Sparklingbrook

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
sparklingbrook
Reactions:
Postovi: 11
Pridružen/a: 02 svi 2021, 09:39
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 28 puta

Sparklingbrook

Post Postao/la sparklingbrook »

Pozdrav!

Čitam vas već nekoliko mjeseci i pretpostavljam da je došlo vrijeme da se predstavim.

Ja sam mama dvoje djece koja je prije 8-9 mjeseci otkrila da obožava društvene igre, toliko da ću vjerojatno uskoro izluditi sve oko sebe. Boardgamegeek mi je sad stranica za spavanje, a Dice Tower slušam dok čistim kuću. Volim i Watch It Played jer mi Rodney bolje objasni igre od svih pravila. Također kraj računala imam bilježnicu u kojoj uspoređujem cijene s različitih siteova i gledam gdje proći jeftinije. Muž mi za rođendan i Božić smije kupiti samo igre, sve druge je zabranjeno.

Igram najviše s mužem i klincem koji će uskoro imati sedam godina, i s prijateljem koji duštvene igre voli skoro kao ja.

E, pa, za razliku od iskusnih gamera ovdje, mi još uvijek igramo gateway board games i još nismo igrali ništa kompliciranije - na polici imamo Ticket to Ride (puno verzija), Catan, Dix It, Splendor, Carcassonne, Qwirkle, Santorini, Kingdomino, Azul, Alias, Labirint, Camel Up, Patchwork. Splendor je trenutačno hit, a moj klinac rastura Carcassonne (još ga nijednom nisam pobijedila). Igramo i one nevoljene igre među gamerima kao što su Scrabble i Rummikub, ali Monopoly i Game of Life smo makli s police i nemamo ih namjere više nikad igrati (osim ako nas netko ne prisili).

Nedavno smo uzeli Forbbiden Island, Betrayal at House on the Hill, Seven Wonders Duel i Smallworld, ali ih još nismo igrali jer nismo proučili pravila.

Plan je kupiti Pandemic, Avalon, Citadels, 7 wonders i Zombie Kids Evolution za klinca u ovoj godini (i vjerojatno bankrotirati u procesu). Sam mi je igrati Pandemic Legacy, ali ne vjerujem da će to ikad doći na red.

Ne znam hoćemo li ikad prijeći na nešto teže ili ćemo ostati na ovim laganima, ali to ćemo vidjeti.

Jednom kad se stvari vrate u normalu voljela bih zaigrati u igraonici i zaigrati možda neku kompliciraniju igru i vidjeti je li to uopće za mene. Doduše, malo me je strah jer računam da su u igraonici sve iskusni gameri i da im nije baš do učenja nekoga tko nema toliko iskustva u igrama. Ali možda sam u krivu. Ja zamišljam ekipu koja samo igra Gloomhaven, Terraforming Mars, Brass: Birmingham i sl. Iako mi Brass: Birmingham izgleda odlično, ali koliko sam čitala pretežak je. Zato se zasad držim Ticket to Ride.

Pozdrav.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sparklingbrook za post (ukupno 18):
PapaverShichblahblahdadoraytanelornAntomongrofmadoVintijakna i još 8 korisnika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: Springbrook

Post Postao/la Mago de Umago »

Dobrodosla!
slika
Avatar
wm_lsmm
Reactions:
Postovi: 108
Pridružen/a: 13 stu 2018, 13:26
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 59 puta
 pohvaljen: 184 puta
Kontakt:

Re: Springbrook

Post Postao/la wm_lsmm »

Bok!

Mislim da nema mjesta strahu, nisam još upoznala nikoga tko nije voljan poučiti neiskusne pravilima. Ja zapravo baš volim pokazivati novim igračima neke meni drage igre jer se sjećam koliko je meni bilo zabavno prvi puta ih vidjeti. :D

Od ovih igara koje su u planu nabavke definitivno preporučam Pandemic, meni je igra mrak i jedna od onih koje su me uvele u hobi, možda je već ljudima dosadila jer je stari klasik, ali ja jako volim coop.

U prijevodu, nema straha i dobrodošla! :)
slika
Avatar
tanelorn
Reactions:
Postovi: 159
Pridružen/a: 12 srp 2014, 20:49
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1774 puta
 pohvaljen: 193 puta

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la tanelorn »

Dobrodošla na forum :)

Kako je već gore napisano, nemojte imati nikakvog straha, iskusni igrači vole uvesti nove "žrtve" u hobi a i sve ove igre koje slove kao teže nisu baš toliko teške koliko je puno informacija odjednom pa se stvori takav dojam. Nakon par krugova/partija, sve sjedne na svoje mjesto. :)

Sve u svemu, dobrodošli u hobi... pronađite dva jamca rofl
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Iskreno mislim da će biti nemoguće ući u Meeple's jednog dana kada sve "proradi po normali" :P Ali svakako bih rado pomogao pri učenju meni omiljenih igara, ako pokažeš interes za njima, tako da se sve da dogovoriti. Ako je netko strastven meni je baš drago "potrošiti vrijeme" na podučavanje, to mi nikako nije gubitak vremena nego baš suprotno, dobro uloženo vrijeme :)
Avatar
ray
Reactions:
Postovi: 171
Pridružen/a: 29 vel 2020, 17:32
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 286 puta

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la ray »

Bok!

Prema popisu igara što imaš svakako bi ti preporučio: https://boardgamegeek.com/boardgame/217 ... -el-dorado
Jednostavno za shvatiti pravila, ima raznih karata ali sve su također jednostavne za shvatiti te mislim da bi se klincu pogotovo svidjelo što može slagati mapu za svaku partiju koju igrate.
Te svakako pogledaj ostale popularne naslove od Knezia - vecina spada u kategoriju: lagano, brzo, zabavno.

Ako želiš malo povećati težinu, onda bi rekao da je idealan: https://boardgamegeek.com/boardgame/251 ... ul-big-box
Opet se može slagati "mapa", tj. kako će biti poredane kartice. Potezi su brzi - pomakni trgovca i obavi radnju na kartici. Razlog zasto je nešto teže jer svaka kartica ima unikatnu radnju, pa na početku ima malo za objašnjavanje koja što znači ali su opet sve jednostavne, npr.- uzmi resurs, baci kocke da dobijes resurs, mijenjaj resurse za novac/dragulje,... U kutiji dolaze 2 ekspanzije što produljavaju igrivost i svježinu i njima možeš postepeno "potežavati" igru.

Obje igre su ti utrke, tj. tko će prije stići do cilja (el dorado) ili tko će prije skupiti 5/6 dragulja (istanbul). Mislim da obje se ne mogu nigdje u HR dućanima kupiti (ako samo iz njih kupuješ), pa ako ćeš kupovati morat ćeš se pridružiti nekoj od grupnih narudžbi (ide ih nekoliko svaki mjesec i da si smanjiš čim više troškove).
Ovi su korisnici zahvalili autoru ray za post:
sadistiko
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la grof »

Bok i dobrodošla!

Podsjećaš me na moju dragu i mene kada smo preko Catana otkrili svijet igara. Eto, to je toliko otišlo a smo digli udrugu, pa je došla sjajna ekipa i svi skupa digli Meeple's Corner i igra se sve više.

Nema ti straha od težih naslova. Zapravo prelazak na jače naslove je nekako prirodan i desiti će ti se sam po sebi.
Pandemic jest odličan, proširenje https://boardgamegeek.com/boardgame/408 ... emic-brink toplo preporučam, a mi jako volimo i verziju https://boardgamegeek.com/boardgame/260 ... -fall-rome

Eto, igrajte i uživajte. Vjerojatno se jednom i upoznamo uživo u MC-u kada ovaj realni Pandemic jednom prođe. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la dlakar »

Dobro došla! Samo bez straha što se tiče kompleksnijih igara. One većinom nisu toliko teške za shvatit koliko ih je teško dobro odigrat. Teže je naći ekipu za to. Sretno u hobiju i nadam se da ćeš izbjeći maniju "moram skupit sve". 😁
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la sadistiko »

Baš mi je drago kad se ovako netko javi. Odma mi je lakše oko srca, jer nisam jedini "manijak" na ovom svijetu ;-)
Dobro, ja možda spadam u ovu skupinu (moram skupiti sve) ali sam to nekako uspio iskombinirati da se sad pravdam tako da sve igre kupujem kako bi jednom napravio insert za njih za prodaju u mom web shopu, al i samom mi je jasno da je to skoro pa nemoguća misija ;-)
:welcome: :welcome: :welcome:
slika
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Sparklingbrook

Post Postao/la dendarii42 »

Dobrodošla!
Ne znam da li udruga posuđuje igre u doba pandemije, ali i to ti je opcija za isprobavanje novotarija. Isprobaj sve što te interesira i nađi si nišu koja ti najbolje odgovara.
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”