Ahilya

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Odgovori
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Ahilya

Post Postao/la Ahilya »

spivo

Bok! Pripremite kavice. :kava

Ima sigurno već par godina otkako s vremena na vrijeme (rijetko, ali ipak..) škicnem ovdje pa bi bio red da to konačno obavim kako spada. :zamisljen

Društvene igre volim od malena i svo bih svoje vrijeme provela ili na društvenima ili na multiplayerima online sa svojom ekipom. Ovisna sam o toj atmosferi druženja uz igre i drago mi je što danas više manje imam baš takvu ekipu s kojima mogu zaigrati i online i u real lifeu. :D

Moja je ljubav prema društvenima dobro poznata pa sam posljednjih godina za svaki rođendan dobila barem jednu igru (Boggle, Igra života, Cluedo, Alias, Activity, 5 sekundi i ostale iz Interspara i Konzuma :D ). Imala sam sreće što sam imala toliko igara na hrvatskom jeziku za svoje kolegice s faksa s kojim sam se pod duuuugim pauzama između predavanja na foteljama u predvorju fakulteta satima igrala. To su mi najljepše uspomene iz doba studiranja. :ljubav

One (zajedno s mojim ostalim prijateljicama) odbijaju igrati igre na engleskom pa sam vječno u potrazi za igrama koje koriste simbole da im mogu objasniti kako se igra, a da kasnije ne ovise o ničemu što je pisano.

Ipak, prije par godina sam preko dečka upala u svoje današnje društvo, koje se sastoji od nekoliko ljubitelja društvenih i s kojima sam otkrila cijeli svijet igara koji mi se do tada odnosio samo na moje domaće i Zombie Fluxx koji sam koju godinu prije tog kupila online i koji kod nikog nije dobro prošao. :cry: Neki iz ekipe su imali Munchkin, Chez Geek, Saboteur i sl. i to smo uz presjecanje s mojim Activityjem igrali do iznemoglosti dok se taj dio ekipe nije preselio u Irsku. :facepalm

S vremenom sam s preostalim dijelom ekipe (i dalje nas ima desetak) počela odlaziti i na organizirane društvene u Petrinju kod Sadistika u školi gdje nas je Slavica iz vaše udruge naučila igrati King of Tokyo i još neke koje su nam sada jako drage igre, kod nas u Sisku kod ekipe iz Skwhata, a i na Rebootu u Zagrebu svake godine igramo i baš nas je, čini mi se, prošle godine Mislav iz vaše udruge naučio igrati Dead of Winter koji nam je sada na popisu igara koje želimo nabaviti. Hvala ljudi! :thumbs

Moja je kolekcija još uvijek minimalna jer počinjem s najjeftinijim igrama (koje su za druge uglavnom filleri) da imamo što veći izbor, a kako uglavnom sama snosim troškove nabavke igara odnedavno sam počela i prodavati igre na njuškalu, da si olakšam svoj hobi. :D

Inače, učiteljica sam i premda još nemam svoj razred, koristim svaku priliku za korištenje društvenih u nastavi. Jedna od primjera je prethodna školska godina kada sam podučavala učenicu iz Azerbejđana i rječnik smo bogatile pomoću Aliasa, prilagođenog Crnog Petra, a kad je već gotovo u potpunosti svladala jezik koristile smo i Boggle kao dodatni izazov (opet dobro došle igre na hrvatskom :mrgreen: ). Igram se i još me plaćaju za to, ne može bolje!

Stava sam da većina igara razvija inteligenciju, pažnju i međuljudske odnose i da su igre totalno zakon! :geek:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Ahilya za post (ukupno 10):
kockicadlakargrofAntomondadoBojan1983Valsimsadistikonia.neonilirija
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Ahilya

Post Postao/la grof »

Dobro nam došla i ostala zauvijek.

Ajd' preseli u Zagreb, dođi k nama u udrugu i počni pisati projekte za natječaje, a da gurnemo igre u škole i na druga mjesta. Nekako imam osjećaj da bi ti to išlo. :)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Ahilya

Post Postao/la Ahilya »

Hvala! :thumbs

Imam već neke planove s igrama u školi, no svi počinju s mojim stalnim zaposlenjem koje još nije na vidjelu. :D
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1579 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Ahilya

Post Postao/la grof »

Onda držim fige za stalno zaposlenje! Nemoj nam slučajno sad zbrisati u Irsku! :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru grof za post:
Ahilya
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Ahilya

Post Postao/la Valsim »

Dobro nam došla i lijepo nam ostala slika .
Drago nam je vidjeti da lijepa sjećanja na King of Tokyo i Dead of Winter i dalje ostaju. Moram reći da je i meni ono na Infogameru bila jedna od dražih partija, super ste ekipa :thumbs . Bit će vam siguran sam onda drago za čuti da je u međuvremenu izašla i samostalna ekspanzija - https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... long-night . Dodaje razne nove module, npr. različite vrste zombija, ljudske protivnike (tzv. scavengere) i još mnogo drugih sitnica. Morati ću si i ja kad tad nabaviti obadvije verzije, jer je igra zaista super.

Vidjeli smo po fotkama na SkON-u da vam je super bilo. Ne možemo dovoljno naglasiti koliko nam je žao što nismo bili u mogućnosti doći :( . Računam sad da naš Sadistiko mora nešto organizirati kod sebe, pa da se svi okupimo i nabacimo koju epsku partiju igre. Slavica će isto biti oduševljena ovom idejom :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: Ahilya

Post Postao/la sadistiko »

Pozdrav i od mene!
:welcome:
Drago mi je da su i naši DDI-evi u Petrinji nekom pomogli ;-)
I kad me već sad povlačite za jezik, da bacim bubu, po svoj prilici ćemo imati dugo očekivani DDI u Petrinji krajem 9. mjeseca pošto nismo mogli održati isti u proljetnom terminu kao svake prethodne godine.
Također nisam mogao doći na SkON jer smo bili na moru i stigli doma tek u nedjelju popodne.
slika
Ahilya
Reactions:
Postovi: 215
Pridružen/a: 20 srp 2017, 14:22
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Ahilya

Post Postao/la Ahilya »

Hvala!

Znamo za samostalnu ekspanziju, od tada dobro pratimo tu igru. :D Štoviše, mislim da ćemo si jednog dana baviti baš tu verziju.

Sadistiko, držimo te za riječ! :thumbs
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Ahilya

Post Postao/la Satarash »

:welcome:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
Ahilya
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”