Sparklingbrook

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la dlakar »

Ne kaže se niša nego karniša
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la dendarii42 »

Prostak.
slika
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la kockica »

sparklingbrook je napisao/la: 02 svi 2021, 10:18 E, pa, za razliku od iskusnih gamera ovdje, mi još uvijek igramo gateway board games i još nismo igrali ništa kompliciranije -
To je samo pitanje vremena
sparklingbrook je napisao/la: 02 svi 2021, 10:18Plan je kupiti Pandemic, Avalon, Citadels, 7 wonders i Zombie Kids Evolution za klinca u ovoj godini (i vjerojatno bankrotirati u procesu). Sam mi je igrati Pandemic Legacy, ali ne vjerujem da će to ikad doći na red.
Dobro pazi na kojim brojevima igrača najbolje važu igre.
sparklingbrook je napisao/la: 02 svi 2021, 10:18Ne znam hoćemo li ikad prijeći na nešto teže ili ćemo ostati na ovim laganima, ali to ćemo vidjeti.
I opet za prvo, to je samo pitanje vremena, za drugo, svi imaju neke laganice sa strane. Primjerice moja voljena i ja u zadnje vrijeme stalno tučemo po castles of burgundy.
sparklingbrook je napisao/la: 02 svi 2021, 10:18 Jednom kad se stvari vrate u normalu voljela bih zaigrati u igraonici i zaigrati možda neku kompliciraniju igru i vidjeti je li to uopće za mene.
Mi smo na ddi-evima zahvaljujući ljudima naučili dosta naslova, medju njima i terraforming mars kojeg spominjes ( i koji uopće nije kompliciran)
sparklingbrook
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 02 svi 2021, 09:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 28 puta

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la sparklingbrook »

Hvala vam svima na lijepim riječima. Sad mi je još više žao što ne mogu doći do igraonice i isprobati nešto s već iskusnijim gamerima.

Ray, Istanbul sam već gledala i čini mi se kao nešto što bi nam se svidjelo i što je dobro kao prijelazna igra.
Za The Quest for El Dorado nisam čula, ali izgleda da bi se svidjela mom klincu. Malo ću pogledati prodaje li netko korištenu jer je dosta skupa. Šteta što se u našim knjižnicama ne mogu posuditi društvene igre, ali pretpostavljam da bi knjižničarima bila prava gnjavaža s milijun dijelova i svim što ide s tim.

Uglavnom igram s mužem i sinom kojega pokušavam maknuti od računala (za kojeg tata navija jer je on gamer na računalu). Teško mi se boriti protiv Fortnitea i Among Us, ali klinac mi je prvo igrao Carcassone i Ticket to Ride preko računala, pa je poželio igrati i na stolu. I sad ih izvlačimo skoro svaki dan. Dobar je i u Azulu koji pobijedi na načine na koje je meni teško shvatiti kako je došao. Voli i Catan i Kingdomino kad igramo Mighty Duel.

Sad učim pravila za 7 wonders duel koji mi još od Božića skuplja prašinu na polici pa ćemo baciti prvu ovog vikenda. Čini mi se da će mi se svidjeti.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la grof »

sparklingbrook je napisao/la: 03 svi 2021, 10:10 Šteta što se u našim knjižnicama ne mogu posuditi društvene igre, ali pretpostavljam da bi knjižničarima bila prava gnjavaža s milijun dijelova i svim što ide s tim.
Nisam skužio da li si iz Zagreba, ali naša igraonica i sada za vrijeme ove pandemije svojim članovima uz donaciju od 30 kn nudi mogućnost posudbi društvenih igara ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la dendarii42 »

sparklingbrook je napisao/la: 03 svi 2021, 10:10 Šteta što se u našim knjižnicama ne mogu posuditi društvene igre, ali pretpostavljam da bi knjižničarima bila prava gnjavaža s milijun dijelova i svim što ide s tim.
Da, u kataložnom opisu bi trebala biti navedena svaka pojedina komponenta i nakon posudbe bi trebalo provjeravati je li sve na broju.
slika
sparklingbrook
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 02 svi 2021, 09:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 28 puta

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la sparklingbrook »

grof je napisao/la: 03 svi 2021, 10:25
sparklingbrook je napisao/la: 03 svi 2021, 10:10 Šteta što se u našim knjižnicama ne mogu posuditi društvene igre, ali pretpostavljam da bi knjižničarima bila prava gnjavaža s milijun dijelova i svim što ide s tim.
Nisam skužio da li si iz Zagreba, ali naša igraonica i sada za vrijeme ove pandemije svojim članovima uz donaciju od 30 kn nudi mogućnost posudbi društvenih igara ;)
Nisam to znala. Znači, učlaniš se i onda 30 kuna za posudbu igre. Pa to je ok, osobito s obzirom na cijene većine igara. Na koliko se dugo posuđuje igra?

To bi bilo super za neke jako, jako skupe igre. Svaki put kad uđem u Menarta uzmem u ruku Mansions of Madness i mislim kako bih je voljela igrati, ali cijena je takva da to jednostavno ne mogu sebi dozvoliti, osobito ako postoji šansa da nam se svidi. Inače, igrate li tu igru u igraonici i igrate li je kad kad se skupite?

I da, iz Zagreba sam.
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la grof »

Posudbe su ti na tjedan dana. Uz to, kao član udruge možeš sudjelovati i u grupnim narudžbama s drugih (jeftinijih) web shopova, možeš besplatno igrati u MC-u kada ga opet otvorimo i tak. Evo, imaš tu benefite članstva:
https://igranje.hr/o-udruzi/clanstvo/
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la Valsim »

@sparklingbrook
Dobro nam došla i lijepo nam ostala :) . Nema ništa ljepše kada partneri, supružnici i obitelji dijele strast prema istom hobiju :thumbs .
Vidim da imate već zaista odlične naslove na policama. Od novijih preporučio bih još jedino trenutno jako popularni Wingspan.
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la Minsc1610 »

Dobro došla! Uvijek se veselim novim zaljubljenicima u društvene igre i često maštam da se jednog dana moja žena javi ovdje kao i ti i tako strastveno priča o društvenim igrama al ne bi sad o basnama, bajkama, fantasy legendama i sci-fi epskim pričama :D :D :D Uglavnom, uživaj!
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”