Kako početi?

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Odgovori
Grunf
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 lip 2017, 09:09
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Kako početi?

Post Postao/la Grunf »

Pozdrav!

Ovako, ja sam priličan početnik u svijetu board gaminga (mislim da sam stao negdje na Riziku i Monopolyu još dok sam bio klinac :mrgreen: ). Nisam još bio kod vas na igranju ali ozbiljno razmišljam o dolasku. E sad, moj problem je što sam eto početnik, a nemam baš ni ekipu s kojom bi došao igrat pa me zapravo zanima kako da se uključim. Mogu li samo uletit npr. u Meeple's Corner i reći "ja bi se igrao" a da me ne gledate ko da sam pao s Marsa :mrgreen:? Igrate li ovih dana neke igre koje nisu pretjrano teške početniku za naučit?

Inače sam tu iz ZG, 28g. ak je bitno.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Grunf za post (ukupno 5):
sadistikokockicania.neondadodlakar
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la grof »

Pozdrav i dobro došao u svijet društvenih igara. :)

Upravo kako si naveo, dođeš kod nas u MC i uletiš. Rado ćemo te primiti u ekipu i nemoj se sramiti reći da si solo i novi i da se želiš priključiti (tome naša udruga i služi - da povezuje i socijalizira). Ekipa stalno igra i lakše i zahtjevnije igre, jer bi nam u protivnom izgorjeli mozgovi :D

Međutim relativno je malo igara s teškim i kompliciranim pravilima. Igre koje igramo brzo se pohvataju, pa ti neće trebati puno da se uključiš. Počneš s recimo Catanom, Splendorom, Carcassonneom. Mah, imamo tonu takvih simpatičnih i jednostavnih, a odličnih za igranje.

Samo ti dođi, sve ostalo ide samo po sebi.
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la sadistiko »

:welcome:
slika
nia.neon
Reactions:
Postovi: 9
Pridružen/a: 02 svi 2017, 22:08
Ima zahvala: 30 puta
 pohvaljen: 15 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la nia.neon »

Ja ti iz vlastitog iskustva mogu reći da doslovno možeš samo uletiti u Meeple's Corner i reći "Ja bih se igrao." Ako uopće uspiješ što reći kad te odmah s vrata fascinira količina šarenih igara na policama. :)

Uvijek je tamo netko od voditelja koji rješava naplatu upada, slobodno reci da si prvi put i dalje nemaš brige. A nepoznavanje pravila nije problem jer je većini gušt uvoditi nove ljude u svoje omiljene igre, kod nekih igara ćeš vjerojatno prvu partiju više hvatati pravila/mehaniku igre nego igrati za pobjedu, ali ne daj se smesti! :) I budi u startu spreman odvojiti cca 3-4h, u igraonici vrijeme jako brzo prolazi!

Što se demografske slike tiče, isto bih rekla da nećeš odskakati, no to ti na kraju i nije bitno jer dosad sam vidjela i puno starijih i puno mlađih koji su se super zabavili u igraonici. Eto, toliko od mene, nadam se da sam barem malo olakšala neizvjesnost prvog dolaska u Meeples's Corner. ;)
Ovi su korisnici zahvalili autoru nia.neon za post:
sadistiko
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la Satarash »

:welcome:
Grunf
Reactions:
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 lip 2017, 09:09
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta

Re: Kako početi?

Post Postao/la Grunf »

Hvala vam :)
Ništa, onda mi ne preostaje drugo nego da se pojavim tamo. Možda dođem već u petak ako stignem. Jel se počinje odmah u 17 kak piše ili se može otmjeno zakasnit :mrgreen: ?
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la sadistiko »

Pa nije to na sat :-)
Dođe ko kad hoće i igra tko šta hoće :-)
slika
Avatar
grof
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 8428
Pridružen/a: 04 ruj 2010, 14:40
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 1578 puta
 pohvaljen: 2356 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la grof »

Grunf je napisao/la: 28 lip 2017, 18:19 Hvala vam :)
Ništa, onda mi ne preostaje drugo nego da se pojavim tamo. Možda dođem već u petak ako stignem. Jel se počinje odmah u 17 kak piše ili se može otmjeno zakasnit :mrgreen: ?
Evo, baš smo jučer imali ovu temu na sastanku udruge i zaključili smo kako je bolje ako dolaziš sam doći što ranije dok se još nisu formirale grupe za igranje, jer je u tijeku igre teško nekog nadodati u postojeću sesiju igre. Drugo je ako dolaziš u paru ili grupi, onda ste vi već dovoljni sami sebi za samostalnu igru, no ako si sam, bolje doći ranije. U protivnom ćeš možda morati malo pričekati dok neka grupa završi s igrom akko bi te mogla uključiti u iduće igranje. ;)
Ne prestajemo igrati jer smo ostarjeli, nego smo ostarjeli jer smo prestali igrati. - G.B. Shaw
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: Kako početi?

Post Postao/la Valsim »

Dobro nam došao slika .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”