Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

CrazyBunnyGuy je napisao/la: 28 svi 2019, 14:52
Osobno bih volio otvoriti kafić/igraonu/trgovinu/zalogajnicu, ali... kome? Prvo, bankrotirao bih prilikom nabave svih igara samo da bih mečirao ponudu Carte ili Meeple'sa. Drugo, to je pravi biznis koji moraš voditi ako nudiš iće i piće, plus sve ostale licence. Treće, ekipa je već podijeljena između Carte i Meeple'sa, od kojih je jedno džaba, a drugo ima nisku cijenu upada, dapače godišnja članarina nije visoka ako si gamer.

Što bih mogao ponuditi da budem konkurentan, ne znam, osim hrane i kave koju bi posjetitelji i dalje morali ekstra plaćati.

Zapravo, pitanje je: treba li uopće Zagrebu jedno takvo mjesto?
Treba :)

Ne moraš uopće matchirati ponudu postojećih igraonica da bi bio konkurentan, meni za početak treba kafić koji ima radno vrijeme i infrastrukturu kao bilo koji prosjećni kafić, a u koji mogu donijeti vlastite igre i igrati bilo kad unutar tog radnog vremena. MC i CM to nisu, nemaju šank i imaju ograničene termine. U Mačku nisam bio, moram provjeriti kako je tamo.

Da se ja upustim u nešto slično:
- ne bih naplaćivao kotizaciju, već bi se financirao od konzumacije unutar kafića koja bi se podrazumijevala
- igranje također ne bi bilo obavezno ali bi gradio jasan boardgamer-friendly imidž
- postepeno bi gradio vlastitu kolekciju igara koje se mogu uzeti za igranje unutar kafića (možda bi uključio neki oblik osiguranja, tipa polog prilikom posuđivanja igre i slično)
- pobrinuo bi se da netko obavlja (ako ne mogu sam) ulogu kuratora mjesta: kategorizacija ponude igara, isticanje novih/atraktivnih naslova, održavanje FB stranice i drugih kanala komunikacije, tematske večeri, povremeni turniri, predstavljanja igara, kvizovi...

Postoje strani primjeri takvih prostora, pa bi trebalo proučiti njihov model poslovanja.
Sam si naveo primjer britanskog Thirsty Meemple, mislim da kod nas ne postoji takav tip mjesta: "Cafe-style hangout offering a large assortment of board games, plus snacks, coffee & beer."
To je točno to što meni treba :)

Ja sam nedavno bio u Barceloni u Gigameshu, to je točno tip 3u1 mjesta kakvog spominješ ("kafić i igraonica i prodavaonica sve u jednom").
Ovi su korisnici zahvalili autoru Vukozec za post (ukupno 4):
KilladadoPapaverVintijakna
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dlakar »

I da ima prostor za pušače. 😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
gogo666
Reactions:
Postovi: 323
Pridružen/a: 19 vel 2018, 17:58
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 234 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la gogo666 »

Ja se slazem da totslno ima prostora za jedan kvalitetan board game kafic.

Carta i MC nisu konkurencija mainstream mjestu u (sirem) centru sa sankom, dobrom muzikom, craft pivama i modernom ugodnom birc atmosferom.
Tamo idu gameri, u taj kafic bi isla opca populacija koja voli odigrat dixit, codenames i Carcassonne, te probat agricolu ili viticulture, jer su culi da su kul.
Jos imati ducan gdje u afektu odlicne partije mogu kupit tu igru po normalnoj cijeni, mislim da bi bio hit

Vintage isto nije konkurencija, jer ima rijetke termine.
Macak isto, jer je nepoznat, na ne atraktivnom mjestu i mali je (birc dio)
Ovi su korisnici zahvalili autoru gogo666 za post:
Vukozec
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la sadistiko »

ja sam isto jedno vrijeme razmišljao o tako nečemu, samo koliko je velika ta populacija o kojoj pričate? Tu u Hrvatskoj, ajde još Zagreb i nekako, ali brate okolni gradovi - nula! Nas 5-6, i takav birc ne može živjeti od 10-20 ljudi koji dolaze 2-3 puta tjedno
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
grof
slika
Vukozec
Reactions:
Postovi: 560
Pridružen/a: 26 lip 2012, 12:55
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 654 puta
 pohvaljen: 552 puta

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Vukozec »

Pa naravno. Ali puno raznih sadržaja koji postoje u Zagrebu ne postoje nigdje drugdje u Hrvatskoj. A tako je i vani, metropole su metropole. Nema u francuskom gradiću od 10000 ljudi ono što ima u Parizu (ili Zagrebu).
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Butch »

Hah, bas to.
Nijedan normalan vlasnik kafica ne zeli da mu ljudi sjede satima i lagano ispijaju kavu dok igraju igre.
Da ne kazem da vecina ljudi nema ni volje ni vremena dolaziti svaki dan.
Mislim da Zagreb ima sasvim pristojnu ponudu za drustvene igre.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la sadistiko »

pa ne znam da ima baš tako dobru ponudu, ja bi isto rado da postoji neko mjesto gdje mogu doći odigrat koju igru dok dofuram stvari za ljude, kako je MC zatvorio vrata srijedom, sada mi je ta opcija još neizvedivija. Ne bi imao ništa protiv da se otvori neko mjesto gdje ima i za piti i za pojest (mada ovo drugo i nije toliko nužno) i da možeš na miru igrati, a ne da te gledaju ko budalu. Da ima free parking i mjesta dovoljno da ne brineš gdje i kako ćeš parkirati. Znam da maštam, ali eto, to bi bilo zgodno.
slika
Butch
Reactions:
Postovi: 249
Pridružen/a: 19 stu 2018, 16:14
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 139 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la Butch »

I jos da me nakon posla mogu izmasirati.
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1249
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3358 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la dado »

Znači treba nam jedan Philibar.

Mislim, koliko smo love dosad svi skupa ostavili kod njih bio bi red da nam otvore jedan. :kava
slika
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Barovi/kafići/pubovi u kojima se može igrati

Post Postao/la frle »

sadistiko je napisao/la: 28 svi 2019, 23:09 pa ne znam da ima baš tako dobru ponudu, ja bi isto rado da postoji neko mjesto gdje mogu doći odigrat koju igru dok dofuram stvari za ljude, kako je MC zatvorio vrata srijedom, sada mi je ta opcija još neizvedivija. Ne bi imao ništa protiv da se otvori neko mjesto gdje ima i za piti i za pojest (mada ovo drugo i nije toliko nužno) i da možeš na miru igrati, a ne da te gledaju ko budalu. Da ima free parking i mjesta dovoljno da ne brineš gdje i kako ćeš parkirati. Znam da maštam, ali eto, to bi bilo zgodno.
Igraonica Carte Magice radi svaki dan i može se uvijek doći tamo odigrati nešto. Ima kafić ispred u kojem možeš uzeti piće i doći se igrati u igraonicu. Čak ima i pokoja pekara i brza prehrana u blizini. Parking, to je tema u koju nije vrijedno ulaziti iako u blizini ima nekoliko garaža.
Ovi su korisnici zahvalili autoru frle za post:
sadistiko
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”