hi! - napokon

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

hi! - napokon

Post Postao/la frastarc »

Pozdrav,
Nakon gotovo godinu dana lurkanja na forumu, valjda je došlo vrijeme i da se službeno predstavim :)

Uletio sam u BG svijet pred skoro godinu dana (tad' sam kupio prvu "pravu" igru). U Bg me uveo buras sa Lords of waterdeep, on probao kod frendova, kupio, odigrali 30 partija u 10 dana i tako je krenulo :D
Krajem veljače 2020 kupio terra mystica i tako je počelo. U malo manje od godinu prošlo je kroz kolekciju 10-15 igara.

Neke su ostale, neke otišle dalje. One koje su ostale zapažene na ovaj ili onaj način su uglavnom neki klasici: Viticulture, Teraforming mars, Brass B, Spirit Island, Agricola, Great Western Trail, Orleans i LoW (kojeg nismo več dugo igrali, ali ne napušta kolekciju :D ).
Trenutno zbog pandemije uživam u solo gloomhavenu i po novome bojanju minijatura, iz oba gloomhavena :D

moj BGG:
https://boardgamegeek.com/user/frastarc
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post (ukupno 12):
dadodlakarPapaverMinsc1610juri006madogrofdendarii42tanelornkockica i još 2 korisnika
Avatar
Mago de Umago
Reactions:
Postovi: 878
Pridružen/a: 15 sij 2021, 12:03
Ima zahvala: 836 puta
 pohvaljen: 972 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la Mago de Umago »

Zivio!

Lajkam igre u kolekciji!
Ovi su korisnici zahvalili autoru Mago de Umago za post:
frastarc
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la mado »

:welcome: dobrodošao. Lijepa početna kolekcija. Sve sami hitovi. Nekad smo u moje vrijeme počinjali sa Catanom, sad svi odmah na tešku artiljeriju :thumbs
#GetOffMyLawn spametan
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
frastarc
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la sadistiko »

Dobro došao :welcome:
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la grof »

mado je napisao/la: 02 vel 2021, 12:38 :welcome: dobrodošao. Lijepa početna kolekcija. Sve sami hitovi. Nekad smo u moje vrijeme počinjali sa Catanom, sad svi odmah na tešku artiljeriju :thumbs
#GetOffMyLawn spametan
Zato mi doma radimo "regame" (replay?) Catana i radimo test proširenja. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Jao to me podsjeti, mi smo onomad našli neku zezu da imaš evente kada se zarolaju dupli brojevi, najdraži nam je bio "komunisti dolaze na vlast", kad bi netko zarolao dvije šestice, podijelili bi se resursi, onda bi se pokupilo SVE karte resurasa od svih igrača, promiješalo i podijelilo ravnopravno među igračima na random ;)

Ah... bilo je JAKO zabavno, naravno bilo je divljački nebalansirano i užas za strategiju, ali jako zabavno...
Avatar
frastarc
Reactions:
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 svi 2020, 13:39
Ima zahvala: 463 puta
 pohvaljen: 553 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la frastarc »

Hvala svima na dobrodošlici!

Prošlo je tu i još nekih igara koje mi nisu baš na vrhu ljestvice kao Taverns of Tiefental, Terra Mystica, Endeavor, Jaws of the lion, Raiders of the north sea, neke su još u kolekciji, neke otišle dalje :)

Evo upravo u zadnja 2 dana imao priliku 3 puta igrati Catan, osnovnu igru (+5-6 igrača), zabavna igra, ali da bi mi sjela u top 10, ne bi :)
Igrali smo u 4 igrača (s većom mapom), u 2. partiji je prošlo 9 bacanja zaredom (!) da nisam nijedan resurs dobio, čak ni one "popularne" brojeve :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru frastarc za post:
juri006
Avatar
DarkDefender
Reactions:
Postovi: 513
Pridružen/a: 09 ožu 2015, 11:36
Ima zahvala: 271 put
 pohvaljen: 464 puta

Re: hi! - napokon

Post Postao/la DarkDefender »

Catan u 5-6 igraca treba house rule. Ignoriras pravila koja su oni sastavili i samo povecas hand limit sa 7 na 8 za lopova.

Standardan Catan ima tih situacija di netko malo zapne. Predlazem igrati s ovom ekspanzijom: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... pers-catan
Ili uvesti neki house rule tipa: kad god ne dobijes resurs, dobijes neki zetoncic. Onda 2 ili 3 zetoncica mozes na svom krugu zamijeniti za neki resurs.

Meni je Catan vjerojatno igra koja me najvise povukla u ovaj svijet i meni ce je tesko nesto izbaciti iz top 10. :)
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la grof »

DarkDefender je napisao/la: 04 vel 2021, 09:31 Catan u 5-6 igraca treba house rule. Ignoriras pravila koja su oni sastavili i samo povecas hand limit sa 7 na 8 za lopova.

Standardan Catan ima tih situacija di netko malo zapne. Predlazem igrati s ovom ekspanzijom: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... pers-catan
Ili uvesti neki house rule tipa: kad god ne dobijes resurs, dobijes neki zetoncic. Onda 2 ili 3 zetoncica mozes na svom krugu zamijeniti za neki resurs.

Meni je Catan vjerojatno igra koja me najvise povukla u ovaj svijet i meni ce je tesko nesto izbaciti iz top 10. :)
Kad smo već kod Catana, trenutno se dosta igra kod mene doma, ali istražujemo https://boardgamegeek.com/boardgame/325/catan-seafarers i uz malo dodatnih pravila fino ti daje neke mogućnosti za smanjenje frustracije pri nesretnim ishodima. Ima resurs zlatne rijeke gdje si uzmeš resurs po želji, fleksibilne plovne puteve s brodovima i još neke dodatke ovisno o pojedinom scenariju (9 scenarija je u ekspanziji). Zgodno.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
CrazyBunnyGuy
Reactions:
Postovi: 794
Pridružen/a: 15 svi 2018, 15:36
Ima zahvala: 283 puta
 pohvaljen: 608 puta
Kontakt:

Re: hi! - napokon

Post Postao/la CrazyBunnyGuy »

Kad smo već kod toga, Seafarers nam je jedina ekspanzija koju imamo od ovih bix box expansiona (imamo još i Frenemies, koju također preporučam, iako je mrvicu kompleksnija za integrirati s početnicima, ali također pomaže jako s ovim gore navedenim problemima) i nikad ne igramo bez "brodića". :D Najdraži nam je onaj scenarij gdje između dva otoka imaš nepoznatu zemlju neotkrivenu pa otkrivaš tileove s pripremljene hrpe kako dospiješ brodom do "magle". Najbolji i najjednostavniji za integrirati s početnicima.

Preporuke i za brodiće i za Frenemies!
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”