BoardGameGeek Secret Santa

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la mado »

Pa ova akcija je svakako znak dobre volje, nesebičnosti BGG zajednice, međunarodne suradnje i darovanja. Potiče se personaliziranje poklona, dodavanje nekog znaka pažnje, lokalne čestitke, knjige i slično.
A gledano s vlastite koristi, možete dobiti za poklon igru koju je nemoguće kupiti u Hrvatskoj, možda steknuti novog prijatelja i tko zna što sve ne.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la thegrey »

mado je napisao/la:
buraz je napisao/la:bilo bi fora da možemo kod nas nekaj takvoga organizirati..
Pa možemo. Samo se treba prijaviti na BGG i pod državu u koju želite slati izabrati samo Hrvatsku. Ako se prijavi recimo 50 ljudi iz HR i svi izaberu samo HR, praktički smo dobiti hrvatskog Secret Santu :) I još ako smo iz ZG, izbjegnemo troškove slanja :)

Ali fora nije u tome da se mi tu darujemo, jer imamo ograničena mjesta kupovanja (Carta, Muller, Algoritam, par web shopova). Kaj nije veća fora da ti neki Amer kupi igru ili dvije za 50 USD koje bi mi tu platili duplo više i to igre koje se u HR uopće ne mogu kupiti? A isto tak ti njemu kupiš preko nekog njegovog web shopa jeftino i svi sretni i zadovoljni :)
Nemoj zaboraviti da taj isti Amer tebi plati jos i 50 dolara postarine iz USA (ako se radi o igri normalne velicine, recimo 7 Wonders) i onda ti na tih 100 dolara jos platis i carinu.

Naravno, nama je full jednostavno darivati Amere.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la mado »

Može ti stranac kupiti 7 Wonders na http://www.boardgameextras.co.uk/ za 30 funti, a shiping je 8.50, ukupno 38.50 funti tj. oko 365kn (u Carti igra košta 400kn), tj. oko 63 USD. Malo više od ciljanih 50 USD, al tu negdje. A kod slanja napiše GIFT na kutiju i trebalo bi proći kod carine.
Znam da je nategnuto i da shiping ubija veliki dio priče. Zato se puno ljudi odlučuje na darivanje samo unutar vlastite države.
BookDepository, MaelstromGames, možda još koji ne naplaćuju shiping, ali imaju nažalost i suženi izbor igara.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la thegrey »

mado je napisao/la:Može ti stranac kupiti 7 Wonders na http://www.boardgameextras.co.uk/ za 30 funti, a shiping je 8.50, ukupno 38.50 funti tj. oko 365kn, tj. oko 60 USD. Malo više od ciljanih 50 USD, al tu negdje. A kod slanja napiše GIFT na kutiju i trebalo bi proći kod carine.
Znam da je nategnuto i da shiping ubija veliki dio priče. Zato se puno ljudi odlučuje na darivanje samo unutar vlastite države.
BookDepository, MaelstromGames, možda još koji ne naplaćuju shiping, ali imaju nažalost i suženi izbor igara.
Nope, ovo ne prolazi.

Niti u teoriji, a i praksa ne govori u prilog. Naime, ovakvi pokloni nisu uopce klasificirani u carinskom prometu.
Nadalje, nemoj zaboraviti da postu salje pravna osoba (game store) te je jos teze proc carinu.

Jedini nacin zaobilazenja carine jest da carina niti ne uzima tvoj paket na razmatranje. To je cista sreca, a smanjuje se proporcionalno rastu vrijednosti paketa.

Kako svoju duznost obavljaju carinici u manjim gradovima i mjestima, necu ulaziti, ali tako je u Zgu. Ak se ne varam mislim da je tu pisao netko iz St-a kojemu uredno ne carine pakete...


Maknimo carinu na stranu, BGG SS je super stvar i lijepo je poticati poklanjanje. Samo sam htio istaknuti kako je PUNO jednostavnije i jeftinije nama pokloniti nesto Amerima nego obrnuto. :zamisljen
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la mado »

Šmrc, nisam znao da ne prolazi ovo s GIFT na paketu. Gorane, ubijaš me :( Planirao sam online kupovati neke igre, možda se uključiti u Secret Santu, al nema puno smisla ako na kraju platim dupli iznos :(
Eventualno da za poklon kupe 2 igre od po 25 USD na BookDepositoriju, pošalju odvojeno, pa nema carine.. možda..

Kad uskoro uđemo u EU, hoće li nestati ta carina tj. ukidaju li ju 1.7.2013?
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la grof »

Nemojte zaboraviti kako je Carina baš mene nedavno dobro oderala za Village! ;)

Država nam nema love i koriste sve moguće zakonske okvire kako bi se namirili. Danas više nego jučer....
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8433
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1581 put
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: Kad uskoro uđemo u EU, hoće li nestati ta carina tj. ukidaju li ju 1.7.2013?
Carina da, ali nje ti i nema na društvenim igrama, nego te odere 25% poreza!

Dakle, još jednom ono što mi zovemo carinom su zapravo Uvozna davanja. Uvozna davanja sastoje se od carine I poreza!

Carina je po carinskim odredbama 0% na društvene igre, ali se obračunava porez!
Dakle, kad uđemo u EU, carine nema, ali porez ostaje!
Jedino što bi trebalo jest tražiti povrat poreza ili uspjevati kupiti igru u stranoj trgovini, a bez da platiš i porez u njihovoj zemlji. Na taj način davanja bi bila samo razlika u porezima između te i naše zemlje
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la thegrey »

mado je napisao/la:Šmrc, nisam znao da ne prolazi ovo s GIFT na paketu. Gorane, ubijaš me :( Planirao sam online kupovati neke igre, možda se uključiti u Secret Santu, al nema puno smisla ako na kraju platim dupli iznos :(
Eventualno da za poklon kupe 2 igre od po 25 USD na BookDepositoriju, pošalju odvojeno, pa nema carine.. možda..

Kad uskoro uđemo u EU, hoće li nestati ta carina tj. ukidaju li ju 1.7.2013?
Ne ubijam te ja, carina to radi :). Bas sam ti htio dat primjer od grofa cisto da imas na umu... ali on se vec pohvalio :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2280
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la mado »

Sutra je zadnji dan za prijavu za ovu akciju. Jel se prijavio netko? Još ko? :)
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: BGG 2012 Secret Santa

Post Postao/la buraz »

http://boardgamegeek.com/thread/1050827 ... ter-now-to

Evo, počele su prijave i za ovu godinu.. mislim da nema smisla da imamo temu za svaku godinu, pa sam mislio promjeniti naslov teme? Kaj velite?

Jer ima zainteresiranih ove godine? Manje su šanse za carinu - barem ako vam šalju iz europe je nemrete dobiti..

Nego, razmišljao sam da pokrenemo nekaj sličnoga na našem forumu .. Ili na bggu za hrvatske korisnike. dali bi se skupilo zainteresiranih?
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”