Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la thegrey »

Nekad je bilo moguce u pivnici Grand Slam u Vlaskoj (prije cca 15+ godina). Da li ona jos uopce radi i da li se moze, nemam pojma.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la buraz »

mislim da ne radi više..
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

slika
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Stips »

Bio ja. Podrumski prostor sa nekoliko stolova. Veliki minus što se tamo puši. Sjedilo nas troje igrali Ora et Labora, kad eto ti njih 6 na stol do, sve pušači. Dizaster. Šteta, ali tamo se baš i ne vidim kako dolazim igrati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Stips za post (ukupno 2):
vedran87Vukozec
vedran87
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 vel 2019, 20:14
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 59 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la vedran87 »

Stipsonov je napisao/la: 30 tra 2019, 13:31 Bio ja. Podrumski prostor sa nekoliko stolova. Veliki minus što se tamo puši. Sjedilo nas troje igrali Ora et Labora, kad eto ti njih 6 na stol do, sve pušači. Dizaster. Šteta, ali tamo se baš i ne vidim kako dolazim igrati.

Da ja baš razmišljao da odem pogledat, ovo je veliki nono od mene ak je tako. Tako da hvala na informaciji.

Što povlači pitanje, u Meeple's Corneru je pušenje zabranjeno ili se samo svi drže bontona? Nisam nigdje vidio pravilo mislim, uzeo zdravo za gotovo, al sigurno ne bih dolazi da ljudi unutra puše....

Meni to nije samo veliki minus nego deal breaker.
Creation requires influence. Everything we make is a remix of existing creations, our lives and the lives of others.
Stips
Reactions:
Postovi: 954
Pridružen/a: 09 kol 2011, 15:34
Ima zahvala: 587 puta
 pohvaljen: 576 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Stips »

vedran87 je napisao/la: 30 tra 2019, 14:07 Meni to nije samo veliki minus nego deal breaker.
Tako i meni.
Ali onih nekoliko puta kaj sam bio u MC nitko nije pušio.
Mislim da se ne puši. No sigurno će neki tamošnji rezident to bolje znati nego ja.
Avatar
Shich
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 3543
Pridružen/a: 12 stu 2012, 13:43
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1135 puta
 pohvaljen: 1535 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Shich »

vedran87 je napisao/la: 30 tra 2019, 14:07
Stipsonov je napisao/la: 30 tra 2019, 13:31 Bio ja. Podrumski prostor sa nekoliko stolova. Veliki minus što se tamo puši. Sjedilo nas troje igrali Ora et Labora, kad eto ti njih 6 na stol do, sve pušači. Dizaster. Šteta, ali tamo se baš i ne vidim kako dolazim igrati.

Da ja baš razmišljao da odem pogledat, ovo je veliki nono od mene ak je tako. Tako da hvala na informaciji.

Što povlači pitanje, u Meeple's Corneru je pušenje zabranjeno ili se samo svi drže bontona? Nisam nigdje vidio pravilo mislim, uzeo zdravo za gotovo, al sigurno ne bih dolazi da ljudi unutra puše....

Meni to nije samo veliki minus nego deal breaker.
Zabranjeno je. Piše u kućnom redu na oglasnoj ploči.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Pušenje je u poslovnom prostoru udruge (Meeple's Corneru) zabranjeno prema Zakonu. Imate naljepnicu na ogradi od galerije u prvoj prostoriji. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

Nisam pušač, ali pušenje mi nije dealbreaker (imamo i pušače u ekipi). Najbolje rješenje je uvijek da postoji pušački i nepušački dio, no mislim da ću svejedno provjeriti birc. Ako netko ima još kakav komentar neka nabaci.

Mogao bih i ja recenzirati zagrebački bar u kojem jesam igrao, Vintage. Dakle tamo udruga Talus organizira igranje svaku drugu nedjelju, evo komentara:
+ Ponuda igara: udruga donese cca 50ak svojih naslova (među kojima bude sasvim dovoljno onih koje su mi zanimljive, bilo da su mi već poznate, bilo da ne), a nitko ne brani ni da donesete svoje,
+ Usluga: volonteri iz udruge će vam objasniti pravila ako treba,
+/- Ponuda pića (čitaj pive, jer pivopija poput mene za drugo ne zna :) ): asortiman Zagrebačke pivovare (žuja, pramen, nikšičko, griff, mislim da ima i paulaner). Malo craftica ne bi bilo naodmet,
+ Stolovi: stolovi su visoki i robusni, sjedi se na barskim stolicama sa naslonom. Stolovi su predviđeni za četvero, ali komotno stane i peti na vrh stola, više od toga je već nezgodno. Mi smo npr. igrali Istanbul i Pandemic u četvero i mjesta je bilo sasvim dovoljno za igru i pića.
+/- Glazba: svira uglavnom (klasik) rock (kao i inače u tom prostoru), nije preglasno, ne smeta za razgovor, ali nije ni tišina tko preferira takvo okruženje (moje društvo ne),
- Osvjetljenje: najveći minus prostora je osvjetljenje. Poneki stolovi imaju sreće da je žarulja točno iznad stola, no drugi su toliko mračni da je na njima nemoguće igrati bez dodatnog osvjetljenja. Mi smo se snašli sa svjetlima od mobitela koje smo fiksirali na visokim čašama (onim za pšenično pivo), no nije baš najsretnije snalazit se sa takvim rješenjima.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 2):
Papaverkockica
slika
Avatar
Vintijakna
Reactions:
Postovi: 75
Pridružen/a: 04 sij 2019, 20:08
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 92 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vintijakna »

Meni osobno vise odgovora postor di se moze pusit, a pivo je, naravno, uvjek dobrodoslo.

Nisam bio u ovom prostoru (Crni mačak caffe bar), no djeluje mi fora, sam kaj mi se cini da su stolovi mali? Meni treba prostor di bi mogao bacit npr. Twilight Imperium (i koj dopusta tolko vremena naravno), a za kartanje magica ili za Catan cu se vec snac u kvartu.

U Vitange-u sam cesto na ružaveli, no nikad nisam gejmal tam. Nisam bas "lik od nedelje" tako da me zapravo taj termin odbija.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”