BoardGameGeek Secret Santa

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la icarusST »

Moguce da je proslo bez naplate poreza... Zna se desit
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1237
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1184 puta
 pohvaljen: 920 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Antomon »

Ahilya je napisao/la: 16 stu 2017, 16:26 Pa nadam se da neće biti tako jer sam doslovno pitala zdravo seljački "Hoću morati nešta platiti?". Nisam pitala samo za carinu nego općenito... Rekli su da neću.

Ja nažalost neću moći kupiti za 100+ dolara, ali našla sam svom liku dvije igre koje želi na velikom popustu pa će biti nekih 80-90 australskih dolara, što je ipak nešto manje od američkih dolara... Redovnim bi cijenama ispale i duplo više, tako da bih si mggla priuštiti samo jednu. Ovako će dobiti dvije. :D
Nije mi bio cilj nabijati komplekse.
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Ahilya »

Bez brige! :D Jednog ću dana i ja moći tako, čim ne budem učiteljica na pola radnog vremena (to znači i pola plaće)! :thumbs Rad s učenikom koji ima nastavu u kući (a koju zbog njegove dijagnoze izvodimo na komunikatoru kojim upravlja pogledom) nije financijski unosan posao... :D

Preko Amazon računa sam saznala ime i prezime svog Secret Sante i našla ju na Facebooku pa ću probati naći njenu adresu i poslati joj čestitku poštom. Usprkos zezanciji s carinom koja je nastala zbog njene blesavosti, baš mi je uljepšala ovo iskustvo. :ljubav
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ahilya za post (ukupno 6):
kockicaAntomonStudioworksBurt MacklinsadistikoSodapop69
Avatar
Studioworks
Reactions:
Postovi: 164
Pridružen/a: 02 ruj 2013, 16:57
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 210 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Studioworks »

Ahilya je napisao/la: 16 stu 2017, 19:50 Usprkos zezanciji s carinom koja je nastala zbog njene blesavosti, baš mi je uljepšala ovo iskustvo. :ljubav
To je baš taj duh darivanja koji razveseli čovjeka. Mission complete za tvog Santu :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru Studioworks za post:
Ahilya
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la sadistiko »

Evo ja sam se jučer raspametio i odrešio kesu.
Moj target je imao samo jednu igru pod "must have" za svoje klince i par pod "love to have". Kako je većina tih pod love to have bila ili preskupa ili još nisu izašle odlučio sam se na tu igru za klince Rhino Hero: Super Battle, Tramways za tipa i dodao extra Tides of Madness jer je bio taman toliko da prekoračim $90 kako bi dobio free shipng. Puno sam si gruntao i gruntao. Ali ono što sam mu htio poslati (Windgambit za Scythe) još nije došlo niti u jednu trgovinu u US pa sam se onda odlučio za ovo jer je i taj Tramways bio na ultra popustu. Reko rađe ću čovjeku dat $10-20 više nego da dam za shipping trgovini. Sad vidim da ni amerima ne cvatu ruže ako naručuju ispod $90-100 koliko im trgovine traže za free shipping, al opet manje nego nama.
Eto, vjerujem da će čovjek biti sretan jer je dobio za klince igru koju žarko žele, a i on nešto za svoju dušu, a što će s Tajdsima to me nije briga :-)
Sad je na mom santi da mene usreći :-D
Ja sam svom targetu poslao dvije poruke, u prvom danu ga pozdravio i napisao malo šaljivu poruku gdje se čovjek odmah javio drugi dan i rekao da su djeca bila jako sretna što sam im se javio. Sad sam isto napisao tajnovitu poruku da krećem iz Laponije i nek mi spremi topli čaj s rumom i kekse, a da se iz poklona čuju čudni zvukovi životinja, zvona i horor zvukovi, pa nek si malo misle što im to stiže, mada po dosta jasnoj listi želja mislim da neće trebati puno razbijati glavu :-)
Za razliku od mene, moj santa mi se nije uopće javio. Nadam se da ja nisam dobio onog Killinog targeta za Santu :-D

EDIT: E da, naručio sam sve iz meni nepoznate trgovine Game Surplus gdje su cijene igara bile najpovoljnije (barem ovo što sam ja uspoređivao). Čak sam malo proučio i njihovu povijest. To je ono obiteljski web shop, nemaju nikakvu pravu trgovinu, zaljubljenici u boardgames koji su preuzeli biznis od prethodnih vlasnika. Čak sam i njima napisao poruku da mi je drago što sam uzeo igre baš iz takve trgovine koja nije čisto lovaška, nego baš zaljubljenička u ono što radi. Ne znam koji mi je kurac, moram si ići nešto popiti da dođem sebi, sav sam se raznježio :-D
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 11):
Lourdindgalesic2000kockicadadoBurt MacklinmiljenkoStudioworksAhilyaKillaAntomon i još jedan korisnik
slika
Sodapop69
Reactions:
Postovi: 78
Pridružen/a: 24 kol 2017, 15:33
Lokacija: Aarhus
Ima zahvala: 53 puta
 pohvaljen: 53 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Sodapop69 »

Koliko je vama trebalo da sjedne uplata u shopove van Hrvatske? Ja sam uplatio u Španjolskoj jer mi je target iz Portugala pa je bio free shipping prema Port. Dobio sam potvrdu od erste banke jučer da je uplata izvršena, a sada gledam na shop svakih par sati i čekam da se "pending" promijeni u "hell yeah". :)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la sadistiko »

ja sam platio preko paypala, primali su i kartice ali obično sve plaćam preko paypala predostrožnosti radi.
slika
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Ahilya »

Još jedan update, nađete li se u takvoj situaciji...

Jutros sam predala ispunjeni zahtjev za EORI broj (zajedno s kopijom osobne) i točno 27 minuta kasnije je to je već bilo riješeno i stiglo na mail. Stvarno su neočekivano brzi. :shock:

Ispunila sam DHL-ov obrazac i sada čekam... Nadam se da će biti jednako brzi kao ovi prije njih. :D

Jedino mi je žao što je zapelo na carini pa već znam što sam dobila. Bilo bi mi puno draže da sam dobila taj paket od 7 kila i pitala se što je unutra. I bit će mi jako žao ako budem štogod morala platiti. :mrgreen:
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Deni »

Ja sam svome narucio s https://www.miniaturemarket.com
Imali su obje igre na 20% popustu pa sam samo 70$ potrosio. Postarina me izasla 6$ sto fkt nije strasno.
Cudi me samo sto mi nije na poruku odgovorio, iako kaze u profilu da odmah odgovara.

Meni se moj javio, prvi put sudjeluje i kaze da ga veseli slanje u hrv xD ajde da ima i takvih. Nadam se da cu dobiti dvije igre pa makar bile 50$ vrijednosti. Volio bih da nije jedna. Jedina zelja ^^
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post:
Killa
slika
Avatar
Killa
Reactions:
Postovi: 408
Pridružen/a: 12 lip 2011, 20:42
Lokacija: Split
Ima zahvala: 676 puta
 pohvaljen: 310 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Killa »

Deni je napisao/la: 17 stu 2017, 18:17 Nadam se da cu dobiti dvije igre pa makar bile 50$ vrijednosti. Volio bih da nije jedna. Jedina zelja ^^
A na wishlisti ti Zombicide, Gloomhaven, Rising Sun, Cthulhu Wars?
Da ti ne fali nula jedna na onih 50?! :bleh :bleh
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”