Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

Znate li neke barove u ZG sa game friendly atmosferom koje bi preporučili kao mjesta za igranje?
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Vukozec je napisao/la:Znate li neke barove u ZG sa game friendly atmosferom koje bi preporučili kao mjesta za igranje?
Nema toga u ZG, baš kao kafića, ali imamo dvije lokacije gdje se igra:

1. Igraonica od Igranje.org-a (nema pića, osim ako si sami donesete i upad je po sistemu donacija): http://igranje.hr/igraonica-prostor
2. Gamers Guild u Buena Visti (upad 15 kn, uključuje grickalice, ali se piće plaća posebno): https://www.facebook.com/GamersGuildZagreb
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

Thx, vidio sam te dvije lokacije. Super je da postoje takva mjesta, ali ja sam baš mislio na nekav pub/birtiju gdje se može igrati.
Sa svojim društvom sam jednom probao igrati u Zlatnom medi (Medvegradu) na križanju Savske i Vukovarske - konobari se nisu bunili, ali su se susjeni stolovi čudili što to radimo i upadali sa upadicama :)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Da, sve mi je jasno. I mi bi željeli nekakvo takvo mjesto, ali kako se sve razvija u dobrom smjeru, vjerujemo kako će se otvoriti opcije i za takav pub.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la buraz »

pivnica medvedgrad u Ilici ima zasebnu prostoriju u koju stane 30 ak ljudi + mala terasica za još tolko. Kako poznam gazdu, oprobao sam inicirati igranje tamo, ali nije bilo zainteresiranih u dovoljnoj masi..

možda bi vam je dali koristiti da ih pitate, iako znam da ima neko pravilo koliko se treba kuna utrošit da bi se dobila..

ili mogu ja dogovorit da bi jedan dan u tjednu bilo igranje tamo?

možda da ekipa iz igraonice jedan dan bude tamo umjesto u Bogovićevoj?
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

ma je, ali treba onda i igre svaki puta donositi iz igraonice tamo.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CoxUT
Reactions:
Postovi: 196
Pridružen/a: 11 lis 2012, 19:11
Lokacija: Komin 127.0.0.1
Ima zahvala: 20 puta
 pohvaljen: 10 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CoxUT »

Ovdje kod mene na jugu kad bi izvadio neku igru na stol da nisu karte ili šah smatrali bi nas čudacima lol. Ista stvar s tabletom ili laptopom, onda bi nas smatrali glumcima ili cim vec ne. Čudan narod. :s
Avatar
miljenko
Reactions:
Postovi: 651
Pridružen/a: 22 lip 2011, 04:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 934 puta
 pohvaljen: 334 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la miljenko »

Moje iskusto igranja po barovima se svodi iskljucivo na igranje bele, tako da to treba uzeti u obzir... A igrao sam belu non-stop cijelu prvu i drugu godinu faksa pa cijelom gradu.

Sto se tice prigovaranja konobara na igranje; treba igrati u kaficima koji placaju licencu na igre (ili tako nesto), te kafice ces prepoznati po stolu za biljar, stolni nogomet, pikado ili tako nesto. Kod njih smijes igrati... Inace se gazde boje da ne bi imali problema zbog inspekcije... bilo je davno (prije 7-8 godina), ali tada mi je jedan gazda to rekao.

A sto se tice toga da te cudno gledaju; moji je stav kod toga je da me nije briga, no razumijem da je mnogim ljudima to neugodna situacija. Naravno uvijek mozes birati vrijeme kada su kafici prazniji- nikako vikendom itd... i treba pikirati manje "popularne" birtije...
Avatar
Lutherus
Reactions:
Postovi: 173
Pridružen/a: 03 sij 2011, 15:09
Lokacija: ~/Varaždin
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 14 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Lutherus »

Imamo u gradu 4 odlična mjesta za igranje. 2 otpadaju jer su nepušački lokali i jedan otpada jer nikad, ali nikad nema ni sapuna ni wc papira tako da nam ostaje realno samo 1 za igranje. Stolovi su odlični, normalne visine, čvrsti drveni. Nitko nas ne gleda čudno jer su i konobari i vlasnik gejmeri pa vole i šibicariti. Negativna iskustva nemam osim na moru gdje su nam pozvali policiju jer vršimo nekakav sotonistički obred.
I`m not a nerd.I`m a level 15 half-elf necromancer.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la buraz »

a ta mjesta su?

ajmo, malo reklame nabaci ;-)
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”