neuromancer

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

neuromancer

Post Postao/la neuromancer »

Pozdrav svima!

Kad su se već svi počeli predstavljati i ja sam shvatio kako sam već godinama na forumu a da to nisam napravio - u biti napravio sam to na starom forumu igranje.org ili tako nekako 8-)

Svih ovih godina pratim situaciju na forumu, međutim nisam baš nešto silno aktivan - možda i bolje da ne spamam bezveze.

Za boardgameove rudimentarnog tipa Risk znam još od prahistorije, međutim to me nije baš nešto puno oduševljavalo, ali bilo je super za ubiti vrijeme sa ekipom, te smo ga doslovno izgulili igrajući. :twisted: Moram spomenuti da je prvi boardgame kojeg sam igrao bio Captain Future https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ain-future na njemačkom, te su pravila bila vrlo slobodno tumačena :facepalm Nažalost navedenu igru više ne posjedujem - izgubljena je u bespućima povijesti

U to vrijeme nije bilo neke mogućnosti nabavljanja boardgameova, da bi proširili kolekciju čak i ono što bi se nabavilo bilo je na njemačkom, talijanskom pa čak i na španjolskom - vrlo rijetko na engleskom. Međutim posjedovali smo domišljatost i smisao za improvizaciju. Neću niti spominjatii kako tad nije bilo ni interneta koji bi omogućio pribavljanje informacija, a da ne govorimo o dostupnosti printera što bi omogućilo izradu vlastitih boardgameova. Međutim unatoč tome krajem 80-tih smo imali par manje-više uspješnih pokušaja konverzije nekih strateških igara koje su se tada igrale na računalima (spectrum, commodore, amiga...) :)

Kasnije sam se bavio prvo sa D&D 2nd ED, za koje sam prva saznanja stekao igrajući igrice na već spomenutim računalima (Champions of Krynn, Pool of Radiance itd, te čak i Buck Rogers - SF verziju D&D 2nd ED)

Zatim sam upoznao čari MTG-a (iz vremena pete edicije i urza sage), a što je također bilo prilično davno-još u prošlom stoljeću :facepalm

D&D (sam vremenom upgradao do 3 edicije, a za koju imam Ravenloft, te Dragonlance settinge - kao štovatelj navedenih knjiga), dok sam nakon nekoliko izdanja MTG, odn. nakon Apocalypsea shvatio da to ipak nije za mene. Naime sve je to lijepo i krasno MTG ima milijardu kombinacija, ali stalno moraš updateati karte da bi bio u toku a nova izdanja izlaze velikom brzinom, tako da je to na kraju u biti čista komercijala. Uz to sam htio nešto kreativnije budući da su karte već zadana varijabla, tako da sam krenuo na Warhammer (Fantasy i 40K). :mrgreen:

WH mi je bio bilo ful zanimljiv, ali i ovdje je komercijalizacija (odn. stalna potreba proizvođača za izdavanjem novih edicija army bookova i core ruleova) uništila svaku čar igre i svela me na njezin čisto modelarski aspekt, (iako sam i sudjelovao na nekoliko WHFB turnira u ZG). Uz to i obaveze u RL su me onemogućili u daljim aktivnostima, iako još posjedujem veliki broj figura (Dark Elfovsku i Wood Elfovsku armiju za fantasy, te Black Templarsku i Necronsku armiju iz 40K). Tako da je to sad sve on-hold dok ne uhvatim vremena za to, a što sigurno naredne tri godine neće biti slučaj, a u međuvremenu će zbog promjene pravila biti potreban major overhaul za sve njih

Kao moj zadnji geekovski aspekt tu su boardgameovi - od kojih preferiram igre monumentalnog tipa (Twilight Imperium, War of the Ring itd.) te za mene osobno igru svih igara Twilight Struggle. :bravo
Naime i tu zbog svojedobne nemogućnosti nabave istih, a i zbog kreativnog rada sam ih izrađivao po principu uradi sam. (TS prije svega) Dok sam rijetke koje sam uspio nabaviti gledao da malo "ispimpam". Također kao pravi uber-geek uvjek težim poboljšati postojeće igre, pa tako radim na povezivanju nekoliko igara u jednu da bi se dobio "ultimate experience" :twisted:

Inače u kolekciji boardgameova posjedujem svega nekoliko igara: Twilight Struggle i 13 Days, War of the ring (1.edition sa ekspanzijom kojima sam obojao figure i izradio neke minijature), Twilight Imperium (sa ekspanzijama), Dune Express (namjera mi je kad-tad izraditi i "pravi" DUNE), Churchill (na forumu su i njihove slike), Age of Napoleon, kao i nekoliko microgameova. te dvije kopije RISK 2210 od kojih mislim napraviti jednu monumentalnu koristeći pravila za ekspanzije :D

Eto nadam se da sam se propisno predstavio 8-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru neuromancer za post (ukupno 9):
blacxsadistikoShichdadoValsimStipsstokaSatarashkockica
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la sadistiko »

Bome jesi!
Sad mi je glupo reći Dobro došao, mislim da bi bolje pasala ona Mislavova, Dobro nam Ostao ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
Valsim
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la Valsim »

sadistiko je napisao/la:Bome jesi!
Sad mi je glupo reći Dobro došao, mislim da bi bolje pasala ona Mislavova, Dobro nam Ostao ;-)
Eh baš to. Šiša nas obojicu s registracijom za dvije godine :) .

@neuromancer:
Zanimljiva povijest igranja :thumbs . Volio bih da nam i svi pišu nešto više o svojoj Odiseji ulaska u svijet modernih društvenih igara :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la neuromancer »

:o

zar je već toliko godina prošlo??? - kako vrijeme leti :shock:

Tada sam bio više aktivan na Agramu i Arkadiji forumu (radi Warhammera) a ovdje sam više lurkao nego se aktivio.

Iako mi se sve čini da sam se predstavio na staroj verziji foruma, ali tad su mi vjerojatno neki drugi članovi poželjeli dobrodošlicu.

Svakako hvala na ponovnoj dobrodošlici :D - ako ikad budem u mogućnosti svratiću do MC-a
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la Valsim »

Zbilja leti vrijeme :( .

Super, samo nam navrati, uvijek se traži igrač više :) .
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3666 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la sadistiko »

Čovjek je iz Dubrovnika, to je zaboravio navesti, tako da jedino da zapali avionom mu se isplati doći na igranje ;-)
slika
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la neuromancer »

Hahaha istina, ali svratim ja ponekad u zg. :)

Bio sam i sad za blagdane ali sam bio malo deficitaran s vremenom pa stvarno nisam stigao.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: neuromancer

Post Postao/la smurfORnot »

Pozz ;)

Hmmm, necroni i black templari, nemrem te smjestit nikako.
A Agram je bio i više nego ok, dok nije postao sam sebi svrha, cemu jasno svjedoci nerijetko prazan prostor u kojem se igraju 2.5 osobe, ali glavno da neke osobe, upitne pismenosti pišu kako nikad nije bila veca posjecenost nego sada rofl . Ali nema veze, dok je njima dobro i izvjesni imaju koristi od istog $$$, neka im je sretno :kava
Avatar
neuromancer
Reactions:
Postovi: 174
Pridružen/a: 04 ruj 2011, 20:25
Lokacija: što južnije-to tužnije (Dubrovnik)
Ima zahvala: 181 put
 pohvaljen: 153 puta
Kontakt:

Re: neuromancer

Post Postao/la neuromancer »

Eh neces me ni moci smjestiti po 40k buduci nisam nikad se aktivnije bavio njime jer su templari i necromi bili napola gotovi prije nego mi je nestalo slobodnog vremena.

Aktivniji sam bio u WHFB sa dark elvisima :)

To sto kazes za Agram pretpostavljam da je istina jer sam jos tada (govorimo o 5-6 godina unatrag) uocio naznake toga o cemu govoris pa vjerujem da je krenulo u tom smjeru. Nisam odavno ni bio na forumu pa i neznam jeli uopce i organiziraju turnire

Medutim kad sam ja dolazio na turnire pa i u udrugu bilo je sve super i bili su jako susretljivi i bio je vidljiv entuzijazam za hobi tako da sam se super provodio

Sto se toga tice Arkadia je kao pretezno 40k organizacija bila puno lezernija i neformalnija.
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: neuromancer

Post Postao/la smurfORnot »

Bio sam i ja aktivan s Dark elvsima dok nisu valjali, pa gubljenje partije za partijom i premali džeparac srednjoškolca za 40k i whbf nisu pomogli, tako da sam s fentasijem prekinuo. :pogled_dolje
A arkadija je zakon, uz pivu u ruci i opuštenom atmosferom nemreš puno fulat...srecom pa covjek nije osuđen samo na agram kao opciju, inace bi bio odustao od hobija kao takvog...

Mislim da do sada nisam vidio ni jednu udrugu koja ima pravilo, ako se želiš opet ponovo uclanit, plati 2x upisninu , a ako nakon toga opet, e sad ceš platit 6x upisninu. To što se ti možda neceš igrat mjesecima, nije previše bitno, jer je ocitno normalno da clanovi postoje radi udruge, a ne vice versa..., plati nam clanarinu uredno za svaki mjesec htio se ti igrat ili ne...te kad su turniri, klasni sustav prema kojem možeš bit agramovac i zadnji na turniru, te usprkos tome osvojit bolju nagradu od onoga koji je bio prvi al nije agramovac rofl
Naravno, ako si clan, nije previše bitno što nemaš obojanu vojsku, dapace, dobit ceš isto bodova za bojanje kao netko tko ima cijelu obojanu vojsku, a ti 2 modela :facepalm
Ali dobro, iako je velikodušno dopustit i ne clanovima da se dođu igrat subotom, te možda netko od clanova i uspije ugovorit gejm, iako u tom slucaju, vojska dolazi pod povecalo, da se nebi slucajno među tvojim obojanim modelima nebi našao neki neobojani model, s kojm ti nije dopušteno igrat, to što igraš protiv clana koji ima neobojanu vojsku nije bitno, jer tebi je ipak gušt uložit vrijeme da tvojem protivniku bude gušt igrat protiv obojanih modela, pošto mu se vlastite neda bojati rofl
Naravno, i forum je prica za sebe, ako si clan, te još uz to podoban vladajucoj stranci, sve je dopušteno, za tebe off topic ne postoji...s druge strane ako nisi, i još neka nisi pretjerano simpatican vodstvu, završiš gore nego židovi u nazi njemačkoj rofl
Ali isplati se biti dobar s vodstvom, pošto sve ce ti se to lijepo novcano vratiti u konačnici, naravno, ako si podoban :D

Također mi ni magic ni DnD nisu strani pojmovi...DnD smo nakraju i prekinuli, jer mislim da frend nije prošao preko toga što sam mu jednom oskvrnuo truplo, te drugi put dok je bespomocno ležao na podu ga piknuo i ubio xD. Za magic na srecu nisam imao para da se ozbiljnije bacim u njega.

Pohvala za TS, patim jer cura nije oduševljena njime poput mene, te vec duže vrijeme nije završio na stolu.

Bome ti ni kolekcija nije loša :thumbs
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”