Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1151
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 682 puta
 pohvaljen: 858 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Nuuq »

Antomon je napisao/la:Lost Ruins of Arnak

slika

Očekivao sam manje od igre, ugodno iznenađen. Deckbuilding dio je super odrađen.
Sjajna igra. Da se i mi slažemo slika @sadistiko stvarno veze nema slikaslikaslika

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru Nuuq za post:
Antomon
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

wm_lsmm je napisao/la: 15 sij 2021, 09:17
Papaver je napisao/la: 15 sij 2021, 09:01
wm_lsmm je napisao/la: 14 sij 2021, 22:34 Calico
Komponente više nego preslatke, a količina mozganja proporcionalna tome. :D :ljubav

slika
Jako fora i iznenađujuće brainy igra, glava me zna boljeti dok ju igram. :)

Inače, zakrpe s mačkama istog uzorka ne smiju graničiti, kao ove dvije točkaste na lijevoj ploči. ;)

slika
Znam. Slikano je nakon što je igra već bila gotova (vidi se da su sva polja popunjena), naknadno smo odlučili slikati, pa se vjerojatno pomaknulo kod brojanja bodova.
Krivo si me shvatila ili sam ja sad tebe, ali mislio sam reći da jedna od te dvije mačke ne može ni biti tu i skorati bodove jer ne smiju graničiti. :D
slika
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la wm_lsmm »

Papaver je napisao/la: 15 sij 2021, 09:30 Krivo si me shvatila ili sam ja sad tebe, ali mislio sam reći da jedna od te dvije mačke ne može ni biti tu i skorati bodove jer ne smiju graničiti. :D
Shvatila sam i mislim da je greška jer smo micali mace dok smo bodovali pa vratili za slikati, al sad više ni ja ne znam i zapravo me baš zanima, pogledat ću u blokić gdje smo bodovali rundu, sva sreća pa sve piše :D :D
slika
Avatar
kovacu
Reactions:
Postovi: 548
Pridružen/a: 17 pro 2019, 19:07
Ima zahvala: 282 puta
 pohvaljen: 406 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kovacu »

smurfORnot je napisao/la: 15 sij 2021, 07:19
kovacu je napisao/la: 10 sij 2021, 17:37 Pocetkom prosle godine je bila grupna narudzba preko Gameslorea i nisam niti sekunde oklijevao da dam tolku lovu za ovaj board game i da ga dodam u svoju skromnu kolekciju.
Blago tebi sto jos ne znas kolko skup ovo moze biti hobby. rofl
Ne znam tko je kupio jedno 5 igara u zadnjih par mjeseci, ima post na forumu za kupnju jos dvije i potencijalno ce kupit i neku iducu srijedu :zvizdi

Ja gledam na to, ako meni neka igra pruzi x sati zabave da je isplatila svaku kunu, bez obzira kolko kostala.
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Mislim da nam treba jedna separate tema (ili ako već postoji da je oživimo malo opet :D) oko kupovanja svega i tko je u kojoj fazi hobija :)

Evo mi smo zadnje igrali Viscounts of the West Kingdom, jučer. Kao i s mnogim igrama koje imam doma u kolekciji, milijun puta mi je bolja kada se igra u više od dvoje igrača. :) Igrali smo utroje i bilo je jako zabavno. NAravno, puno toga ovisi i o društvu, hehe, ipak su ovo DRUŠTVENE igre!

Ne znam kakvi ste s West Kingdom svijetom, nažalost nisam igrao Architecte, ali imam doma Paladine i Viscounte. Paladins su mi čak i dobri udvoje, ali Viscounti dođu do izražaja stvarno tek utroje, po mom iskustvu. Najviše mi se sviđa deck building element te činjenica da nema fiksne runde (to mi je NAJVEĆA zamjerka Paladinima) i da ima dobro osmišljen endgame trigger. Scoring jest malo point salad na kraju, ali dobro je, sinoć je čak bilo i zabavno jer je na kraju pobijedio igrač koji je imao i najviše (neotplaćenih!) dugova.
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post:
realuka
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 880
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 843 puta
 pohvaljen: 981 put
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Mago de Umago »

Sad kad razmisljam ni ne sjecam se sto smo zadnje igrali. Bilo je to prije cca 2 tjedna i mislim da smo Terraforming Mars s novom mapom.

Zato sutra igramo Anachrony, cujem da je igra odlicna, a jos ju nisam imao prilike probati.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post (ukupno 2):
PapaverNaed
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 405
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 658 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Papaver »

Bunny Kingdom s In The Sky ekspanzijom u četiri igrača, moje peto igranje, prvi put s ekspanzijom.

Ova igra me oduševljava iz igranja u igranje, vjerojatno je igra s najuzbudljivijim draftanjem karata (dvije po dvije karte se uzimaju - jednostavna, a genijalna ideja, viđena još samo u igri The Isle of Cats), gdje skoro svaku ruku imaš puno super opcija pa time i slatke muke.

Kroz hrpu kombinacija, koje su se povećale s odličnom ekspanzijom, možeš dobiti bodove na brdo načina i nikad se ne zna pobjednik do samog kraja bodovanja, što uvijek volim, a često su bodovi blizu iako se može skorati preko 200. :)

Jedna od najdražih srednje teških obiteljskih igara.

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 3):
kockicajuri006realuka
slika
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Ah, bunny kingdom! :) Mislim, malo se i sramim što ovo nemam u svojoj kolekciji i skoro sam je kupio jednom, a onda sam negdje pročitao neku recenziju da je "ovakva i onakva" pa me malo pokolebalo... Plan je nabaviti je jednog dana, ako ništa onda za tisuću i jednu šalu i pošalicu na račun dvoje dvojezubaca koji leže ispod kauča većinu vremena i koje bismo zezali do beskonačnosti igrajući ovu igru :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru CrazyBunnyGuy za post (ukupno 2):
realukajuri006
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Concordia Venus...igrali prvi put Concordiu. Čitao sam puno toga dobroga o igri, konačno ju uzeli, iako je frend dosta pljuvao po gejmu da mu izgleda odvratno ploča i dizajn...al oke...Potrajala je partija rekao bih jedno 3h, dok smo pohvatali i objasnili pravila svima makar su u suštini jako simple, pa su svi imali AP u početku, ne znajuci uopće što i kojim redosljedom raditi...kasnije se tempo zalaufao i turnovi su išli brže.
Sve u svemu odličan game! Svima je jako dobro sjeo, jedva čekamo sljedeću partiju. Veoma mi je drago da sam konačno bacio odluku da uzmemo ovaj game :D

Nakon toga bacili It's a wonderful world s novomabavljenom ekspanzijom Corruption & Ascension. Ovo nam je opčenito jedan od omiljenih gejmova, utjecaj ekspanzije je ovako na prvu podosta velik, svima su nam se kotačići u glavi okretali obzirom na nove karte i mjenjanje ustaljenih taktika. Odličan game, jako nice ekspanzija na prvu, makar daleko overpriced ekspanzija...defakto 25e za 40-50 karata.
Base game nam je daleko bolji 7w, toliko odluka upakiran u taj draft i jednostavan gameplay :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 3):
kockicasadistikoKnives
Avatar
Knives
Reactions:
Postovi: 54
Pridružen/a: 23 srp 2019, 10:00
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 48 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Knives »

smurfORnot je napisao/la: 16 sij 2021, 13:00
Nakon toga bacili It's a wonderful world s novomabavljenom ekspanzijom Corruption & Ascension. Ovo nam je opčenito jedan od omiljenih gejmova, utjecaj ekspanzije je ovako na prvu podosta velik, svima su nam se kotačići u glavi okretali obzirom na nove karte i mjenjanje ustaljenih taktika. Odličan game, jako nice ekspanzija na prvu, makar daleko overpriced ekspanzija...defakto 25e za 40-50 karata.
Base game nam je daleko bolji 7w, toliko odluka upakiran u taj draft i jednostavan gameplay :)
Također, jedna od top 4 najomiljenijih igara :thumbs :thumbs . A dolazi nam i ovo:

https://boardgamegeek.com/boardgame/327 ... ul-kingdom
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”