Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dlakar »

Tibi je napisao/la: 02 svi 2019, 14:58 Prostorije gdje se puši kao mjesto gdje bih trebao uživati u igranju = nema šanse. Nemam baš neko visoko mišljenje generalno o pušačima, pogotovo onima koji nemaju obzira prema drugima pa zapale gdje ih je volja. Osim ako izričito nije zabranjeno jelte. Al ono, truješ sebe, i sve ljude oko sebe. Plus posebni gušt kada se smrad dima uvuče u kutije i igraće komponente. Nespojiva kombinacija ako mene pitate. Nisam znao niti primijetio iz dolazaka da je u MC-u baš zabranjeno. Uvijek sam mislio da je to do obrazovanije i kulturnije ekipe koja se tamo okuplja. Btw. u Mačku kolko sam čuo iz par dolazaka imaju veliki problem s krađama. U kratkom periodu im je nestalo nekoliko igara.
A šta si drugo očekivao od mjesta gdje se puši? Poznato je da su pušači i najveći lopovi....a ne samo neobrazovani i nekulturni kako si naveo.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
Killa
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Vatanen
Reactions:
Postovi: 415
Pridružen/a: 29 sij 2013, 14:46
Ima zahvala: 255 puta
 pohvaljen: 425 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vatanen »

Ustvari je šteta što neki od genocidnih projekata 20. stoljeća pored drugih društvenih skupina nije zahvatio i pušače. Sada je malo kasno, ali kada se ponovno stvori prilika (a takve se uvijek iznova stvore) predlažem da se odredi oforme iz redova u Decathlonu opremljenih vikend-sprintera na Sljeme i njihovih kolega iz škola za trčanje te svakako nemilosrdnih biciklista-ubojica.

Ako sam u nešto siguran, to je da nitko nije tako zabrinut za moje zdravlje kao država. Pa kad mi država kaže što nije dobro za mene u to svakako moram vjerovati :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vatanen za post:
Vukozec
Boardgames are power fantasies.
Maciej Janik et al.
vex
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 04 tra 2019, 12:41
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 13 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la vex »

Ima li takvih mjesta u Rijeci?Nitko se nije jjos odazao za drustvo za igranje?;(
Feels like shit
d0nkey
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 stu 2018, 08:09
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 18 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la d0nkey »

Propustio sam ovu pricu, zacudo spominjalo se mjesto gdje sam cak i bio :D

U crnom macku idem bar 1 mjesecno zbog hearthstone ali sam par puta igrao i drustvene igre i dnd. Imaju taj kafic + podrum ali imaju i vezu sa susjednim prostorom koji isto ima podrum. Taj prostor do ima dosta veci podrum, neki dijelovi su manje sredeni i vidio sam tu veci stol, ali nisam igrao twilight imperium pa ne znam je li dovoljno veliko :D

Da, dozvoljeno je pusiti, ali nisam bas imao problema sa tim dosada (doduse u usporedbi s drugim ne pusacima meni i ne smeta toliko). Ako je nekome dealbreaker onda je dealbreaker, meni nije.

Ne igram MTG ali znam da se to odrzava na tjednoj razini ako netko to voli igrati. Na fb imaju sta je organizirano.
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3123
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2296 puta
 pohvaljen: 2359 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Valsim »

Crni Mačak je cool mjesto :thumbs .
Nisam nikad još bio nažalost, ali vidim da je redovito nešto na programu.
Žao mi je čuti ovo za otvoreno pušenje jer me jako smeta miris dima. Nadam se da će srediti da određeni dio bude rezerviran samo za pušače, a jedan dio za nepušače.

Kad smo već oko teme pušenja, bila je jedna iznimno komična situacija pred tri godine kada smo Slavica i ja bili kod jednog frenda na rođendanu. Ko za peh većina ekipe pušači, i to još doktori :facepalm . U jednom trenutku sam bio izašao iz velikog dnevnog boravka da odem na WC, i kad sam se vraćao skužim tek da cijela prostorija djeluje kao da je u polumagli. Komentirali smo onda kako nas dim dosta smeta jer nismo pušači, na što je jedna cura komentirala da ne znamo što propuštamo. Na što je Slavica smiješeći se ko iz topa odvratila: "Hmm znamo. Rak pluća." Zagrcnuo sam se od soka koji sam pio u trenutku i počeo kašljati ko luđak istodobno nastojeći rukama sakriti hihotanje :D . Poslije sam šapnuo Slavici da mislim da tu večer nećemo stvoriti blistava prijateljstva.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
grofkockica
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Mogu zamisliti scenu! rofl
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kockica »

Imam kolegu doktora koji kaže da je antipušačka kampanja tek zavjera kojom žele sakriti da se karcinom zapravo dobiva od nekih drugih stvari, a ne pušenja, tako da.... :)
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

S obzirom na popis kancerogena koji se nalaze u dimu cigarete... U konačnici, sve se svodi na genetsku predispoziciju. Ako imaš savršene gene koji te brane od karcinoma luđački, onda ćeš se dobro opirati, ali većina nas nema takav genetski ustroj, stoga čemu potpomagati razvoj raka? U prijevodu, možda imaš genetsku predispoziciju za rak pluća i razvio bi ga sa, ne znam, 65 godina, ali ako fumaš redovito budeš ga dobio u 40. npr.

Enivej, sumnjam da će iti jedan nepušač reći da pušenje nije povezano s rakom.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

@CrazyBunnyGuy će me ispraviti, ali koliko sam ja uspio pohvatati cijelu stvar s rakom, isti nastupa kada se potroše svi ispravni duplikati informacija u DNK, te se počinju za repliciranje stanica koristiti krajnji dijelovi DNK lanca koji sadrže više grešaka. A potoršnja zdravih informacija pak ovisi o broju repliciranja. Naravno, stranice koje su izložene nepovoljnim uvjetima moraju se tako češće replicirati i brže potroše svoj ispravni DNK od drugih.
Sad, kažem tako sam ja shvatio tu priču sa mutacijom stanica.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Uh :) Veoma ukratko, rak je kombinacija više faktora koji su pošli krivo. Jedan od njih jest vezan s krajevima DNA, ali obrnuto od ovog gore. Dakle, krajevi kromosma imaju nešto što se zove telomere koje su doslovno tu da se troše i truse prilikom replikacije, s vremenom se požderu toliko da dođe do "mesa" odnosno do onog "bitnog" na DNA. U tim slučajevima stranice generalno riknu, ali mogu i ne riknuti jer im je zakazao mehanizam koji im govori da je fitilj dogorio.

Neke stanice su i mutirane na način da si obnavljaju telomere i uvijek ih produžuju, na taj način DNA ostaje vječno mlada. Takve mutacije obično idu ruku pod ruku s nekim drugim mutacijama koje se nalaze u stanicama raka.

Treće, zakaže kontrolna točka koja bi trebala koknuti stanice za koje drugi mehanizmi ustvrde da je u banani. Analogno s onim kada prijaviš državnom odvjetništvu gospodarski kriminal velikog stupnja, ali oni kažu "naah, it's all good", jer ih netko drži za gušu ili lijepo podmazuje lovom. Pa se stanice počnu kotiti ko lude.

I četvrto (ali ne i posljednje), takve podivljale stanice izgube osjet za "kontaktnu inhibiciju" u prijevodu većina stanica će se samoubiti i/ili prestati dijeliti ako skontaju da je gužva. Rak se takve kontaktne inhibicije prve riješi i zato i može narasti na veličinu nogometne lopte..

Svi ti faktori su u igri (i mnogi drugi), kod svakog raka, zato ga je teško i pobijediti. A kancerogeni mogu ciljati različitim intenzitetom različite kombinacije faktora, stoga, bolje spriječiti što se da spriječiti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
grofPapaver
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”