Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

Nekidan po prvi puta igrali: https://boardgamegeek.com/boardgame/283 ... rvice-khan, igrali smo u 3 igrača
Meni je igra bila skroz ok. Fora su mi asimetrične moći likova i kupovanje dodatnih poteza (crnom kockicom). Htio bih je još koji put odigrati. Međutim ostatku društva se nije svidio, pravila su ih malo smorila na početku, a negdje oko 3. runde su pitali koliko još imamo :(
Tako da uz najbolju volju vjerojatno neće imati prilike doći ponovno na stol. Po svemu sudeći ide aktivno u prodaju/zamijenu.

Uz to sam kupio i https://boardgamegeek.com/boardgame/70323/king-tokyo. Odigrali smo ga 7-8 puta (u 4 i 5 igrača). 1. partija je trajala 5-6minuta :D Pa smo odmah odigrali još 3. Ta treća je potrajala 10-15min. Jednostavna pravila, brzo se pohvata, ima malo taktike kad uđeš u ritam. Mislim da će klincima(nećacima) biti super.

Sljedeće su bile https://boardgamegeek.com/boardgame/269 ... tiefenthal sa ekspanzijom Zimmer Frei! https://boardgamegeek.com/boardgame/328 ... immer-frei koja donosi 4 nova modula koji se mogu kombinirati sa svim, nekim ili nijednim modulom iz osnovne igre. Mi smo igrali sa svim modulima iz osnovne igre (imamo sigurno 20-30 igranja osnovne igre) i sa 3 modula iz ekspanzije i moram przinati da mi je malo zagušilo igru. Toliko toga se događa, a nemaš dovoljno poteza za sve. Uvedeno je vino (koje skuži da poslužiš gosta (uzmeš novce) bez da ga moraš aktivirati kockicom), asimetrični player power (ovo mi je super, ali već na prvo igranje mi se neki čine bolji od drugih) i onda još sobe u koje mogu ići 1 tj 2 nobleman/woman-a pa ako draftaš kockicu s tim brojem onda imaš neki bonus bez da trošiš kockicu.
Mislim da bi ekspanzija bila puno bolja kada se ne bi uključili svi moduli ili će možda biti bolja kad odigramo još koji put s ekspanzijom pa nam sjednu sva pravila.
Kao i posljednih 10 igranja, mama je opet pobijedila :D

slika

Nakon toga https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... rming-mars sa Prelude u 2 igrača u draft card varijanti. I nakon 2. igranja drafta moram priznati da mi je draft popravio igru poprilično. Čak smo i generalno u bodovima napredovali. Ovaj put sam izgubio sa 1 bodom razlike.
Završilo je 123(zeleni) v 122(crveni-ja)
Možda bi i pobijedio ali nije mi se dalo ići kopmati po pravilima:
ako nemam legit mjesta za postaviti grad, smijem li ga postaviti na drugu lokaciju (bez da se veže uz moja polja)?
Endgame:
slika

I jučer su stigli https://boardgamegeek.com/boardgame/244 ... uedlinburg. Igrali smo u 2 igrača. Pravila su super jednostavna i nakon prve runde već uđeš u ritam, a nakon 3. skužiš da baš i ne mora biti mindless kupovanje/vučenje žetona iz vrećice nego da možeš i slagati neke taktike ovisno o "ability" koje žetoni imaju. Bilo nam je zabavno igrati. Veselim se sutrašnjem igranju u više igrača i isprobavanju novih setova ability-ja žetona.
slika

_____________
Nedavno sam načeo temu tu na forumu o gateway igrama ili kako igrati s nongamerima i mislim da su Quacks-i super igra za odigrati s prijateljima koji nisu zaglibili niti planiraju u BG hobij. Stvarno jednostavna za objasniti, nemaju 100 pravila na koje moraju paziti i koja moraju pamtiti. Luck based tako da ako i izgube "nisu u potpunosti oni krivi"!
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 10):
kockicaAntomontanelornjuri006dadosmurfORnotdlakarValsimrealukaTeehee(R)
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

Jucer testirao Dune Imperium Solo mode.
https://boardgamegeek.com/boardgame/316 ... e-imperium

Setup prakticki isti kao i za normalan game, samo sto izaberes 2 leadera te njhove poteze odigravas na temelju specijalnog decka (koji se dobije u igri i koristi se iskljucivo za bootove) ili fora aplikacije koja ima taj deck u sebi i s kojom sam ja igrao. Odabrao neka 2 leadera koja su mi izgledala kao dobre opcije za prvi solo game i na kraju se ispostavilo da u sluzbenim pravilima iste leadere preporucavaju :D .

Naravno posto mi je ovo bio tek 2 game u ovoj igri odabrao sam novice level tezine. Bilo je zanimljivo igrat te je automatika za protivnike dobro odradjena. Na kraju sam laganini dobio sa max 12 bodova (protivnici su ostali na 8) i jos je ostalo par konflikt karata u decku. Mislim da je ovo bila malo prelagana razina te cu iduci put probat 2 vise (mislim da ima 4 razlicite razine). Zabavio se jesam, al nije to to kad ti igras protiv drugih igraca. Naravno bilo je i vamo nekih nepredvidivih poteza protivnika, al dosta njih je bilo onak bezveze i kontam da ovi moji "pravi" protivnici nikad to nebi odigrali na svom turnu. Posto se 3. agent botovima otkljuca tek nakon sto se otkrije 5 conflikt karata, ja sam svog otkljuco x poteza prije te time dobio prednost.

Fora igra za zabavit se, al da je bilo neko fantasticno solo iskustvo pa bas i ne. Al opet ova igra je kupljena i igrat ce se u 90% slucajeva sa pravim igracima (citaj ne solo) tak da na ovaj solo mode gledam kao dodatan bonus.


slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru kovacu za post (ukupno 5):
kockicatanelornjuri006dadodlakar
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

@frastarc

Ne kužim tvoje pitanje vezano za terraforming mars.

Gradove u principu možeš postavljati posvuda (osim na područja rezervirana za oceane), ne moraju biti povezani sa tvojim područjima poput šuma osim ako je tvoja prva pločica šuma, možeš je postaviti bili gdje. Ako se desi da ne možeš postaviti šumu pokraj tvojih pločica , onda je možeš smjestiti negdje drugdje na ploči.

Što se tiče gradova, one nemaju tih ograničenja ali postoje neke kartice za postavljanje gradova koje zahtijevaju određene uvjete ( min/ max razina kisika, područje gdje se neće dodirivati sa drugim pločicama ili područja koja su rezervirana za vulkana, to je ono što se sad mogu iz glave sjetiti). Ako ne zadovoljavas uvjete navedene na kartici, ne možeš ni odigrati tu karticu.

Iznimka je kad igraš na drugim pločama ( hellas/elysium) pa recimo noctis city ili gradove koje spuštaš na područja rezervirana za vulkana( ovo vrijedi samo za hellas), ne moraš ispunjavati uvjete na kartici i možeš ih postaviti bilo gdje.
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

kockica je napisao/la: 29 srp 2021, 14:15 @frastarc

Ne kužim tvoje pitanje vezano za terraforming mars.

Gradove u principu možeš postavljati posvuda (osim na područja rezervirana za oceane), ne moraju biti povezani sa tvojim područjima poput šuma osim ako je tvoja prva pločica šuma, možeš je postaviti bili gdje. Ako se desi da ne možeš postaviti šumu pokraj tvojih pločica , onda je možeš smjestiti negdje drugdje na ploči.

Što se tiče gradova, one nemaju tih ograničenja ali postoje neke kartice za postavljanje gradova koje zahtijevaju određene uvjete ( min/ max razina kisika, područje gdje se neće dodirivati sa drugim pločicama ili područja koja su rezervirana za vulkana, to je ono što se sad mogu iz glave sjetiti). Ako ne zadovoljavas uvjete navedene na kartici, ne možeš ni odigrati tu karticu.

Iznimka je kad igraš na drugim pločama ( hellas/elysium) pa recimo noctis city ili gradove koje spuštaš na područja rezervirana za vulkana( ovo vrijedi samo za hellas), ne moraš ispunjavati uvjete na kartici i možeš ih postaviti bilo gdje.
Ja sam skroz zabrijao da gradove kao i greenery MORAŠ postavljati do svog polja koje već imaš. Ne znam zašto mi je to ostalo, oh well, onda bi pobijedio da sam tako igrao :D
Thx na pojašnjenju :D
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Pa da, to ti daje dodatnu dimenziju jer imaš zanimljiva taktiziranja sa gradovima prilikom postavljanja pa ih postavljas na polja sa vrijednim resursima ili još bolje, nakeljis uz šume koje ti protivnici sade :D Često zbog toga znamo igrati I standardne projekte.

Srećom, prve su vam partije pa nije kasno. :thumbs

P.s. Spomenuti Hellas/elysium bi vam trebali biti obavezni ;)

Edit: Naravno, morate poštovati generalno pravilo da se gradovi ne smiju dodirivati osim uz neke iznimke.
Zadnja izmjena: kockica, dana/u 29 srp 2021, 14:27, ukupno mijenjano 1 put.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post:
frastarc
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 465 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la frastarc »

kockica je napisao/la: 29 srp 2021, 14:25 Pa da, to ti daje dodatnu dimenziju jer imaš zanimljiva taktiziranja sa gradovima prilikom postavljanja pa ih postavljas na polja sa vrijednim resursima ili još bolje, nakeljis uz šume koje ti protivnici sade :D Često zbog toga znamo igrati I standardne projekte.

Srećom, prve su vam partije pa nije kasno. :thumbs

P.s. Spomenuti Hellas/elysium bi vam trebali biti obavezni ;)
da, definitivno. Iako spajanje grada sa šumom daje popriličan broj bodova. Al vjerojatno sam to ili zaboravio pravilo ili ga nikad nisam koristio, a nakon XY igranja više ni ne ne gledaš u pravila :D
A Hellas/elysium bi mogla biti sljedeća kupnja :D
juri006
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 13 lip 2017, 21:39
Ima zahvala: 1576 puta
 pohvaljen: 579 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la juri006 »

It's a Wonderful World, prva partija i to solo. Super mi je igra, jednostavna i tečna mehanika, ima dobre kombinatorike, lijepe karte, ne zauzima puno mjesta :thumbs
Ostvario sam 52 boda sto me svrstava u najnizu Rookie kategoriju (granica za visi level je 60) pa mi izgleda da su i sustav bodovanja dobro napravili, tako da ce biti jos izazova... szbunjen

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru juri006 za post (ukupno 6):
PapaverdlakardadotanelornsmurfORnotsadistiko
Avatar
PsyBurn
Reactions:
Postovi: 95
Pridružen/a: 13 lip 2019, 07:07
Lokacija: Samobor
Ima zahvala: 178 puta
 pohvaljen: 98 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la PsyBurn »

2 igre danas

Unsettled
Coop-planet exploration game u 4 igraca. Dosao frendici neki dan pa morali isprobati u vise igraca.
Veoma lijepa i streamlajnana coop igra, ali i dalje teska :D Uspjeli smo u zadnjem krugu i zadnjoj rundi zavrsiti misiju (iltiga pobjec s planeta).
Svaki planet koji dodje uz igru dolazi uz svoje zasebne misije, dogadjaje, halucinacije, encountere etc.

Dobar feeling, nije mogza toliko za mene, ali cu drage volje odigrat jos koju.

Po temi i nekim mehanikama me podsjetila na Far away, koji mi se cak vise svidja - cisto jer je manje detemrnistican i ludji :D AL svako svome jatu leti.

slika
slika



Nakon toga Cryptid dedukcijska igra gdje pokusavamo naci trazeno mjesto s obzirom na tragove koje igraci imaju (tipa jel pored mora, nije na planini, 2 mjesta od medvjeda) .
Na svom krugu igrac
ili pita drugog igraca "moze li biti ovdje" i on mora tocno odgovoriti s obzirom na svoj trag koji ima. ako drugi odgovori kockom - i prvi mora kockom.
ili pogadjat tako da ostavi disk na mjesto koje misli i ostali igraci stave ili disk ili kocku

disk === moze tamo biti
kocka === ne moze biti tamo.

Lijepo nagananje di pomaze puno blefiranja :D Al mozda greska kao igrat na kraj dana.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru PsyBurn za post (ukupno 8):
Papaverjuri006dadodlakartanelornrealukasmurfORnotkockica
slika
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

IWW nam je odlican game, sigurno smo ga igrali cca 30tak puta :D
Po meni bolji 7w...


Za vikend lagano, subota roštiljanje doma i nakon toga Skull king s sestrom i njenim deckom koji nisu gameri, jako dobar game za sve profile ljudi koji inače ne igraju gejmove.

U nedjelju palo jutarnje igranje na Zibelu uz Kupu, počelo jednim laganim zagrijavanjem novog društva uz Skull King koji im se baš jako svidio, i taman kada je partija završila, znaci, počelo je takvo nevrijeme u roku minute je doslovce kaos nastao...srećom da nije bila neka igra s više komponenti na stolu jer ovo je doslovce bilo spašavaj se tko može, otvorili konobari zatvoreni dio birca da se ljudi mogu skloniti, jedno 5min je vani bio kaos, orkan...vidim po okolici je bilo isčupanih stabala koja su aute smlavila.

slika

nedugo nakon ...

slika

Pošto se jedan član društva morao zaputiti doma na ručak, kad si gladan nije zajebancija xD, nas četvero se je odlučilo upustiti u avanturu Arnakom. Meni i curi super sjeo pošto smo dan prije taman pogledali Jungle cruise ( https://www.imdb.com/title/tt0870154/?r ... flmg_act_8 ), simpa family movie u tom štihu.
Svima se game jako svidio, bilo je tu puno kombiniranja akcija, karata i konverzije resursa. U 4p game se razlikovao od 2p, obzirom da se otvara nekako više područja na mapi jer svi više istražuju pa imaš kasnije više mogućnosti na koje spotove ići, karte malo brže znaju cirkulirati na marketu i tako. Cura je odnijela pobjedu po 3. put u ovom gejmu, mi ostali nismo previše kaskali za njom, ali uspjela je zavrtiti nekako najbolji engine i dobro iskoristiti svoje assistante za razliku od nas.
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 7):
AntomonPapaverrealukasadistikotanelorndlakarjuri006
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4962
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3669 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

isto to nevrijeme je sastavilo i nas na kampu, nisam doživio da stvarno u desetak sekundi dođe od lagane kišice, preko vjetra, pa do toliko jakog vjetra sa nevjerojatnim pljuskom. Srećom, taman smo izašli sa čamca prije nego je krenuo vjetar. U kampu nam potrgalo glavnu tendu u kuhinji, bacilo jednu drugu u šumicu. Piliće smo taman stavili na ražanj. Ja otišao odvest prijatelje čamcem, vele da nisu stigli ugasiti vrtilicu kako je to naglo krenulo :-) Pilići su se 10 minuta vrtili na tom pljusku, i mislim da ćemo patentirati isti postupak jer su bili još finiji nego inaće kad su nakon 3 sata laganog pečenja bili gotovi ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
Antomonjuri006
slika
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”