Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vintijakna »

U krugovima u kojima se ja krecem stvari ukratko ovako stoje: Gejmanje = Izlazak; Izlazak = Ružavela; Ružavela = Pivo & Škvadra.

Znaci, gejmanja su eventi slicno ko koncerti, festivali il tekme... Prije nego sto se ovo izvuce iz konteksta da napomenem slijedece: gade mi se skvotovi, prljava mjesta i full patim na stanje/ocuvanost igara.

Ono sto bi volio imat u Zagrebu je mjesto tipa kajaznam "Medvedgraska pivnica za Board Game-ove"? Takav ambijent bi privukao veliki spektar ljudi kojima je MC il CM "preslužbena" (mozda to nije prava rijec no trenutno mi ona najblize objasnjava ono sto zelim rec).

Uglavnom, ako bi postojalo mjesto u kojem bi mogao narucit pivo, zapalit cigaretu i u ponoc sa šanka promatrat 10 "stranih debila" kako igraju One Night Ultimate Werewolf, za mene bi to bilo neprocijenjivo :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vintijakna za post:
Vukozec
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la stoka »

ma kakav boardgame kafić u hrvatskoj...saberite se dok neko nije završio u stečaju i kreditima do grla... :kava
Ovi su korisnici zahvalili autoru stoka za post:
CrazyBunnyGuy
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kockica »

Cat caffe u Kušlanovoj ima mace i igre.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
CrazyBunnyGuy
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

stoka je napisao/la: 29 svi 2019, 01:33 ma kakav boardgame kafić u hrvatskoj...saberite se dok neko nije završio u stečaju i kreditima do grla... :kava
Potičeš antipoduzetničku klimu!

:)
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

stoka je napisao/la: 29 svi 2019, 01:33 ma kakav boardgame kafić u hrvatskoj...saberite se dok neko nije završio u stečaju i kreditima do grla... :kava
Amen.

Ono što nam treba je mecena a la Bruce Wayne koji će nam davati tone love i neće brinuti za profit :P

Ili netko da nađe sugar daddyja? Ja nažalost nemam potrebne atribute.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

kockica je napisao/la: 29 svi 2019, 08:15 Cat caffe u Kušlanovoj ima mace i igre.
Tamo je bilo fakat zabavno, doduše mačke su bile apsolutno nezainteresirane za išta :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Dah, u par navrata sam bio razgovarao s vlasnikom CM-a (poznajemo se od početka udruge i CM-a, dakle cca 10 godina) i u par navrata je ozbiljno razmišljao o otvaranju takvog prostora i aktivno je i tražio prostor za takvo što u gradu. No, nakon dosta analitike i promišljanja je od ideje odustao jer se u svim simulacijama pokazala neisplativom. Između ostaloga i zbog već ovdje napisanog: frekvencije posjetitelja takvog pub-a i prodaje pića. S druge strane, mi kao društvo nemamo (još) mentalitet zapadnog svijeta koji generalno više uživa u društvenim igrama kao tipu zabave. Nama je još uvijek glavni mainstream sjediti u kafićima i laprdati o svemu i svačemu, samo ne malo prodrmati mozgovne vijuge. To je činjenica i takvo je trenutno "stanje nacije".

S druge strane, mi kao udruga imamo za cilj širenje svjesnosti o društvenim igrama kao zaista kvalitetnoj zabavi i pogotovo na početku našeg rada dok nas je entuzijazam dobro držao to je i lijepo išlo. Mi bi kao udruga bili najsretniji na svijetu da MC može raditi svakodnevno i da je besplatan, te da voditelji za to dobiju i nekakvu naknadu jer je entuzijazam potrošiv i stalno vođenje MC-a od istih osoba teško može živjeti na krilima stalnog volonterizma. Tim gore, što nove ljude za održavanje MC-a jako teško nalazimo (ipak bi se svi igrali, a malo tko bi želio sudjelovati u tome da to igranje širi dalje). Eto, srećom CM je pronašao komercijalni model putem financija iz svoje marže da takvo što i učini. Da, vrlo vjerojatno bi njihovi proizvodi u prodaji bili nešto jeftiniji jer ne bi morali iz prihoda plaćati voditelja i najam+režije za taj prostor. No, to je njihova stvar i u to neću ulaziti.

Mi kao neprofitna organizacija teško možemo napraviti sličan model rada. No, da ima volje kod mladih oko angažiranja na natječajima i aktivnostima u udruzi (što očito nema, jer smo već par puta objavljivali razne upite na raznim mjestima bez nekog uspjeha) onda bi se novac za takve stvari mogao dobiti iz tih izvora (natječaji + sponzori) i MC bi mogao dobrim dijelom biti besplatan i češće otvoren. Nažalost, mi stari koji smo udrugu osnovali vremenom smo se potrošili. Gotovo nitko nam se ne želi priključiti u daljnjem radu s angažmanom i imamo to što imamo. Dobro da imamo i to! ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
kockicasadistiko
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la vedran87 »

grof je napisao/la: 29 svi 2019, 09:50 S druge strane, mi kao društvo nemamo (još) mentalitt zapadnog svijeta koji generalno više uživa u društvenim igrama kao tipu zabave.
Ovo. Mislim svakome njegovo no mene još uvijek fascinira kakve aktivnosti kod nas mladi prioretiziraju i čudno mi je da nema više interesa za igranje u MC-u. Dolazim već sad nekoliko mjeseci skoro stalno i još uvijek mi je fascinantno da nije krcato s obzirom na to što se nudi i po kojoj cijeni.

Realno 10 kuna za cijelu večer igranja je ništa. Ne govorim sad tu o ljudima koji spajaju kunu i kunu za kruh nego oni kaj odu na kavu i slično na normalnoj bazi, ili kino to su najnormalnije stvari. Kolko dođe jedan propisan izlazak da ne govorim.

Tako da definitivno nije do tih 10 kuna. Dapače mene iznenađuje da ulaz nije više, a godišnja članarina je još manje... računica je da ak dođeš bar svaka tri tjedna da se isplati uzet.

Tako da i meni je pala na pamet ideja da bi bilo fora imati boardgaming place / kafic / bilo sto, no kad vidim kolko je MC praznjikav uz nikakvu cijenu ulaza realno, očito je da tu nema neke velike ekonomske računice. Za board gaming place di se može neš popiti/neka druga aktivnost (znači naglasak na gaming) sigurno ne. Za kafić koji uz standardnu uslugu nudi i board gejmove ( znači naglasak na kafić ) očito ima i spomenuti su neki primjeri u topicima.

Što je najbolje U MC zna doć netko novi i takvih bude non stop, ostane cijelu večer, super se zabavi, vidi se entuzijazam, sreća, želja za još. I onda ne vidim tu osobu više. A onak stalno visim u MCu u zadnjih 2-3 mjeseca sam propustio možda jedno 7-8 termina.

Tako da ne znam, nemaju ljudi vremena? Ili se ne organiziraju to vrijeme dovoljno dobro.

A ekipa koja dolazi stalno dolazi stalno :D. Al to znači da je community i dalje jako mali tako da....



Kaj se vođenja MC-a tiče ja sam još novi, tako da sam se za sad odlučio ne upuštat u te priče, al bar @CrazyBunnyGuy ima društvo u nedjelju pošto se za sad bar čini da taj termin nije još zaživio. Valjda bude. I naravno Gloomhaven jer što bi drugo....



Al da Zagrebu treba još takvih prostora definitivno treba. Meni bi život bio puno jednostavniji da imam MC negdje u Gajnicama, Stenjevcu, Španskom ili Malešnici. Trenutno mi odgovara dolazit biciklom svaki puta jer sam u takvoj fazi u životu, no puno vremena ode na to.

Znači čisto lokacije radi bilo bi super da ima jedan MC/nešto slično u Novom Zagrebu, jedan na zapadu, jedan na istoku/Dubravi da je ljudima lakše doći. To je sigurno isto faktor.


Al pošto nema interesa, bar ne još dovoljno onda nema ni smisla jer bi sve bilo prazno prazno.


U međuvremenu indoktriniram koga god stignem. Najčešći rasponse je da se ljudima koji već imaju ustaljene hobije to neda ili nemaju vremena. No zato moj nećak koji je 6ti razred već bez problema igra Terraforming Mars, a nećakinja u četvrtom razredu isto može s nama igrat što god ali joj malo brže dosadi. Igrali smo i Battlestar Galacticu puno puta, no malo nam je dosadilo jer nemam ekpanzije za koje treba odvojiti budžet Vatikana i tako.... Pa evo kad oni odrastu bit će hopefully svježih snaga :D, treba učiti što je dobro dok su mladi jer odrasli već imaju više manje ustaljene živote i to je to :).


Ono što je lijepo znaju doć roditelji s klincima u MC pa se igraju mislim da je to optimistična stvar.
Ovi su korisnici zahvalili autoru vedran87 za post (ukupno 2):
grofsadistiko
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kockica »

Vidiš to mi je enigma. Koliko puta vidim da ljudi probaju nešto novo (odigrati koju igru, ići na kuglanje, odigrati badminton itd) i to im je super i baš se vidi kako se oduševe i zabave, ne može se to od glumiti, naravno da to nikad nije na njihovu inicijativu, inače bi trulili nad mobitelima na kauču, i mislim si kako su se zakačili i ja od svih sa najzeznutijim raspoloživim vremenom sam spreman prilagoditi se da imamo neke aktivnosti, a ono pušing, opet teško im izaći iz komora, pa nema se vremena, umorni smo.. Ma idite...
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
stoka
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la ratnip »

Mislim da nema potrebe za "dedicated" boardgame kafićem. Ima puno ljudi kojima bi bilo dovoljno da vide plakat "slobodno donesite svoje društvene igre i igrajte u našem prostoru" da polako neki prostor postane ugodno mjesto za gaming. Znači neki postojeći kvartovski kafić koji bi bio friendly prema ovakvom tipu hobija i čiji prostor je prilagođen tome (dovoljno veliki stolovi, dovoljno svijetla) i to je to - dalje je sve stvar zamaha, samo da ekipa zna da se tamo može igrati bez čudnih pogleda i namrgođenog osoblja. A ima dovoljno kafića koji jedva spajaju kraj s krajem i koje polako jede popularnija konkurencija "preko puta" da bi možda bili otvoreni za ovakvu nekakvu ideju.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”