Card sleeves

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Miki
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 24 ruj 2011, 18:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Card sleeves

Post Postao/la Miki »

Nisam mislio da ću ikada imati potrebu koristiti sleeveove za karte niti se raspitivati o njima međutim stigao mi je nedavno Love Letter i već nakon 7-8 rundi jedna od karata ima "oznaku" na stražnjoj strani. Čitao sam i na BoardGameGeeku da kvaliteta karata u ovoj igri nije baš nešto, makar se ne bi reklo na prvi pogled. Ali izgleda da su karte sklone guljenju od iza (unatoč mojem opsesivno-kompulzivnom oprezu prilikom dodirivanja karata kojeg prenosim i na suigrače), a u igri gdje ima samo 16 karata i gdje se često pogađa identitet karte to može biti itekako ometajuće.
Pa sad pitam: što mi je za činiti? Koliko vidim postoje prozirni sleeveovi i oni u boji. Meni očito trebaju oni u boji. Samo malo mi je žao prekriti originalnu pozadinu karata, ali koliko vidim to je jedino moguće rješenje. Ne postoje slučajno neki sleevovi samo za rubove ili tako nešto (jer čini se da tu najviše dolazi do guljenja)? Pošto je tematika ljubavna, ovi su mi se nekako učinili solidni. http://www.cartamagica.hr/proizvodi/182 ... KOM-SC_RED
Vaše mišljenje, preporuke, itd.?
Hvala unaprijed.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la sadistiko »

Ja bi na tvom mjestu uzeo Premium sleevove iz Maydaya, oni su stvarno kvalitetni, jesu skuplji dva puta od običnih, ali mislim da se isplati, a oni su prozirni s obje strane. Samo je pitanje da li postoji ta dimenzija karata?
slika
Miki
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 24 ruj 2011, 18:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Miki »

sadistiko je napisao/la:Ja bi na tvom mjestu uzeo Premium sleevove iz Maydaya, oni su stvarno kvalitetni, jesu skuplji dva puta od običnih, ali mislim da se isplati, a oni su prozirni s obje strane. Samo je pitanje da li postoji ta dimenzija karata?
Hvala na odgovoru. Nije mi problem platiti više ako je opravdano kvalitetom. Međutim, nisam siguran da bi mi prozirni u ovom slučaju koristili. Šteta na karti je već učinjena. Znam da je riječ o samo 1 karti od njih 16, ali kad je vidim, bilo u nečijoj ruci ili na vrhu špila automatski imam vrijednu informaciju... Tako da bi mi u ovom slučaju trebali sleevovi u boji, čini mi se. Ili kupit još 1 primjerak igre, ali ne planiram neko vrijeme naručivat. :)
Koliko vidim veličina je 63 x 88mm što odgovara standardnom formatu sleevova.
Miki
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 24 ruj 2011, 18:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Miki »

Malo sam googlao, izgleda da u Carta Magici prodaju uglavnom 66x91 mm sleeveove što je više namijenjeno čuvanju karata, a za igru je bolje da su 63x88 mm, odnosno standardna veličina.

Ima li itko slučajno sleevove (prozirne ili crvene) standardne veličine i da bi bio voljan mi ih prodati. U ZG sam slijedećih par dana, pa ako tko ima bilo bi super.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la buraz »

Imam ja:
63.5 x 88

Kolko trebaš?

(Ovo sam napisao na svom smartfonu vozeći auto. ne pokušavajte to kod kuće!)
slika
Miki
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 24 ruj 2011, 18:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Miki »

Konkretno za Love Letter 20 mi je dovoljno. Ali pošto će mi kad tad zatrebat i za neke druge igre mogu ih uzet i malo više, ako bi se već nalazili samo zbog sleevova. :)
I ipak sam se odlučio za prozirne, pretpostavljam da si na njih mislio?
Znači ako imaš viška neki paket od 100 ili šta ja znam koliko sleevova, uzeo bi to, ako si knap s količinom, 20 je dovoljno.
Miki
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 24 ruj 2011, 18:29
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la Miki »

Evo da se i javno zahvalim "buraz"-u koji mi je ubacio u poštanski sandučić 20 sleevova dok me nije bilo u stanu.
Mayday su i jako sam zadovoljan kvalitetom, tako da je Love Letter sad još i češće na repertoaru i ne moram više kao policajac kontrolirat kako tko hvata i drži karte. :)
chal4oye
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Card sleeves

Post Postao/la chal4oye »

Međutim, nisam siguran da bi mi prozirni u ovom slučaju koristili. Šteta na karti je već učinjena. Znam da je riječ o samo 1 karti od njih 16, ali kad je vidim, bilo u nečijoj ruci ili na vrhu špila automatski imam vrijednu informaciju... Tako da bi mi u ovom slučaju trebali sleevovi u boji, čini mi se. Ili kupit još 1 primjerak igre, ali ne planiram neko vrijeme naručivat. :)
Koliko vidim veličina je 63 x 88mm što odgovara standardnom formatu sleevova.
Swedish
Reactions:
Postovi: 36
Pridružen/a: 11 sij 2012, 15:58
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Card sleeves

Post Postao/la Swedish »

Ako netko ima Mayday premium Chimera i Mini Chimera (obje po 4x) za prodaju nek mi javi na PP. Isto tako, ako ce neko narucivati sa maydaya, nek se javi da podijelimo postarinu
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Card sleeves

Post Postao/la miljenko »

%!$!"#%% Swedish!
Prije pola sata naručio... Nevjerojatno! :nee

Inače, ako koristiš premium sleevove, kad uzmeš u obzir poštarinu, isto te dođe ko da u CM uzmeš, a FFG sleevovi su deblji, bolje odrezani i konstante širine... Dva nivoa bolji od Mayday-a po meni...
Zadnja izmjena: miljenko, dana/u 14 vel 2014, 04:08, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”