Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la smurfORnot »

Na mađarskom je 100posto, što ga cini otprilike neupotrebljivim.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post:
realuka
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la kockica »

Ne nužno jer iako se gubi draž naslova, popratnog teksta, k
na karticama je ipak jasno naznačena ikonografija uz nekoliko iznimki ali koje bi mogle biti presudne.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
dlakar
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la dlakar »

Kao što kockica kaže, tekst uopće nije presudan. Vrlo jasna ikonografija. Ja mislim da u mojoj ekipi većina nije pročitala niti riječi sa kartice. Ako te ne zanima tema igre, igra na nepoznatom jeziku je sasvim uporabljiva.
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la realuka »

dlakar je napisao/la: 11 srp 2021, 20:31 Kao što kockica kaže, tekst uopće nije presudan. Vrlo jasna ikonografija. Ja mislim da u mojoj ekipi većina nije pročitala niti riječi sa kartice. Ako te ne zanima tema igre, igra na nepoznatom jeziku je sasvim uporabljiva.
Upotrebljiva je kao i kineski štapići za juhu.

Realno nemreš doživiti draž igre ako će umjesto ''Giant Ice Asteroid'' pisati ''Óriási Jég Aszteroida'', a mislim i bgg je glasao da je moderate ili extensive use of text in the game.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post:
miljenko
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la dlakar »

Ja samo kažem da je možeš igrati bez teksta. Objasnim ti ikonografiju i piči. Tema je nešto sasvim drugo, ali moraš biti svjestan da ima igrača koji to ne šljive ni 5%. Ja sam već jedanput sponenuo kako je igrač iz naše grupe komentirao kraj partije. Izgubio je zato što je dobio dva loša lika na početku(mislio je na korporacije) i nikako nije mogao postavit dvorac(grad)na mapu. Znači, taj teme nije vidio u igri niti ga zanima. Tekst ti pomaže da usvojiš ikonografiju(koja stvarno nije komplicirana) , a ja garantiram da se ta igra može igrati bez njega. Ja sam inače radio uz pomoć ekipe sa foruma pnp verziju gdje smo prevodili sa ruskog na hrvatski, kada sam odigrao dvije, tri partije, skužio sam da je trud bio uzaludan. Mi smo ekipa koja ne brije na temu i mogli smo ju igrat na ruskoj ćirilici bez ikakvih problema. Nije da to preporučam, ali kažem da se može. Ako se netko prepozna u dvorcima i likovima, neka slobodno uzme mađarsku verziju. 😁
Ovi su korisnici zahvalili autoru dlakar za post:
kockica
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
realuka
Reactions:
Postovi: 386
Pridružen/a: 27 ožu 2020, 15:29
Ima zahvala: 984 puta
 pohvaljen: 1010 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la realuka »

Hahah pa kažem i ja pojedeš juhu i sa kineskim štapićima, izgrabiš tjesteninu nekako pa popiješ tekući dio i svi te gledaju zašto to radiš pobogu, pa razlika u cijeni je 90ak kuna i do kraja života jedeš juhu sa žlicom.
Ovi su korisnici zahvalili autoru realuka za post (ukupno 2):
dlakarkovacu
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la kockica »

Zapravo jeo sam vijetnamsku juhu sa stapicima upravo na opisani način, bila je odlična :thumbs
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la smurfORnot »

Još na što bi potencijalni kupac trebao obratiti pažnju je cinjenica da ako ce prodavati igru, well, nešto mi kaže da ce biti puno manja potražnja za mađarskom verzijom TM-a.
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la kockica »

Ma gle, mislim da se svi slažemo da se gubi draž ako ignoriras tekst na karticama, samo kažemo da se može igrati i bez teksta ako ignoriras temu, meni osobno bezveze ali može se.

No spominjao sam iznimke u prvom postu koje bi ipak trebale biti presudne , ne znam koliko ih je točno kartica (desetak?) gdje je bitan, dapače presudan tekst. Primjerice umjetno jezero gdje postavljaš pločice vode bilo gdje na mapi, mangrova šuma gdje postavljaš pločicu šume na područje rezervirano za ocean, rover gdje bodujes gradove samo na Marsu, pločice koje postavljaš isključivo uz svoja polja ( rudnici) ili bez kontakta sa drugim pločicama ( primjerice prirodni rezervat) itd. i na stranu što se gubi jaka tematska logika iza odigravanja kartica nego što te nepoznavanje tih iznimki skroz narušava igru.

Što je najbolje, ja za tu cijenu ( 2 kn razlike) uspio nabaviti eng verziju, ali ne bi mi bilo žao da sam je platio i sadašnju cijenu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
dlakar
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Akcije, sniženja i slična ''oduševljenja''

Post Postao/la kovacu »

Danas u Carti sve na 20% povodom rodjendana
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post:
juri006
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”