igrao neku vrstu šaha ili nešto. Međutim davno sam to pročitao pa lako moguće da nije točno ali to će kolega koji upravo čita već primjetiti ako bude :geek:

I još nešto iz nekih sjećanja iz davnih dana - naime u nekim od filmova Star Warsa što sam gledao prije nekih tridesetak godina ima scena kad Chewbacca i R2D2 mislim na Millenium Falconu igraju neku board igru ali figure nisu figure nego hologrami.
E sad palo mi je na pamet da li bi onda takva igra ako ikad se napravi se mogla kvalificirati kao boardgame - budući da ima board (iz kojeg se projiciraju hologrami i koja ima neka polja na sebi kao u šahu, ali nema komponenti jer su one hologrami dakle nematerijalne szbunjen
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la sadistiko »

Pa to već postoji :-) Nisu hologrami, nego digitalna ploča koja se aktivira diranjem i postavljanjem minijatura ili dijelova igre


Zove se Playtable, i kad je bio na Kickstarteru mislim da sam i tu pisao o tom. Fora bi bilo na brzaka nastaviti igru koju si jučer igrao s drugim frendovima, a nije mogla ostat na stolu, i sl.

Što se tiče Paulusa, hmm, ne sjećam se da je on igrao, nego još ranije sin od Agamemnona, Atreid (mislim da se zvao Vor), igrali su neki 3D šah.
Također, pašadah car i Fenrig su često igrali neku dexterity igru sa štapovima i krugovima dok su bili mladi.
I sad sam opet naišao da se spominje da su igrali strateške igre (vjerojatno board game) u dvorcu Atreida.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
neuromancer
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la neuromancer »

sadistiko je napisao/la: 22 lip 2017, 22:44 Pa to već postoji :-) Nisu hologrami, nego digitalna ploča koja se aktivira diranjem i postavljanjem minijatura ili dijelova igre
Zove se Playtable, i kad je bio na Kickstarteru mislim da sam i tu pisao o tom. Fora bi bilo na brzaka nastaviti igru koju si jučer igrao s drugim frendovima, a nije mogla ostat na stolu, i sl.

Što se tiče Paulusa, hmm, ne sjećam se da je on igrao, nego još ranije sin od Agamemnona, Atreid (mislim da se zvao Vor), igrali su neki 3D šah.
E znam za to viđao sam to još u WH danima, ali sad bi trebalo na tome umjesto da stavljaš figure da se iz boarda projciraju hologramske figure - to bi bilo fora. E sad da li bi onda i dalje to bilo kvalificirano kao board game ili kao neki video/console ili sl game szbunjen

Je to je vjerojatno onda Vor (u stvari je Vorian) Atreides - on je bio osnivač kuće Atreides i njega sam onda zamjenio sa Paulusom. Eh što ćeš to sam čitao prije više od 10 godina pa se slabo i sjećam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post:
sadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la sadistiko »

Vorian, tako je. Ja čitao ove godine pa sam pozaboravljao kako se koji, od stvarno hrpetine likova, zove
slika
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la Antomon »

Holograme koji će se projicirati na ploču (ili iz ploče) ćemo još neko vrijeme čekati, ali već danas imamo ono što se zove "augmented reality" ilitiga pojačana stvarnost.

Najpoznatiji primjer toga je Pokemon Go!, kamo možeš staviti da ti kamera hvata okolinu oko tebe, dok se tebi na ekranu pojavljuju pokemoni koji tebi djeluju da su dio okoline. Već postoje ideje kako napraviti boardgameove koristeći augmented reality.
https://www.kickstarter.com/projects/ho ... y-board-ga
https://www.youtube.com/watch?v=jBriQMdcGVA

Prednost toga je što ti komponente u stvarnom svijetu mogu biti obične/bezveze jer će sav art biti virtualan. Pomicanjem objekata u stvarnom svijetu, preko kamere dobijete interakciju u virtualnom kamo onda možete imati razne animacije interakcija.

Uostalom, u ovu kategoriju donekle spada i World of Yo-Ho.
https://boardgamegeek.com/boardgame/163937/world-yo-ho
https://www.youtube.com/watch?v=TMwueafxS6Y
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
neuromancer
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la stoka »

sve nas to čeka...i nije tako daleka budućnost...desetljeća su u pitanju...kooperacija boardgameova i pc-a je logična...nešto ćemo izgubiti nešto dobiti...neke igre su dušu dale ta takvo nešto...recimo svaki hex and counter naslov...ideš pomaknit dva countera, a rasprišiš iz 13...di je koji bija?ko zna...pogotovo za monstere di je bookkeeping ključan...također, mogu viditi arkham horror, dungeon and dragoons...svakako bi kompjuterizacija dijela komponenti pomogla igranju...naravno, miris komponenti je miris komponenti, drukčije je kad vidiš policu punu igara, nego kad vidiš taj table, pa on kao digitalno ima razne igre u sebi...
hologram je zapravo sasvim drugačija priča...tu se već postavlja moralno i cilivizacijsko pitanje...jesmo li spremni za to...pričam o relativno razvijenom hologramu (vjerojatno se neće pojaviti za našeg života)...i o ovom jadnom laptopu sam ovisan...a šta bi tek bilo da je nešto ozbiljnije...da se mogu dizati ujutro i meditirati na kineskom zidu, popodne predvoditi iskrcavanje na omaha beach (umisto teretane), a navečer večera pokraj fontatne di trevi sa monicom belucci...bi li se ikad vratija u real life?
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
neuromancer
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la dlakar »

Bi...kad bi ti zaručnica zviznula šamarčinu..:)
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
stoka
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la stoka »

ma neće, upravo je na plaži sa rayanom goslingom...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
dlakar
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la Stips »

Augmented reality, da se oslonim na Black Mirror:
https://www.youtube.com/watch?v=nPaCmEynaZU

Znači mičeš po tabli countere s naprintanim QR codovima, kroz cvike vidiš elfove/panzere/TIE fightere.
Kartice nek imaju QR kodove, sam bord nek ima QR kodove, uopće svaka površina ako je ravna može nositi 2D barkod koja se da čitati. Pa pozvati iz memorije npr 3D model u pokretu (~counter) odnosno modificirati igru, npr ponašanje likova ili ambijent (~event card). Ko Dreamatorium iz Communityja, samo powered by tech :)

Naravno, kaj se tiče osjećaja pod prstima od toga (za sad) ništa.

Samo još fale cvike :)


(jer, kaj će ti hologrami na gole oči kad ionak ljudi uglavnom zure u ekrane, samo čekaju neke google glasses koje zaista rade pa da zamjene neaugmented šarenilo za augmented RGB svijet)
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Igre u TV serijama

Post Postao/la Valsim »

Upravo čitam od Dan Simmonsa horor knjigu Ljeto noći. Došao sam do prije koji dan na 279 stranici, na zanimljiv odlomak u kojoj se spominje jedna od poznatijih društvenih igara. Budući da je radnje smještena u početke 60-tih, ne očekujte neku od modernih klasika.

Ostali su se dječaci povremeno sastajali. Dane nakon Dana nezavisnosti, Kev, Mike, Dale i Lawrence provodili su zajedno i na dugačkoj su verandi Stewartovih neprestano igrali Monopoly. Ploču ne bi ni preko noći unosili u kuću, a svežnjeve novčanica i kartice pritisnuli bi kamenjem Čak su promijenili i pravila. Primjerice, kada bi netko bankrotirao, ostajao bi u igri kao skitnica, sve dok mu banka nije odobrila zajam ili dok ne bi pod zakup dobio neke stare akcije. S takvim se izmjenama nije moglo završiti partiju, tako da su bez prestanka igrali od doručka pa sve dok ih majke ne bi pozvale na večeru.
Dale je dvije noći za redom sanjao Monopoly i zbog toga se dobro osjećao.
Petog je dana, dok su dječaci večerali, glupi labrador Grumbacherovih Randy njuškao po verandi, poigrao se njihovim priborom, raspršio im novac i sažvakao četiri kartice.
Igru su završili tihim sporazumom i sljedeća dva dana nisu se viđali.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
sadistiko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”