Kickstarter - boardgameovi

Diskusije vezane uz igre s raznih crowdfunding platformi (Kickstarter, Indiegogo...)

Moderator/ica: sadistiko

Pravila foruma
Za svaku novu crowdfunding igru otvarajte novu temu radi preglednosti!
U prvi post samo kopirajte poveznicu na kampanju bez BBCodeova. Tako će forum automatski postaviti widget na kampanju.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la smurfORnot »

2020 je za sve moguce ekspanzije kako ce polako dolazit. 2017 je za base game.
E sad, da li je itko probao igrat? Osobno mi djeluje zanimljivo, ali s druge strane, ogroman time sink(25 lantern godina, a svaka godina tj session traje jedno 3 sata...), i treba imat grupu voljnu igrati toliko vremena(mislim da je to najveci problem)...i može se desit, e bili ste unlucky i krepali, pa sad restart..
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Valsim »

slika

Medioevo Universalis


It can't get any more epic or bigger than this :o .

Sadistiko, miljenko & stoka: Jel vam preskočio ritam srca :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
stokamiljenko
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la sadistiko »

Već sam ja to dobro proučio :-)
Nažalost, ove godine ni čut
slika
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la stoka »

bome je preskočilo...prvo na sliku, pa ka sam vidio universalis...igrao sam europu universalis godinama...iako je ovdje vjerojatno preuzeto ime čisto iz marketinških razloga...
vidim po bgg neki ghost glasači za ovu igru, šta nije dobar znak...
ne znam, relativno sam uzbuđen, al ne želim se puno nadat, jer svi dosadašnji ovakvi pokušaji uglavnom su završavali fijaskom...jako volim srednji vijek, ali je izrazito težak za prikazati, a odnosi koji su vladali u srednjem vijeku katkad su teški za shvatiti današnjim ljudima...pogotovo prikazi bitki i ratova, gdje vojske gotovo ne postoje (odnosno, imaju ih samo najbogatiji), nego se dižu kmetovi sa polja, i svaki vazal daje određeni broj svojih kmetova i naoružava ih...sumnjam da će to biti vjerno prikazano u ovoj igri...
svakako ću pratiti dalje...nadam se da će igra propasti, s obzirom na cijenu... :D
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la neuromancer »

:o
:sokiran
:thumbs2

Ovo je upravo ono što sam oduvijek tražio :bravo Epski spoj Europe Universalis i Medieval Total War :geek:

Nisam proučavao u detalje ali mora valjati budući da rade na njoj od 1998, a playtestaju od 2010 8-)

Sviđa mi se i što je rade Talijani - poklonik sam njihovoh dizajna igre od kada su napravili WOTR :D

Nažalost najveći problem je cijena :facepalm ali nema veze možda je jednog dana sam izradim (za nekih 10-20 godina spametan )
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la:Već sam ja to dobro proučio :-)
Nažalost, ove godine ni čut
Skupo bogme :( .
stoka je napisao/la:bome je preskočilo...prvo na sliku, pa ka sam vidio universalis...igrao sam europu universalis godinama...iako je ovdje vjerojatno preuzeto ime čisto iz marketinških razloga...
vidim po bgg neki ghost glasači za ovu igru, šta nije dobar znak...
ne znam, relativno sam uzbuđen, al ne želim se puno nadat, jer svi dosadašnji ovakvi pokušaji uglavnom su završavali fijaskom...jako volim srednji vijek, ali je izrazito težak za prikazati, a odnosi koji su vladali u srednjem vijeku katkad su teški za shvatiti današnjim ljudima...pogotovo prikazi bitki i ratova, gdje vojske gotovo ne postoje (odnosno, imaju ih samo najbogatiji), nego se dižu kmetovi sa polja, i svaki vazal daje određeni broj svojih kmetova i naoružava ih...sumnjam da će to biti vjerno prikazano u ovoj igri...
svakako ću pratiti dalje...nadam se da će igra propasti, s obzirom na cijenu... :D
Definitivno, zna se da popularnost nekih PC naslova ima velikog odjeka i u boardgame svijetu. Ipak nas je velika većina i velikih PC gamera u duši :) .

Volio bih da igra uspije i bude prava stvar koju svaki ljubitelj strateških/civilizacijskih igara traži. Izgled i dizajn definitivno mame pogled i vrijedni su divljenja. No glavna stvar je ipak mehanika, tijek igre i balans. Zanimljivo mi je što su stavili podatak da igra ovolikog kalibra traje između 2-5 sati, pogotovo u do 9 igrača. Nažalost nemam trenutno vremena da bih se bacio na čitanje pravila, a kako bih vidio koliko sve skupa ima smisla. No čak i onda to nije to sve dok se sama igra ne zaigra i vidi kako hoda.
neuromancer je napisao/la::o
:sokiran
:thumbs2

Ovo je upravo ono što sam oduvijek tražio :bravo Epski spoj Europe Universalis i Medieval Total War :geek:

Nisam proučavao u detalje ali mora valjati budući da rade na njoj od 1998, a playtestaju od 2010 8-)

Sviđa mi se i što je rade Talijani - poklonik sam njihovoh dizajna igre od kada su napravili WOTR :D

Nažalost najveći problem je cijena :facepalm ali nema veze možda je jednog dana sam izradim (za nekih 10-20 godina spametan )
Same here :thumbs .

Da slažem se. Masu toga će se dobiti od komponenti, pa igra u cjenovnom rangu definitivno neće biti za svakoga da si priušti. No mislim da i sami dizajneri, kao očito veliki fanovi Europe Universalis, Crusader Kings i Medieval Total War serijala, su očito igru prvenstveno krenuli kreirati za svoj gušt, a onda kako je raslo su odlučili igru podijeliti i sa svim ostalim fanovima.

Jedna zanimljivost. Europa Universalis je prvotno bila epska društvena igra, a čiju ideju je Paradox kasnije preuzeo i pretvorio u danas megauspješni serijal.

Europa Universalis Boardgame (1993)

Samo da bi evo sad drugi kopirali koncept i ponovno ju vratili u svijet društvenih igara :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la stoka »

originalna europa universalis je nažalost vjerojatno neigriva...da je štogod jeftinija i dostupnija (do 400, 500 kuna), možda bi je i nabavio da bude u kolekciji...
crusader kings je povijesno daleko najjača igra, dijamant...nakon nekog vremena (kod mene su to doduše bile godine) postane malo dosadna i jednolična, ali je stvarno super...dobro, meni je jedino bilo interesantno igrat sa šubićima, trpimirovićima, babonićima i sličnim...medieval total war prvi dio sam skinuo nedavno i odigrao bar sto godina, isto odlična igra, koja mami uspomene...nisam godinama igrao pc igre, i nedavno sam opet počeo (uglavnom paradox i total war, uz malo caossacksa i slično) i mogu reći da sad još više cijenim boardgameove...jednostavno, nakon par desetaka sati igranja, kad prokužiš mehaniku, igra postane preprozirna...u boardgameu je tu mehanika, plus ljudska djelatnost, tako da se uvijek nešto dodatno iskomplicira...
e, baš gledam pravilnik, ima i ugarsko - hrvatsko kraljevstvo...dobro, kod njih kaže samo hungary, očito ne priznaju pactu conventu, al nema veze...pravilnik izgleda jednostavan za igru tog spektra...
ništa, kickstartam ovu opciju od 500 eura...
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la Shich »

https://www.kickstarter.com/projects/it ... escription

Da li itko planira nabaviti Sub Terru? Cijena je pristupačna, poštarina također. A igra izlazi ove godine, najkasnije u studenom.

Mene je privukla tema. Inspiracija za igru je bio horor Descent. Kooperativno istraživanje špilja odnosno potraga za izlazom u ograničenom broju krugova. Igra ima dosta push your luck situacija ali je fora. :) Plus prevodim pravila igre na hrvatski tako da će sve komponente biti neovisne o jeziku. Uskoro bi draft tih pravila trebao izaći javno.
Avatar
fpol
Reactions:
Postovi: 306
Pridružen/a: 03 sij 2012, 17:07
Ima zahvala: 246 puta
 pohvaljen: 190 puta
Kontakt:

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la fpol »

Da li bi netko bio zainteresiran za sljedecu igru :
https://www.kickstarter.com/projects/tr ... d?ref=48hr

Ako se uzme vise komada nesto je jeftinije i manja je postarina.

Ako bi netko htio da skupa uzmemo neka mi poslje PM da se dogovorimo.

Jos 41 sat je do kraja kickstartera.
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Kickstarter - boardgameovi

Post Postao/la McGregor »

fpol je napisao/la: 15 vel 2017, 10:42 Da li bi netko bio zainteresiran za sljedecu igru :
https://www.kickstarter.com/projects/tr ... d?ref=48hr

Ako se uzme vise komada nesto je jeftinije i manja je postarina.

Ako bi netko htio da skupa uzmemo neka mi poslje PM da se dogovorimo.

Jos 41 sat je do kraja kickstartera.
fora izgleda, no čudi me da se za igru koja je skupila ovoliko novaca ne može naći pošteni review :O
Zaključano

Natrag na “Crowdfunding igre”