Muller

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
McGregor
Reactions:
Postovi: 160
Pridružen/a: 03 svi 2012, 23:09
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Muller

Post Postao/la McGregor »

Ovo nisu sve igre, zapisao sam zanimljivije naslove, koliko sam stigao, nadam se da sam pomogao. ;)
Ako ne pošalju tablicu, mogao bi ovo biti neki početak, pa se staviti u prvi post.

Kakav je Strasbourg? Pretpostavljam da je to uz Village igra sa liste koja ima najviše 'mesa'? :D
Avatar
joezg
Reactions:
Postovi: 337
Pridružen/a: 17 kol 2011, 11:03
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 201 put
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la joezg »

Meni je strasbourg dobar. Medium težina, kao npr. Stone age. Tema krajnje nezanimljiva, ali vrlo zabavna pa i inovativna mehanika. Srž je jednostavna licitacija, a licitira se s kartama koje igrači random izvlače iz vlastitog kupa prije svake runde. Kvaka je u tome da svi imaju identične kupove, a koliko karata će izvuči prije runde ovisi o igraču i o kartama koje vuče. Ograničenje je da se kup ne miješa kad se potroši nego mora trajati cijelu igru.
Raznoliki su načini dobivanja bodova pa samim tim i putevi do pobjede.

Village je baš odlična igra, a mehanika umiranja meeplova je stvarno dobra i inovativna i potpuno prožima strateške odluke. Nisu samo nalijepili umiranje na tipičan worker placement. Čak štoviše igra i nije worker placement!

Mondo sapiens nisam igrao kao ni Mondo, ali kažu da je ova nova verzija bolja od originala pa koga zanima Galaxy Trucker, ali krajnje pojednostavljen i zemaljske teme, nek navali.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la grof »

Slažem se sa ocjenom Villagea, iako sam ja očekivao veći stupanj "osupnutosti" na ovu invativnu mehaniku. No igra lijepo teče i i kao jest zahtjevna po radnjama ipak ide fluidno. Preporuka za Igraonicu s moje strane.

Mondo originalni sam igrao i preveo pravila i igra je OK, ali ako mogu birati radije bih igrao Galaxy Trucker nego nju!
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
katarina
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 19 tra 2012, 22:44
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 0

Re: Muller

Post Postao/la katarina »

McGregor je napisao/la:Dobre vijesti:
U periodu 17.09.(danas) - 19. 09.(srijeda) u Mulleru TBJ na sve artikle popust 10%.
Prošlih malo više od mjesec dana tražim tamo Carcassonne (nisu imali), danas sam slučajno prolazila onuda i našla jednog.

I onda me još teta na blagajni razveselila popustom :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la grof »

još kad bi imali sluha za kakvu suradnju s nama bilo bi i previše sreće :D
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la buraz »

vidjeh u mulleru u city centru jedan na istoku dva primjerka VillageA :-)

isto tako sam vidio snižene Črvavice koke marice (aka pickomino) na 100 kn i Okoš bokoš na malo više kn
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la mado »

Uživo s Jelačića, imaju Ticket to Ride Deutchland, tj samostalna igra sa kartom njemačke za 300kn. Godina izdanja je 2012. Nisam ni znao da to postoji.
Osim toga imaju i Village, Strassbourg, Carcassonne, Coloretto...
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la:Uživo s Jelačića, imaju Ticket to Ride Deutchland, tj samostalna igra sa kartom njemačke za 300kn. Godina izdanja je 2012. Nisam ni znao da to postoji.
Mrak! A meni se čovjek iz Muellera ne javlja za suradnju... e baš su neki. :?
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la smi »

mado je napisao/la:Uživo s Jelačića, imaju Ticket to Ride Deutchland, tj samostalna igra sa kartom njemačke za 300kn. Godina izdanja je 2012. Nisam ni znao da to postoji.
Ovo ili nesto drugo?
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... de-marklin
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Muller

Post Postao/la mado »

Nije Marklin, to sam i ja prvo pomislio kad sam vidio.
To je ovogodišnje izdanje, samo za njemačko i austrijsko tržište.

Ovo:
http://www.spiele-check.de/13361-Zug_um ... hland.html
http://www.milan-spiele.de/zug-um-zug-d ... 13799.html

Asmodee to radi samo lokalno: http://blog.daysofwonder.com/2012/01/31 ... t-to-ride/
Evo i BGG zapisa: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... eutschland
Djeluje mi kao zanimljiva verzija i dobra kupovina za sve ljubitelje serijala. Po izgledu ploče, mislim da nema tunela ni trajekata, pa je moguće da vrijede pravila igranja za američku verziju, tj. originalnu igru.
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”