Šta ste zadnje igrali?

Teme vezane uz igre, igranje, druženje, obitelj i psihologiju igranja
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1025
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 419 puta
 pohvaljen: 776 puta

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la smurfORnot »

Too many bones - za sada igrao 3 puta, s dvije grupe i svima se jako svidio. Pun pogodak! Iako, ono što mi ne leži je činjenica da za jedan premium game, ispada da možete još kupiti i premium health chipove, što odbijam, jer ne dam pare extra za to, obzirom da u suprotnom imam 100+ basic chipova za defakto smece(base game + undertow). Bio bi daleko zadovoljniji da je eventualno game malo skuplji bez ovih običnih plastic chipova i dođe automatski s premium chipovima. Plastic karte su jako skliske, te znaju kliziti jedne s drugih dok su na stacku. Kompleksniji od svih ispodnavedenih gejmova. U biti, core pravila i nisu nešto teška, nego nije baš jasno na prvu kako dosta abilitija utječe jedan na drugi i sl. Ali uz malo neta pohvata se sve to, i game tece sasvim dobro. Ali računajte da je 4p game jedno 4h cca.


Raiders of the north seas - igrali jednom, meni i frendu jako dobro sjeo, curi malo manje, turnovi idu brzo. Jedini negativ za sada je što ne znam kome je palo da su crni i sivi meeplovi dobra ideja od svih mogućih boja...stvarno se jedva kuže na ploči, pogotovo ako svjetlo pada malo loše. Vec vidim da uzimamo jednu ekspanziju.

IS: Empires of the North - također odličan, turnovi su jako fluidni i idu brzo, sve frakcije se čine jako fora. Stigli odigrati samo jednom za sada.

Clank! - skroz fora, nemam zamjerki. Taman ne traje predugo i fun je, dovoljno simple za sve :)

Wingspan - igrali par puta, svima je sjeo. Jako lijepo izgleda, ali i gameplay je skroz fora.

San Juan - najviše podsjeca na jednostanviju varijantu RFTG(nisam igrao puerto rico), ali bez obzira na manju kompleksnost od RFTG, ima slične mehanike i jako je enjoyable, pogotovo meni jer volim taj period što se tiče tematike. Veliki plus je što ga je veoma jednostavno objasniti svakome, i defakto možete odmah početi igrati s nekim tko nije nikad igao prije...RFTG radi ikonografije zahjteva minimalno par gejmova da se to sve pohvata, što znaci što i što u biti radi koja karta.
2p game doslovce lete turnovi!
Ovi su korisnici zahvalili autoru smurfORnot za post (ukupno 2):
kockicasadistiko
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la Bojan1983 »

@kockica, ovakvi postovi (barenpark & dungeon petz) zasluzuju svoju vlastitu temu...

Ponekad kad istrazujem neku igru bas trazim ovakve osvrte, a ovdje ce se izgubit na 50. stranici
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

Norvežani (Odin)slika

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 2):
Papaversadistiko
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

A tog Odina nikako probat...
A nisam ga ni na aukcijama uspio dobit, sad za Essen.
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

sadistiko je napisao/la: 20 lis 2019, 10:06 A tog Odina nikako probat...
A nisam ga ni na aukcijama uspio dobit, sad za Essen.
Dođi u MC i pokažemo ti. Igrali ga par puta. Jako mi je sličan Le Havre (po dojmu)
slika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4960
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3579 puta
 pohvaljen: 3667 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la sadistiko »

a kad traje toliko da ne stignem odigrat :-(
slika
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

Istina. Mi smo ga igrali oko 4 sata. Po tome je najsličniji Le Havreu. :-)
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 855
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la marge »

sadistiko je napisao/la:a kad traje toliko da ne stignem odigrat :-(
u troje krace traje, mi bili jedan utorak odigrali dvije partije za tri sata

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
sadistiko
Avatar
miki0102
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 477
Pridružen/a: 22 vel 2017, 22:55
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 418 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la miki0102 »

marge je napisao/la: 20 lis 2019, 14:19
sadistiko je napisao/la:a kad traje toliko da ne stignem odigrat :-(
u troje krace traje, mi bili jedan utorak odigrali dvije partije za tri sata

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Slažem se no ti ne znaš s kim ja igram. To ti se razmišlja kao da je svaki potez posljednji u životu. :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru miki0102 za post:
sadistiko
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Šta ste zadnje igrali?

Post Postao/la kockica »

Creepy Cellar

Ekspanzija za Ghost Fightin Treasure Hunters iliti ga kod nas poznato kao Geister, Geister, Schatzsuchmeister.

Odlično proširenje za ovu meni inače dragu dječju igru ali koja nije mačji kašalj ni za odrasli publiku kada se igra u punom modu. Recka za osnovnu igru već postoji (ne nažalost i tema pa pišem ovdje). Definitivno preporučam, puno je zabave, i žao mi je što nije kod nas dostupna kao i njemačka inačica osnovne igre.

Iako imam njemačku verziju osnovne igre i englesku verziju proširenja, ni u jednom trenu nisam vidio razlike kada bih uklopio njihove komponente zajedno.

Za početak, dobivamo dodatak osnovnoj ploči, sa dva podrumska prostora. Znači više kretanja, a ovaj put dragulje koje skupljate, više ne iznosite van već ih odlažete u podrume, a morate ih spuštati po rednom broju, ali u jednom podrumu su samo parni, a u drugom samo neparni brojevi.

Zamijenjeni su dragulji, pa dok dragulj iz osnovne igre imaju redne brojeve po kojima ih morate iznositi iz kuće, ovdje ima dragulja koje za početak popunjavaju SVE prostorije osim podruma, i nisu numerirani, samo ih morate slagati redom kada stignete u podrume, ali su zato ukleti, pa kada ih otkrijete i sve dok ih nosite u ruksaku, za poteze igrača vrijedi prokletstvo, odnosno crteži na tim draguljima, npr oduzimate 1 od rezultata na kockici, ne možete napustiti sobu dok su DUHOVI u njima, uvijek na početku svog poteza morate dodati duha ako se nalazite u prostoriji, ako morate vući karticu duha zbog rezultata na kockice, sad ih vučete dvije itd.

Kada postavite dragulje, (podrum mora biti očišćen od duhova) imate poseban kup kartica kojima nešto dobivate, primjerice možete otključati sva vrata u kući, možete se opet kretati, možete ukloniti duha iz bilo koje sobe itd.

Špil kartica iz osnovne igre zamijenjen je novim špilom, u suštini sve je isto kao u osnovnoj igri, samo su dodane kartice kralja duhova i te kralj duhova te odvuče u neku sobu.

Naime kralj duhova se cijelo vrijeme nalazi u kući, i protiv njega se ne borite niti ga ikako možete ukloniti iz kuće. Kad se izvuče njegova kartica u osnovnom kupu, sad povlačite karticu iz posebnog kupa Kralj duhova, što su u principu samo prostorije u kući i kralj se premjesti u tu prostoriju. Ako se kralj preseli u prostoriju sa dva zelena duha, uklanja ih, postavlja crvenog progonitelja i prelazi u sljedeću sobu gdje se zaustavlja ako je prazna soba ili samo 1 duh ili radi isto kao u prvom slučaju. Vrlo nezgodno ako je kuća prepunjena zelenim duhovima i u jednom kretanju kralja duhova u kaskadnom nizu se počnu javljati crveni progonitelji. Inače ova put ima 8 crvenih progonitelja, dva više nego u osnovnoj igri, i igra se gubi kada se svih 8 pojavi u kući (a oni se fakat jako brzo kote).

Postoji i nova kartica u osnovnom špilu gdje te kralj premjesti. Tada opet vučeš karticu iz kupa kralja duhova ali sada SVOJU figuricu premještaš u naznačenu sobu. Katkad dobro dođe, taman te stavi di treba, ali evo situacije gdje si vani na kraju igre, čekaš da drugi izađu van i završite igru, i onda izvučeš tu karticu i kralj te uvuče natrag u kuću.

Znači samo su dvije nove kartice koje se dodaju kupu iz osnovne igre, ali dobivate cijeli kup u ekspanziji. Ima smisla, možda se ne bi poklapale engleska i njemačka verzija sa umjetnošću na poleđini kartica, a i bolje su pojašnjene kartice vuci 2 ili 3 i promiješaj.

Postoje 4 pločice tajnih prolaza koje se postave u naznačenu prostorije pa se brzo krećete sa jednog na drugi kraj kuće i kada ih iskoristite, pločice se odbacuju ali možete ih ponovo uvesti tijekom igre.

Igra definitivno postaje još zabavnija ali i znatno teža kada se uvedu svi moduli (prolazi olakšavaju igru), ali srećom igru možete prilagođavati dodavanjem ili oduzianjem modula. Primjerice koristite dragulje iz osnovne igre umjesto ovih iz proširenja, pa njih trebate slagati u podrume (u najlakšoj varijanti ne obazirete se na numeracije, u malo težoj pazite na numeracije na draguljima) itd.

Nije baš za manju djecu, ali za veću djecu i odrasle to bi moglo biti zabavno, i jeste. Sa curkom igram verziju gdje koristimo dragulje iz osnovne igre, ne obaziremo se na numeraciju, a iz glavnog kupa kartica izbačene su kartice Promiješa 2 ili 3 i promiješaj. I to je taman da joj bude zabavno i ne predugo.

Inače postoje i varijante kućnih pravila na koje sam naletio a koje se mogu primijeniti u osnovnoj igri samoj ili sa ekspanzijom.

Primjerice kada igrač izvuče karticu koja zatvara vrata stavlja je pred sebe i vrijedi samo za njega, tako se može desiti da jedan igrač ne može prolaziti plava, drugi zelena vrata.

Personalizirajte likove, primjerice zeleni lik se može probiti kroz sva vrata bila zaključana ili ne, crveni lik ne vuče kartice duhova kod rezultata 4 i/ili 5, plavi može ponoviti rezultat borbe na kockice, jedan lik može dodati plus jedan na rezultat i sl. Probajte.
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 3):
dadoValsimVukozec
Odgovori

Natrag na “Općenito o igrama i igranju”