Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Mislim da onaj kafić Ero ima nešto slično.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Vukozec
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

ratnip je napisao/la: 29 svi 2019, 12:03 Mislim da nema potrebe za "dedicated" boardgame kafićem. Ima puno ljudi kojima bi bilo dovoljno da vide plakat "slobodno donesite svoje društvene igre i igrajte u našem prostoru" da polako neki prostor postane ugodno mjesto za gaming. Znači neki postojeći kvartovski kafić koji bi bio friendly prema ovakvom tipu hobija i čiji prostor je prilagođen tome (dovoljno veliki stolovi, dovoljno svijetla) i to je to - dalje je sve stvar zamaha, samo da ekipa zna da se tamo može igrati bez čudnih pogleda i namrgođenog osoblja. A ima dovoljno kafića koji jedva spajaju kraj s krajem i koje polako jede popularnija konkurencija "preko puta" da bi možda bili otvoreni za ovakvu nekakvu ideju.
Mnogi kafići uz obalu preživljavaju duge vansezonske mjesece upravo zbog kartaroša :)

Ali da, za početak, upravo ovo što si opisao bi mene veselilo. A kasnije, ako mjesto zaživi, ako bude interesa možda se još jače profilirati.

I da se razumijemo, nije ovo priča igraonica vs kafić, što je bolje. To su jednostavno drugačiji tipovi prostora koji imaju svoje prednosti i mane. To što u igraonici nema šank već se može donijeti vlastito piće i hrana je i prednost i mana, ovisi što tko hoće.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post:
grof
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

grof je napisao/la: 29 svi 2019, 12:11 Mislim da onaj kafić Ero ima nešto slično.
:o

Dakle topic sam otvorio prije 7 godina i 7 godina nitko da prijavi mjesta poput ovog (i Cat i Mačka), već se moraju čupati infromacije iz vas :)

Ajmo, tko je bio, kakvi su dojmovi, koliko ima mjesta, treba li se unaprijed rezervirati, mogu li se donijeti vlastite igre, igra se samo vikendom ili može bilo kad, ima li craftica i slično?
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kockica »

Cat caffe radi svaki dan, ima svoje igre, i ako nisi alergičan na mačke, trebalo bi ti biti ugodno. Valjda, jer nikad bio tamo ali pričala mi sestrične koja živi u istoj ulici. To ti je skoro pa na maksimirskoj cesti malo nakon kvatrića. Nemam fejs, ali mislim da oni na svojoj stranici imaju slike, a između ostalog i kolekciju igara.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Izvrsno je u Cat Caffeu, jedino je na terasi, kada smo mi bili, bilo UŽASNO sparno jer je bio takav dan, dvorište je baš uvučeno i vlažno, plus visoka temperatura i neka kiša, ali mislim, no, nije to neki minus ili dealbreaker tako se potrefilo.

Mislim da je oke ako doneseš vlastitu igru, no stolovi su mali, tako da ne vidim da bi se moglo igrati išta veliko. Mačke su uglavnom u dubokom snu :)
d0nkey
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 stu 2018, 08:09
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 18 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la d0nkey »

Kao sto netko rece, ne bi otvarao kafic specificno za board gameove, ali kada bi otvarao nesto tako definitivno mi ima smisla da bude board game friendly, i da polako gradi svoju kolekciju.

Btw. LPT Valja ponekad googlati sta ima u gradu. Ja sam, npr, za MC saznao googlajuci
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

d0nkey je napisao/la: 12 lip 2019, 14:20 Btw. LPT Valja ponekad googlati sta ima u gradu. Ja sam, npr, za MC saznao googlajuci
Odlično. Znači da nam SEO radi! :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
d0nkey
Reactions:
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 stu 2018, 08:09
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 18 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la d0nkey »

grof je napisao/la: 12 lip 2019, 14:29
d0nkey je napisao/la: 12 lip 2019, 14:20 Btw. LPT Valja ponekad googlati sta ima u gradu. Ja sam, npr, za MC saznao googlajuci
Odlično. Znači da nam SEO radi! :)
Ili je google dovoljno pametan :D

"board games zagreb" ti odma na mapi pokaziva MC i Carta magica. A vidim da sada ima na vrhu clanak u kojemu su MC, carta magica, crni macak, vintage i cat caffe nabrojani kao mjesta za igrati bg.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Da, pokazuje zato jer smo se CM i mi prijavili na Google karti preko Google My Bussinesa. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Vidjeh danas da se ekipa masovno financira preko Kickstartera kako bi otvorili board game kafiće po Amer'ci i uokolo; naravno, kod nas na lokalnom nivou otprilike 10 backera i to je to, taman se skupi community za pižđeraj kako se od toga ne može živjeti :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”