BoardGameGeek Secret Santa

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Ahilya »

Meni je moj(a) već 15.11. poslao(la) igru i to Zombicide Black Plague!!!!!

Jedino, kupila ju je s Amazon.com i sad je zapelo na granici... Dobila sam sms od DHL-a da ispunim podatke, ali piše neki EORI broj za koji se treba podnositi zahtjev i svašta nešto... Imate li iskustav s time? Hoću li morati nešto platiti? :shock:
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Burt Macklin »

Po svoj prilici, dosta je to novaca :(
Ako je već poslano s Amazona, što nije korišten co.uk ili .de?

Uglavnom, javi se na Carinu za broj; ne bi se trebalo dugo čekati.
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la icarusST »

Ahilya je napisao/la:Meni je moj(a) već 15.11. poslao(la) igru i to Zombicide Black Plague!!!!!

Jedino, kupila ju je s Amazon.com i sad je zapelo na granici... Dobila sam sms od DHL-a da ispunim podatke, ali piše neki EORI broj za koji se treba podnositi zahtjev i svašta nešto... Imate li iskustav s time? Hoću li morati nešto platiti? :shock:
Za eori se javi carini, i onda pošalješ dhl-u vrijednost igre i ostalo sta treba
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la smurfORnot »

DHL mislim da su još veci lihvari od naše carine ako se ne varam...
Avatar
icarusST
Reactions:
Postovi: 357
Pridružen/a: 21 lis 2014, 21:11
Ima zahvala: 164 puta
 pohvaljen: 48 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la icarusST »

smurfORnot je napisao/la:DHL mislim da su još veci lihvari od naše carine ako se ne varam...
Mislim da slicno je to ka carina.... Ide prvo priko nase carine, a dhl ti pošalje izracun... Ja sam ima ok iskustva sa dhl-om
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Ahilya »

Evo update... Zvala sam DHL, kažu da nema troškova carine, ali da treba EORI broj da prođe kroz granicu. Išla sam u naš carinski ured, ali im je radno vrijeme već bilo pri kraju pa ću se sutra vratiti s preslikom osobne i ispunjenim zahtjevom za EORI broj. Da je to pisalo na njihovoj stranici odmah bih sve imala spremno, ali eto... EORI broj je zapravo HR+OIB, ali mora biti validiran od strane carinskog ureda. Sutra bih ga trebala dobiti na mail, nakon što predam te papire.

Da, Santa mi je malo blesav. :D 127 dolara je platila igru + poštarinu!!!! To stvarno nisam očekivala...
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la smurfORnot »

Nema troskova carine, a troskovi pdv-a?
Avatar
Burt Macklin
Reactions:
Postovi: 88
Pridružen/a: 25 tra 2017, 02:47
Ima zahvala: 74 puta
 pohvaljen: 37 puta
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Burt Macklin »

Nema carine na takav iznos, ali sumnjam da će pustiti bez da se ogrebu - očekuj PDV + izmišljene troškove (kad ide preko Carine, 50ak kuna; za DHL ne znam).
Avatar
Antomon
Reactions:
Postovi: 1245
Pridružen/a: 04 tra 2014, 20:38
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 1190 puta
 pohvaljen: 921 put
Kontakt:

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Antomon »

Pa zapravo je to pravi duh Secret Sante na BGGu. Minimalna granica je 50 dolara ako se ne varam. Pa ti nekome kupiš 100+ dolara vrijednosti, pa netko kupi tebi 100+ dolara vrijednosti i sve zadovoljni jer su dobili puno više nego što su očekivali.
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: BoardGameGeek Secret Santa

Post Postao/la Ahilya »

Pa nadam se da neće biti tako jer sam doslovno pitala zdravo seljački "Hoću morati nešta platiti?". Nisam pitala samo za carinu nego općenito... Rekli su da neću.

Ja nažalost neću moći kupiti za 100+ dolara, ali našla sam svom liku dvije igre koje želi na velikom popustu pa će biti nekih 80-90 australskih dolara, što je ipak nešto manje od američkih dolara... Redovnim bi cijenama ispale i duplo više, tako da bih si mggla priuštiti samo jednu. Ovako će dobiti dvije. :D
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”