Kickstarter - boardgameovi

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la stoka »

znaš da sam se baš pred koji mjesec zamislio kako to da nisi uzeo tu igru... :D
baš sam i ja bio nabrijan, pravila pročitao u roku par dana i krenuo igrat...igrali smo 5-10 puta...kod AFAOS mi je najveća mana šta je igra kratka...zato sam mislio da će mi hands in the sea biti show...igra svakako ulazi u dubinu više od afaos, opcije su nemjerljivo veće...uvođenje strateških karti koje označavaju fokus države su veliki skok naprijed...vojske su dosta raznolikije, što donekle mijenja i combat, ali ne previše...najveća promjena su dakako flote i supply, koji su usko povezani...tu nisam baš u potpunosti zadovoljan riješenjima...mjerenje vp svaki krug je malo zamorno, ali pomaže vidit ko di stoji...iako za neke to može djelovat deprimirajuće....bitke su mnogo češće...stvarno mnogo češće...
tebi je naravno hands in the sea must have, s obzirom na tvoju reputaciju u AFAOS i svakako ti savjetujem da je uzmeš...na kraju krajeva, igra je skroz solidna... al falit će ti onaj čovjek šta na barci vozi krzna, pripiti francuski pripadnik nereguralne vojske, indijanac koji trči iz šume sa tomahawkom...meni jednostavno hands in the sea nije izazvao onaj osjećaj kao AFAOS, iako vidim po bgg da je većini hands in the sea očito bolja igra...
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post (ukupno 2):
miljenkoVatanen
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 208 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Lourdin »

Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Valsim »

slika
Overworld Games je pokrenuo Kickstarter projekt za Total Recall, prema filmskoj SF uspješnici iz 1990. godine s Arnold Schwarzeneggerom u glavnoj ulozi. Riječ je o dedukcijskoj igri za 4-8 igrača, u kojoj ćete pripadati jednoj od dvije frakcije koje se bore za prevlast na Marsu - Federalistima ili Pobunjenicima. Cilj će biti pronaći i eliminirati protivničkog vođu, prije nego što to učini suparnički tim. Igra naoko jako podsjeća na The Resistance serijal igara.

https://www.kickstarter.com/projects/ov ... letop-game
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
stoka
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la smurfORnot »

Mene podsjeca jako na good cop-bad cop, ovo oko gledanja kartica kojem timu netko pripada, oružja kojim ciljate nekoga i možete ga ubit, morate ubit tuđeg bossa...dodano još par sitnica, ali to je u biti reskin toga ak ose ne varam?
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Valsim »

Tako izgleda na prvu. Nadam se da ipak neće biti tako, već da će dodati i neke originalnosti.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la icarusST »

Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la miljenko »

https://www.kickstarter.com/projects/18 ... nslaught-3

Ako hocete SVE, olakšati će vas za samo 750 dolara + 87 za shipping. :facepalm

I igra ima samo cca 27kg :zvizdi
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la smurfORnot »

Pa shipping je sasvim povoljan za 27kg...s obzirom da se nerijetko placa za 2-3kg 40$.
Nisam igrao, ali po ne jednom komentaru sam procitao da je ovo 'losija' verzija chaos in the old worlda...samo je jelte, overproducana.
Lourdin
Reactions:
Postovi: 340
Pridružen/a: 23 tra 2013, 14:54
Ima zahvala: 208 puta
 pohvaljen: 79 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Lourdin »

miljenko je napisao/la: 27 srp 2017, 22:50 Hands in the Sea - 2nd Edition je trenutno na kickstarteru

Igra inspirirana genijalnim A Few Acres of Snow.

Jel bi ima zainteresiranih da uzmemo 5 copy bundle i dobijem free shipping??

https://www.kickstarter.com/projects/kn ... nd-edition

Ja samo jako nahajpan na igru! Nikad si nisam oprostio da nisam sudjelovao u prvoj KS kampanji, a kasnije je igra u retail-u bila oko €90, što mi je bilo previse...
Ima li zainteresiranih? :)
Taj Hands in the Sea stvarno djeluje dobro. Napokon se netko sjetio na dobar način iskoristiti MWov sustav deckbildanja u nekoj povijesno utemeljenoj igri. I još ga malo unprijediti. Mythotopia i Handful of Stars mi se bas ne sviđaju zbog te teme (iako dopustaju veci broj igraca)

I jedna napomena. Uz Hands in the Sea se moze uzeti i Forged in Steel!
Zanimljiva ekonomska igra izgradnje grada Puebla na prijelazu iz 19. u 20. stoljeće.
Ono što je interesantno je CDG mehanika u ekonomskoj igri! I to kao glavna mehanika!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Lourdin za post:
miljenko
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la miljenko »

Još 24 sata da se javite za Hands in the Sea i/ili Forged in Steel. Kickstarter završava za 40tak sati... Uz obadvije igre dobijete Companion Guide i deluxe komponente (drvene tokene - flote, gradove, naselja itd...)
Shipping je besplatan, a obje igre su dosta ispod cijene - Hands in the Sea je bio €90 na Philibertu prije nego je izašao OOP - LINK.

Dok je Hands in the Sea pobrao super kritike i dosta ljudi ga je nahvalilo, manje poznati Forged in Steel se isto isplati pogledati... Ponajviše zbog zanimljive teme i CDG mehanike tipa Twilight Struggle i COIN.


IZJAVA O ODRICANJU ODGOVORNOST: NIsam postao ljigavi prodavač samo da dobijem freeshipping opciju, stvarno mislim da vrijedi obje igre pogledati. :thumbs
Zaključano

Natrag na “Crowdfunding igre”