Kickstarter - boardgameovi

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Antomon »

Krenula je kampanja za 2 ekspanzije za Champions of Midgard.
Custom insert tako da sve stane u jednu kutiju plus normalna poštarina = instant backanje. :D
https://www.kickstarter.com/projects/15 ... nav_search
Ovi su korisnici zahvalili autoru Antomon za post:
ronin
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la ronin »

Što je najbolje, baš sam gledao dal da si uzmem tu igru. Ovak sad mogu cijeli komplet uzet :D

Možeš u nekom topicu napisati par riječi o igri? (Treba me malo pogurnut da se odlučim :D )
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Shich »

Samo pazi kako kombiniraš. Odin pledge ne uključuje promoe niti wooden tokene. ;) Najbolje ti je uzeti obje ekspanzije i igru kao addon.
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la ronin »

Je, skužio sam da treba neš kemijat :D
Tnx

Edit: razlika je 1$?
:D
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1243
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Antomon »

ronin je napisao/la: 16 vel 2017, 19:23 Što je najbolje, baš sam gledao dal da si uzmem tu igru. Ovak sad mogu cijeli komplet uzet :D

Možeš u nekom topicu napisati par riječi o igri? (Treba me malo pogurnut da se odlučim :D )
Meni je Champions of Midgard najdraži predstavnik tzv. hibridnih boardgameova, boardgameova koji spajaju 2 odvojena svijeta; ameritrash i euro, sa dodatnim "push-your-luck" elementom. Kada se dijelovi pogledaju odvojeno, svaki za sebe je u najboljem slučaju ok. Euro dio je klasičan workerplacement, ništa vau, ništa posebno. Skupi resurse, skupi vojsku (kockice) itd. Ameritrash dio, isto je klasična borba sa kockicama, skupi potrebne simbole, pobjedio si ili si izgubio.

Ali kada se pogleda cijelina, jednostavno fukncionira stvarno dobro. I dosta zabavno. Push-your-luck dio može biti frustrirajuć, ali i jako zadovoljavajuć kada ide u tvoju korist. Zahvaljujući worker placementu, imaš klasične dileme (npr. da li ćeš prvo ići rezervirati monstera pa riskirati da ostaneš bez potrebnih resursa za borbu ili ćeš prvo skupljati resurse pa će ti netko uzeti monstera ispod nosa). Zahvaljući push-your-luck elementu imaš dileme, da li ćeš ići na jednog monstera ovaj turn pa ga "osigurati" ili ćeš biti kockar pa ići na više njih.

Ovo nije boardgame za ljude koji vole imati sve pod kontrolom u euro igri, jer jednostavno ne možeš imati. Ali je svakako boardgame za svakog tko uz strateške odluke želi okušati sreću u bacanju kockice :)
Avatar
ronin
Reactions:
Postovi: 260
Pridružen/a: 11 pro 2013, 14:05
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 109 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la ronin »

Shich je napisao/la: 16 vel 2017, 19:31 Samo pazi kako kombiniraš. Odin pledge ne uključuje promoe niti wooden tokene. ;) Najbolje ti je uzeti obje ekspanzije i igru kao addon.

Mislim da budem na kraju uzeo Odin Pledge + promo.
Upgrade tokeni izgledaju totalno bezveze. Budem si posebno narucio druge tokene
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la fpol »

Trenutno idu 3 kickstartera za koja sam jako zainteresiran. Na zalost sva tri su veliki, skupi, projekti.

Po redu kako sam ih otkrivao :
Thunderstone quest
https://www.kickstarter.com/projects/al ... nav_search
Igra : Ovo je 3. verzija thunderstona, jednog od prvih deckbuildera. Osnovna igra je izasla 2009 i ova verzija bi trebala objediniti sve najbolje sto je proizaslo iz godina igranja, te to jos odvesti na visu razinu kroz mehanizam questova. Trebala bi omoguciti vjerniji osjecaj prolaska kroz tamnice.
Vrijednost i cijena : Osnovni paket je 60$, a sa dodatna dva questa 100$. Sa trenutnim stratch goalovima za 100$ dobije se oko 1150 (od toga cca 200 u stretch goalovima) karata, nesto plasticnih figurica, 140 drvenih tokena i razne druge komponente. Shipping 40$ vjerojatno nebitno koji paket se uzme.
Moje misljenje : Mislio sam sigurno cu to uzet. Provjerena igra koja u ovoj verziji moze biti samo jos bolja. Dominion mi je ok, ali toliko je bezlican da imam bljutav okus u ustima dok ga igram, ova igra to rijesava, ima temu. Dobije se jako puno replayabilitija, it's a sure thing. A onda, sam vidio ovo :

GKR: Heavy Hitters
https://www.kickstarter.com/projects/we ... nav_search
Igra : pucacina sa velikim robotima. Po dostupnim informacijama o gameplayu izgleda jako zanimljivo, sa dovoljno izbora za napraviti. Igru razvija Weta Workshop, studio koji je radio scenografiju na nekim velikim holywoodskim filmovima, avatar, mad max ... (i riot games je bio samo PC game studio dok nije izbacio mech vs minions), u suradnji sa Cryptozoicom koji ima iskustva u board gameovima. Negativna strana je sto se pravila igre razvijaju i mijenjaju dok traje kickstarter.
Vrijednost i cijena : Za 100$ se dobiju 4 velike (13cm) minijature, ofarbane, i jos 12 manjih neofarbanih. U stretch goalovima su jos 2-3 minijature, nesto karata i poboljsane neke komponente. Shipping "$20-$45 to the EU" znaci vjerojatno 45 za nas.
Moje misljenje : Igra izgleda fenomenalno, barem na slikama. Ideja je dobra, izvedba gameplaya je upitna iako ima potencijala. Skoro da se isplati uzeti samo radi robota, djeca ce se sigurno jako veseliti :). Tu sam vec bio podjeljen, a onda :

Rising Sun
https://www.kickstarter.com/projects/co ... nav_search
igra : cool mini or not, eric lang ... prakticki nastavak blood rage-a, iako vjerojatno ipak dosta drukcija igra. Igra za idejnu podlogu uzima diplomacy. Neznam da li je relevantno ali igra je u jedan dan dosla do 1.4 miliona.
Vrijednost i cijena : Za 100$ standardni CMON paket, puno odlicnih minijatura (Iako ne kao GKR :D). Shipping ce reci kasnije, vjerojatno 40$ (toliko je bio za neke druge njihove projekte, a i ovi drugi su toliko)
Moje misljenje : nisam jos proucio gameplay do kraja, ali, iako nisu nepogresivi, i proizvodac i dizajner ulijevaju veliko povjerenje, a i blood rage je dobra preporuka. Iako je produkcija naravno odlicna, moram priznati da me sve manje privlace njihove minijature i da ne bi imao nista protiv da ih ova igra ima manje ili nema, pa da je cijena u pola.





Thundestone i rising sun imaju dobre stratch goalove, a za GKR nekako nisam siguran da li ce biti problema sa dobavljivosti u normalnoj prodaji (mozda grijesim). S obzirom na cijene pitanje je sta cu od toga stvarno i uzet. Kako su svi odjednom, a da za svaku igru moram cekati x mjeseci, sto znaci da sam sve novce potrosio unaprijed :), sve sam blize tome da ne uzmem nista od toga i pricekam prave reviewe za provjeru igre i normalne retail verzije koje ce biti jeftinije. Jedan od vecih problema je sto svi koji rade ks preview nisu objektivni, odnosno trude se da ostanu sto neutralniji i ne daju svoje misljenje. Da, vidim na filmu kako se igra, ali dok je ja ne odigram nemogu tocno odrediti da li mi se svida ili ne, puno puta sam se vec tako opekao.

Sto mislite o ovim igrama?
Nabaviti ili ne? Zasto?
Mozda znate jos neki KS projekt koji je trenutno zanimljiv (nadam se da ne :) ).
Ovi su korisnici zahvalili autoru fpol za post:
blacx
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1257
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3374 puta
 pohvaljen: 2001 put
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la dado »

Meni je trenutno ovo zanimljivo ali nisam još odlučio da li ću backat ili ne:
Raiders of the North Sea
https://www.kickstarter.com/projects/sh ... =user_menu
Ovi su korisnici zahvalili autoru dado za post:
fpol
slika
Avatar
Broloski
Reactions:
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 kol 2011, 15:24
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 197 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Broloski »

fpol je napisao/la:Trenutno idu 3 kickstartera za koja sam jako zainteresiran. Na zalost sva tri su veliki, skupi, projekti.

Po redu kako sam ih otkrivao :
Thunderstone quest
https://www.kickstarter.com/projects/al ... nav_search
Igra : Ovo je 3. verzija thunderstona, jednog od prvih deckbuildera. Osnovna igra je izasla 2009 i ova verzija bi trebala objediniti sve najbolje sto je proizaslo iz godina igranja, te to jos odvesti na visu razinu kroz mehanizam questova. Trebala bi omoguciti vjerniji osjecaj prolaska kroz tamnice.
Vrijednost i cijena : Osnovni paket je 60$, a sa dodatna dva questa 100$. Sa trenutnim stratch goalovima za 100$ dobije se oko 1150 (od toga cca 200 u stretch goalovima) karata, nesto plasticnih figurica, 140 drvenih tokena i razne druge komponente. Shipping 40$ vjerojatno nebitno koji paket se uzme.
Moje misljenje : Mislio sam sigurno cu to uzet. Provjerena igra koja u ovoj verziji moze biti samo jos bolja. Dominion mi je ok, ali toliko je bezlican da imam bljutav okus u ustima dok ga igram, ova igra to rijesava, ima temu. Dobije se jako puno replayabilitija, it's a sure thing. A onda, sam vidio ovo :

GKR: Heavy Hitters
https://www.kickstarter.com/projects/we ... nav_search
Igra : pucacina sa velikim robotima. Po dostupnim informacijama o gameplayu izgleda jako zanimljivo, sa dovoljno izbora za napraviti. Igru razvija Weta Workshop, studio koji je radio scenografiju na nekim velikim holywoodskim filmovima, avatar, mad max ... (i riot games je bio samo PC game studio dok nije izbacio mech vs minions), u suradnji sa Cryptozoicom koji ima iskustva u board gameovima. Negativna strana je sto se pravila igre razvijaju i mijenjaju dok traje kickstarter.
Vrijednost i cijena : Za 100$ se dobiju 4 velike (13cm) minijature, ofarbane, i jos 12 manjih neofarbanih. U stretch goalovima su jos 2-3 minijature, nesto karata i poboljsane neke komponente. Shipping "$20-$45 to the EU" znaci vjerojatno 45 za nas.
Moje misljenje : Igra izgleda fenomenalno, barem na slikama. Ideja je dobra, izvedba gameplaya je upitna iako ima potencijala. Skoro da se isplati uzeti samo radi robota, djeca ce se sigurno jako veseliti :). Tu sam vec bio podjeljen, a onda :

Rising Sun
https://www.kickstarter.com/projects/co ... nav_search
igra : cool mini or not, eric lang ... prakticki nastavak blood rage-a, iako vjerojatno ipak dosta drukcija igra. Igra za idejnu podlogu uzima diplomacy. Neznam da li je relevantno ali igra je u jedan dan dosla do 1.4 miliona.
Vrijednost i cijena : Za 100$ standardni CMON paket, puno odlicnih minijatura (Iako ne kao GKR :D). Shipping ce reci kasnije, vjerojatno 40$ (toliko je bio za neke druge njihove projekte, a i ovi drugi su toliko)
Moje misljenje : nisam jos proucio gameplay do kraja, ali, iako nisu nepogresivi, i proizvodac i dizajner ulijevaju veliko povjerenje, a i blood rage je dobra preporuka. Iako je produkcija naravno odlicna, moram priznati da me sve manje privlace njihove minijature i da ne bi imao nista protiv da ih ova igra ima manje ili nema, pa da je cijena u pola.





Thundestone i rising sun imaju dobre stratch goalove, a za GKR nekako nisam siguran da li ce biti problema sa dobavljivosti u normalnoj prodaji (mozda grijesim). S obzirom na cijene pitanje je sta cu od toga stvarno i uzet. Kako su svi odjednom, a da za svaku igru moram cekati x mjeseci, sto znaci da sam sve novce potrosio unaprijed :), sve sam blize tome da ne uzmem nista od toga i pricekam prave reviewe za provjeru igre i normalne retail verzije koje ce biti jeftinije. Jedan od vecih problema je sto svi koji rade ks preview nisu objektivni, odnosno trude se da ostanu sto neutralniji i ne daju svoje misljenje. Da, vidim na filmu kako se igra, ali dok je ja ne odigram nemogu tocno odrediti da li mi se svida ili ne, puno puta sam se vec tako opekao.

Sto mislite o ovim igrama?
Nabaviti ili ne? Zasto?
Mozda znate jos neki KS projekt koji je trenutno zanimljiv (nadam se da ne :) ).
Nemam pojma, i meni je to sve privlačno.
Thunderstone je meni bio ok, ali nedovoljno drugačiji da bi se ne znam kako nabrijao.
GKR izgleda super ali to je firma koja ipak prvi puta radi igru a cryptozoic koji ih kao savjetuje ima dosta missova za mene.
Rising sun se čini kao dosta safe bet, a hrpa exclusive-a se čine vrijedne kao jedna veća expa
Ovi su korisnici zahvalili autoru Broloski za post (ukupno 2):
fpollux-lunar
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3556
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1136 puta
 pohvaljen: 1541 put
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Shich »

GKR: Heavy Hitters je općenito najveća kocka od ta tri projekta, ali isto tako najvjerojatnije neće doći do dućana kasnije.

Thunderstone znaš kakav je, i ako ti se sviđa, najbolje ti je pričekati retail i uštediti. Da, nećeš dobiti sve karte kao Kickstarter društvo, ali za taj novac poštarine možeš kupiti ekspanziju za tu igru KAD dođe pa ćeš opet imati veći replayability.

Rising Sun je najsigurnija investicija iako ni sa njim ne treba žuriti budući da još uvijek nisu objasnili puno toga kako igra funkcionira niti su izbacili pravila za igru. Da, igra će biti super ALI nije za svakoga. Kao prvo uvijek vas treba biti barem 3 da biste zaigrali, a takve igre sa diplomacijom i izdajama su obično najbolje u maksimalnom broju igrača. A druga stvar je što dosta ljudi ne voli diplomaciju i izdaje u igrama. Tako da bih ti preporučio da pričekaš kraj Rising Sun kampanje, i ako misliš da će se igra svidjeti tvojoj gaming grupi, uzmi ga. U protivnom čekaj dalje. :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Shich za post:
fpol
Zaključano

Natrag na “Crowdfunding igre”