Nomen est omen

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Nomen est omen

Post Postao/la dendarii42 »

Gledam vaše mnoge i razne nickove i svako malo si razmišljam kako iza svakog od njih postoji neka priča. I što ih više gledam to me ta priča više zanima.
Pa predlažem da svatko tko želi ovdje podjeli odakle vam nick i zašto baš taj.

Moj dolazi iz SF serijala "Pustolovine Milesa Vorkosigana" autorice Lois McMaster Bujold. Čitao sam ga tijekom osnovne i srednje i ostavio je velik utisak na mene, a i dan danas mi dođe da ponovim gradivo. Dendarii je naziv skupine plaćenika u serijalu. Kao nick sam počeo koristiti pred 15-tak godina kada sam igrao MMORPG Perfect world. Od tada ga redovito koristim za online personaliziranje gdje nije potrebno ime i prezime. 42 je naravno zato što je to odgovor na pitanje života svemira i svega.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post (ukupno 7):
grofPapaverValsimsadistikokockicastokamado
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la Satarash »

Moj nema veze s vezom. Netko je spominjao to jelo dok sam se registrirao ovdje na forum i voila. Inače ne volim sataraš.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post (ukupno 2):
stokamiki0102
Avatar
roverandom
Reactions:
Postovi: 521
Pridružen/a: 03 sij 2018, 11:38
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 195 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la roverandom »

Prije 12~ godina, dok sam često mjenjao nickove (call of duty dani), sam pročitao knjigu roverandom od tolkiena pa mi se valjd svidjelo ime tog psa. I od onda se stickalo i nisam mjenjao.
Ovi su korisnici zahvalili autoru roverandom za post:
dendarii42
slika
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la Papaver »

Papaver je latinski naziv za rod biljaka koje mi zovemo makovi, a moje ime je Mak. :)

Koristim ga još od srednje za online accounte.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post (ukupno 4):
dendarii42dadokockicastoka
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la Valsim »

Nikakva posebna priča iza mojeg nicka. Igrao sam se kao tinejdžer anagramima kako se predstavljati u virtualnom svijetu raznih foruma, i obrtaljka od Mislav - Valsim, mi se učinilo najviše fora.
dendarii42 je napisao/la: 10 srp 2020, 08:32 Moj dolazi iz SF serijala "Pustolovine Milesa Vorkosigana" autorice Lois McMaster Bujold. Čitao sam ga tijekom osnovne i srednje i ostavio je velik utisak na mene, a i dan danas mi dođe da ponovim gradivo. Dendarii je naziv skupine plaćenika u serijalu. Kao nick sam počeo koristiti pred 15-tak godina kada sam igrao MMORPG Perfect world. Od tada ga redovito koristim za online personaliziranje gdje nije potrebno ime i prezime. 42 je naravno zato što je to odgovor na pitanje života svemira i svega.
Pročitao sam zasad samo prvu knjigu - Pripravnik za ratnika, ali svidjela mi se knjiga. Da nije trenutno krenula pomama za Vješcem, vjerojatno bih nastavio s čitanjem Milesovih avantura. Slavica je zato pročitala sve knjige osim zadnje i preporučila mi.
Satarash je napisao/la: 10 srp 2020, 11:51 Moj nema veze s vezom. Netko je spominjao to jelo dok sam se registrirao ovdje na forum i voila. Inače ne volim sataraš. slika
Pa to je plot twist kojem sam se najmanje nadao :D .
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
Satarashdendarii42
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Nomen est omen

Post Postao/la ABQ »

Ovaj nick koristim 10ak godina a skraćenica je od Albuquerque pošto je nastao u vrijeme kad sam pratio Breaking Bad. :zamisljen Tad sam igrao Dotu i bavio se trejdanjem te mi je trebao kratak nick koji se lako pamti.
Ovi su korisnici zahvalili autoru ABQ za post (ukupno 2):
dendarii42kockica
Avatar
Noghri
Reactions:
Postovi: 566
Pridružen/a: 29 srp 2014, 14:35
Ima zahvala: 217 puta
 pohvaljen: 211 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la Noghri »

Ja sam standardna Star Wars shema, inicijalno mi je trebao neki nick za Travian, koji je idealno povezan sa povecim brojem potencijalnih imena gradova. A di ces bolje nego Star Wars planeti i cudnovate zivine koje su cuvale Darth Vadera :D :D :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Noghri za post (ukupno 2):
dendarii42kockica
Avatar
Minsc1610
Reactions:
Postovi: 254
Pridružen/a: 18 lis 2018, 00:04
Lokacija: Osijek
Ima zahvala: 277 puta
 pohvaljen: 322 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la Minsc1610 »

Od Baldurs Gate pa nadalje sam minsc ili boo - dva najdraža lika od kada je svijeta i vijeka u računalnim igrama. Moja žena zove se Irena a glavni zlikovac u dvojci Irenicus - tako da sve ima smisla :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Minsc1610 za post (ukupno 2):
dendarii42kockica
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la grof »

Ajde da se pridružim.
Moj nick vezan je uz moju srednju školu, dakle star je skoro pa 35 godina, kada smo se frend i ja nazivali Lordom i Grofom kao sarkastičnim pseudonimima za naše pisarije kojima smo se kreativno izražavali.
Nakon toga prenio sam ga na prve digitalne zajednice koje su prethodile internetu, tamo davnih 90-tih i zvale se BBS-ovima (zapravo preteča današnjih foruma). Bio sam vrlo aktivan na tadašnjem MIPS BBS-u gdje sam za nick imao Grof. Od tada me dobar dio te zajednice i dan danas zove Grofom, pa taj nick i dalje upotrebljavam na gotovo svim digitalnim platformama gdje mislim biti češće.
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post (ukupno 2):
dendarii42kockica
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Nomen est omen

Post Postao/la Bojan1983 »

Majka me rodila nemastovitog, ljeta osamdesettreceg i dala ime Bojan
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 3):
mljekoNoghrimiki0102
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”