Kupovina igara preko interneta

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la buraz »

Nisam znao kamo da stavim ovu temu, pa je završila ovdje :D

Zanima me kupujete li preko neta igre? Gdje ste to činili ako jeste? Nekih naslova nema u rvackoj, pa nema druge nego naručiti.
I pitam se isplati li se naručivati izvana igre kojih ima u nas. CIjene vani su jeftinije, ali kad se zbroji poštarina i eventualna carina, moglo bi doći na isto.
Kakva su vam iskustva?
Ovi su korisnici zahvalili autoru buraz za post:
miljenko
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

Zanimljivo pitanje, vjerujem da že dečki iz kluba Labirint koji dolaze tu na forum znati odgovor.

Mislim da su igre, kao i knjige oslobođene carine, ali ne znam što je s porezom.

BTW, moram priznati da sam često razočaran hrvatskim prijevodom igara jer je često nepotpuni li krivi.

Npr. Scotlan Yard ma potpuno izostavljen dio u uputama zbog čega ga je zapravo nemoguće igrati (na portal sam stavio ispravne upute), a u Carcassonneu je u prijevodu napisano da farmeri dobiju po 4 boda, a ne 3 kao što piše u originalnim uputama.

I na kraju, prebacujem ovu temu pod igranje i igre općenito jer joj je tamo bolje mjesto ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
zebracat
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 06 ruj 2010, 18:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la zebracat »

Igre kojih ima kod nas nema previše smisla kupovat online.
No to sve ovisi jednom te pukne carina onda te3 puta ne pukne i tak.
Ima smisla kupiti s amazon.de tu ako uzmeš s njihovog sita (dakle ne od ljudi koji prodaju neg jihova ponuda) ti je poštarina bez obzira na broj igara 6 eura!
Iz amerike je poštarina opaka to nema smisla (to samo ak oš igru koje nema kod nas).
najbolje moš proči ako skočiš do Graza i ideš kupit 5-6 igara. Zna se ulovit igara za 1/3 cijene koja je u LOM-u. Aput nije tak skup i skočiš još neš drugo kupit kad si tamo.
muelleru u seiersbergu
u centru imaš za kupit u kastner & ohler i riegeru
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la buraz »

Evo, naručio sam ekspanziju za Alhambru iz Engleske, nisu me ocarinili, i ispala je jeftinije nego u LoMu (130kn spram 200kn). Tu ekspanziju nisu imali u LoMu pa sam odlučio naručit izvana da vidim kako to ide.

oprobat ću proučit amazon.de malo, fala liepa :)
graz kažeš? To mi se čini too much za jednu osobu da ide, al da se neka ekipa skupi, možda i bih..
slika
Avatar
zebracat
Reactions:
Postovi: 7
Pridružen/a: 06 ruj 2010, 18:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la zebracat »

al gle ak znaš njemački onda si u super plusu jer ima igara koje su super a po cijeni od 10-15 eura. a takva bi kod nas bila valda 35 eura.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

zebracat je napisao/la:al gle ak znaš njemački onda si u super plusu jer ima igara koje su super a po cijeni od 10-15 eura. a takva bi kod nas bila valda 35 eura.
Pa kaj igre uzete u npr. Austriji nisu bar dvojezične (ENG i DE), ak ne u opremi (kartice i sl.) onda bar u uputama? A i upute se daju pronaći na internetu u engleskoj verziji ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Vlad
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la Vlad »

Mislim da se igre ne mogu kupit na Amazonu; u HR šalju samo knjige, CD-e i DVD-e, koliko ja znam. Inače baš i nisam ljubitelj neprevedenih igara; volim da mi je sve lijepo na hrvatskom - i upute i karte i sve ostalo ;)
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la buraz »

Jer netko naručivao iz Amerike? Zanima me kolka je mogućnost da će me ocariniti?
Fantasy Flight ima na svojoj stranici božićnu rasprodaju pa prodaju igre za 10 do 20ak dolara, i ako bi ih naručio par komada, čak i sa poštarinom bi me došle jeftinije nego ovdje.
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8434
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1582 puta
 pohvaljen: 2357 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la grof »

buraz je napisao/la:Jer netko naručivao iz Amerike? Zanima me kolka je mogućnost da će me ocariniti?
Fantasy Flight ima na svojoj stranici božićnu rasprodaju pa prodaju igre za 10 do 20ak dolara, i ako bi ih naručio par komada, čak i sa poštarinom bi me došle jeftinije nego ovdje.
Za te male novce, jednostavno bih pokušao, pa što bude - bude.

Igre će sigurno stići, a jedino što se može dodatno doplatiti jesu carina i porez ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Kupovina igara preko interneta

Post Postao/la buraz »

Malo me ipak bedira kaj bi sve skupa došlo oko 100 dolara (poštarina veća od igara), na što bih mogao još dobiti 23 % PDVa + carina, a onda me došlo kao i u hrvatskoj. :cry:
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”