Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kovacu »

Mene bas zanima dal bi radili isti problem da su tipa igrali sah umjesto neke kartaske igre.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la realuka »

Znam da Portugalci imaju/imali su veliki problem sa dostavom i nabavom društvenih igara, pogotovo Kickstartera jer se to sve kod njih smatra kockanjem.

Suludo.
gogo666
Reactions:
Postovi: 327
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 242 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la gogo666 »

Zanimljivo mi je sto nas nisu opomenuli tijekom ganz schon clever, a kockice su letile okolo stolova. Al pretpostavljam da gazda zna samo za poker, a kockice su mu egzotika.
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la kovacu »

gogo666 je napisao/la: 24 lis 2021, 12:29 Zanimljivo mi je sto nas nisu opomenuli tijekom ganz schon clever, a kockice su letile okolo stolova. Al pretpostavljam da gazda zna samo za poker, a kockice su mu egzotika.
Vjerovatno kad lik vidi kockice prvo pomisli na covjece ne ljuti se
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 155
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Zorzy »

kovacu je napisao/la: 24 lis 2021, 11:38 Mene bas zanima dal bi radili isti problem da su tipa igrali sah umjesto neke kartaske igre.
Moguće da bi. Nas su zbog šaha znali potjerat iz kafića. To je doduše bilo davno.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la grof »

Zorzy je napisao/la: 24 lis 2021, 19:32
kovacu je napisao/la: 24 lis 2021, 11:38 Mene bas zanima dal bi radili isti problem da su tipa igrali sah umjesto neke kartaske igre.
Moguće da bi. Nas su zbog šaha znali potjerat iz kafića. To je doduše bilo davno.
Vjerujem da je to bilo iz jednog drugog razloga: Šah se dugo igra, dugo se drži stol zauzetim, a malo se pije (troši). ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Zorzy
Reactions:
Postovi: 155
Pridružen/a: 07 svi 2020, 02:27
Ima zahvala: 398 puta
 pohvaljen: 181 put

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Zorzy »

A teško to kod mene. Šah bez pive u ruci mi nije šah. :D A duže partije zahtijevaju više goriva. No da, ne zna to konobar. Their Loss u svakom slučaju.
Vukozec
Reactions:
Postovi: 564
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 557 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

gogo666 je napisao/la: 24 lis 2021, 09:36 Nije pomoglo objasnjenje da je Schotten Totten pretezno matematicko deterministicka igra i da je ona odigrala igru na srecu kad je izdala racun s nacinom placanja "gotovina", bez da me prvo pitala.
:D

Nego, evo će uskoro 10 godina kako sam pokrenuo temu, je li se u međuvremenu situacija imalo promijenila, postoje li kafići sa game-friendly atmosferom?
(mene zanima prvenstveno ZG, ali možete napisati iskustva i iz drugih gradova)


Da se odmah nadovežem sa vlastitim iskustvom: nebrojeno puta sam igrao razne igre, uključujući i one big-board u dvorištu Garden breweryja. No to je bila isključivo open-air opcija za popodnevne sate kad je lijepo vrijeme (proljeće, ljeto). Navečer kroz tjedan se zatvara prerano, a vikend večerima su partyji. Također, sad se Garden preselio pa je pitanje kakvi će biti uvjeti kad otvore novu lokaciju. Dalo bi se naći još takvih mjesta za igranje na otvorenom (npr. dvorište Vintage industrial bara je isto opcija), ali više me zanima opcija za igranje na zatvorenom.
slika
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la realuka »

Meni je baš nedavno ovo iskočilo na Instagramu, ne znam kakav im je izbor igara što je naravno manji problem, ali mi se i stolovi čine maleni.

https://instagram.com/ironbullbar?utm_medium=copy_link

https://ironbull.hr/
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 522
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la roverandom »

realuka je napisao/la: 04 ožu 2022, 12:07 Meni je baš nedavno ovo iskočilo na Instagramu, ne znam kakav im je izbor igara što je naravno manji problem, ali mi se i stolovi čine maleni.

https://instagram.com/ironbullbar?utm_medium=copy_link

https://ironbull.hr/
Od igara ima:
Catan
Ticket to Ride Europe
Dixit
Codenames
Just One
One night ultimate vampire
Happy Salmon
Muse
Mysterium Park
Fake artist goes to New York
Love Letter
Werewords

I da, nije to za baš neko ozbiljno igranje ni zamišljeno, više ovako usput te jednostavnije, manje igre da budu opcija.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
realuka
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”