Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dendarii42 »

La vie caffe je napisao/la: 09 stu 2019, 19:48 Radimo na tome da budu organizirani turniri u beli, sah, u krajnjem slucaju covjece ne ljuti se i monopoli, pa ko voli, nek dode :)
Dođite jednom ili više prilika u igraonicu pa da onda malo redefinirate taj krajnji slučaj.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
grof
slika
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la gogo666 »

Spawnam zombi temu zbog zanimljive anegdote

Jucer bio sa zenom u Belfast pubu na Zagrebackoj aveniji.
Djecu dali teti cuvalici, a mi ponijeli par igara da uzivamo uz solidan izbor piva.

Igrali smo Ganz schon clever, Hive, i kad je na red dosao Schotten Totten, doleti konobarica i kaze da ne mozemo igrati kartaske igre na srecu jer ako inspekcija dođe, pub ce dobiti kaznu.
Ja ju gledam u nevjerici s WTF izrazim lica i prisjecam se koliko puta sam igrao ili gledao druge da igraju belu ili briskulu na moru u birtijama.
Nije pomoglo objasnjenje da je Schotten Totten pretezno matematicko deterministicka igra i da je ona odigrala igru na srecu kad je izdala racun s nacinom placanja "gotovina", bez da me prvo pitala.
Nije se dala i dopustila nam je da zavrsimo partiju do kraja.

Posto je bilo vec lagano vrijeme za ic, nisam isao vuc mak na konac.
Al razina idiotizma me potpuno zapanjila.
Radi se o Pubu sa cetvrtastim stolovima ok velicine, znaci odlicno mjesto za igranje igara. Al gazda il nezna citat zakone il je potpuno ne upucen pa ne kuzi razliku između board gamera, koji bi mu trebali biti zeljenja skupina musterija, i misticne skupine ilegalnih kockara koja hara zagrebackim bircevima i pubovima.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Ovo ti je korijen problema zbog kojeg smo i mi kao udruga imali velikih problema pri registraciji:
Zakon o igrama na sreću:
7. igre na sreću u casinima jesu igre koje igrači igraju protiv casina ili jedan protiv drugoga na stolovima za igru s kuglicama, kartama ili kockicama u skladu s međunarodnim pravilima i koje se priređuju isključivo u prostorima casina. Uz igre na stolovima u prostorima casina mogu se priređivati i igre na sreću na automatima
Po tome su gotovo sve naše igre - igre na sreću. Jednostavno je Zakon loše napisan i podložan svakakvim interpretacijama.

Mada je osnovni Članak 2 vrlo jasan po tom pitanju
igrom na sreću smatra se igra u kojoj se za uplatu određenog iznosa sudionicima pruža mogućnost stjecanja dobitka u novcu, stvarima, uslugama ili pravima, pri čemu dobitak ili gubitak ovisi pretežito o slučaju ili nekom drugom neizvjesnom događaju.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la gogo666 »

Pretpostavio sam da i zakon nije idealan, al ljudi se kartaju oduvijek u bircevoma. Zadnjih godina i igraju board igre. To mi daje za pravo da zakljucim da ipak inspektori ne zaskocuju drustva koja kartaju.

Zamisljao sam kako dođe inspektor i trazi rulebook, i onda neki sud vijeca i zakljuci jel igra na srecu.
Shodno presedanu na sudu se updatea i BGG za igru :D
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la ratnip »

Uloženi su novci u nabavu igre, pobjedom se stječe pravo hvalisanja a ponekad i piva, a o utjecaju neizvjesnih događaja se uvijek može raspravljati...
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la gogo666 »

Ta definicija igara na srecu opisuje apsolutno svako natjecanje i nadmetanje moguce.
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mi smo imali slično iskustvo u Zg doduše prije nekih 13ak godina zbog Una. Ista priča, ne smijete kartati u kafiću, inspekcija, zabranjeno. Recimo, Cat Cafe sigurno nema tih bojazni i sumnjam da im inspektori zatvaraju kafić zbog partije Exploding Kittensa.

Ali da, konobarici je rečeno "kad vidiš kockice ili karte, tjeraj!".
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Mago de Umago »

U kaficu na plazi svaki dan igrali Hive, cesto i preferans, a ima i ekipa penzica koji igraju sah ili briskulu stalno.

Nikad nitko nije komentirao.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 547
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 281 put
 pohvaljen: 398 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kovacu »

Mago de Umago je napisao/la: 24 lis 2021, 11:22 U kaficu na plazi svaki dan igrali Hive, cesto i preferans, a ima i ekipa penzica koji igraju sah ili briskulu stalno.

Nikad nitko nije komentirao.
Na plazi (citaj moru) nikog nije briga za ovakve stvari, a i vece "prekrsaje"
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Mago de Umago »

Slazem se, ali isto tako mislim i da ovisi o kakvom bircu se radi. AKo je neki "malo bolji" kafic onda ce sigurno biti otpora, a u nekom kvartovskom kaficu nece biti problema.
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”