Pozdrav od Ivane(Zgb)

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
IvanaZgb
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 12 kol 2015, 09:58
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put

Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la IvanaZgb »

Pozdrav svima! Uzevši u obzir da sam ja ajmo reći početnik u svijetu društvenih igara (prije sam ih igrala relativno često, al to su bile standardne, općepoznate igre tipa Rizik, Monopoly i sl.), a zaista bih se voljela više angažirati, naučiti igrati više igara različite tematike i općenito postati više aktivna, imate li nekakvih savjeta, odnosno nekakva druženja za početnike?

Puno vam hvala svima :)

Pozdrav!
Darkseid
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la Darkseid »

Imo sam jednu frendicu s tim nickom koja je pratila formulu 1, sad jesi to ti ili je to slučajnost nicka samo. :D

Druženja postoje u igraoni ( bogovićeva 2) petkom od 17h i nedjeljom od 16h, a utorkom u carta magici je od 17h, svi su dobrodošli, we are new people friendly :D
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la Satarash »

:welcome:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Satarash za post:
IvanaZgb
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la Valsim »

Pozdrav Ivana i dobro nam došla slika .

Drago nam je vidjeti da si se odlučila više angažirati i posvetiti igranju društvenih igara :) .

Heh nemamo nažalost početnička druženja koja organiziramo, čisto iz razloga što ljudi jako brzo napreduju kroz igre od lakših do težih naslova. Tako da velika većina koja se okuplja su veš stare iskusnjare i pravi veterani u određenim igrama. No nemoj da te to obeshrabri. Velika većina nas će vrlo rado zaigrati i nešto lakše i party igre. Zato što je igra lakša i i ma manje pravila ne znači da je lošija zar ne :) .

Ja bih ti savjetovao da nas za početak posjećuješ u Carti Magici utorkom od 17:00 - 22:00h. Budući da nam je većina igara u Prostoru u Bogovićevoj, u Cartu donosimo uglavnom manje i lakše igre, pa se takve više i igraju. Ekipa koja dolazi će te vrlo rado uključiti u neku igru bez obzira imala iskustva u njoj ili ne, bila početnica ili veteranka. Samo priđi slobodno otvorenog duha :) . Dijelimo prostor s ekipom koja karta TCG-ove pa je ponekad u gužvi malo teško uočiti tko je došao potražiti nas, a tko kartati Yu-Gi-Oh, Magic ili neku drugu TCG kartašku igru.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post:
IvanaZgb
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la sadistiko »

Dobro došla!
A to što Mislav priča da kreneš od nekih party igrica, ma zanemari ga. Baci se ti odmah na neku epsku ;-)
U svakom slučaju, ekipa koja je u igraoni ili Carti je uvijek volja pokazati nekom novom kako se igra određena igra.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post:
IvanaZgb
slika
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3124
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2301 put
 pohvaljen: 2360 puta
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la Valsim »

Hahaha. Ako ti preuzimaš odgovornost za traume kada krene odmah na teškaše, onda ja Pilatski perem ruke :P .

slika
Ovi su korisnici zahvalili autoru Valsim za post (ukupno 2):
sadistikoIvanaZgb
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la sadistiko »

Ma odma u čelo i gotovo :-)
Nadam se da nam Ivana ima smisla za malo šale oko ovog pitanja ;-)
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 2):
IvanaZgbValsim
slika
IvanaZgb
Reactions:
Postovi: 3
Pridružen/a: 12 kol 2015, 09:58
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la IvanaZgb »

Samo se vi šalite, nema nikakvih problema, moram upoznat interni humor ljubitelja društvenih igara :) Hvala svima na odgovorima, ne preostaje mi drugo nego vas posjetit u igraonici ili Carti Magici (koju poznam zbog 20 milja pod morem :))

PS Darkseid, iako sam imala fazu s Formulom 1 davno prije, ovaj nick je nova stvar, tako da nisam ona za koju si pretpostavio da bih mogla bit :)
Ovi su korisnici zahvalili autoru IvanaZgb za post:
Valsim
kockica
Reactions:
Postovi: 2519
Pridružen/a: 09 vel 2015, 13:55
Lokacija: Zagreb - Rakovica
Ima zahvala: 2064 puta
 pohvaljen: 1344 puta
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la kockica »

Pozz Ivana, i dobrodošla :) Vidim da su se vukovi već okupili oko plijena pa da probam spasiti što se da spasiti :lol:

ja zagovaram srednji put između valsima i Sadistika, jer računajmo da moj staž u boardgamingu (misleći na modernije društvene igre) traje tek malo više od godinu dana. Imao sam sreće da sam u to ušao sa svojom ženom, koja je bila isto totalni početnik, pa smo zajedno učili nove igre, te nije bilo diskrepance gdje je netko neznalica a drugi totalni maher.

Nije loše započeti s nekim lakšim štivom, primjerice Carcassonne ili Stone Age, obje su vrlo jednostavne igre, premda različitih mehanizama, s time da je Carcassone možda u prednosti jer ga je lakše nabaviti kod nas, ali vidjet ćeš da ćeš ih brzo prerasti. Istina, meni je Carcassone i dalje drag i još ga jako volim igrati, pogotovo kada ga nosim na razna društvena okupljanja jer su pravila tako jednostavna, a i ljudima koji nemaju iskustva sa igrama, se vrlo svidio Carcassonne. Ali kada smo nakon toga tražili novi fiks, i probali primjerice Stone Age, shvatili smo da nam je prejednostavan. Taklo da nisam od onih koji tvrde da moraš ne znam koliko dugo stažirati na lakšim naslovima.

No s obzirom da ipak već imaš nekih iskustava sa igrama, bez obzira što ćemo svi dobro hračnuti na Monopoly, Rizik i sl., sopak mislim da, kako i Sadistiko preporučuje, komotno možeš početi i sa srednje teškim igrama, i smislu da su pravila jednostavna, ali gdje moraš paziti što radiš u igri.

Naravno ne mogu ti reći koje igre će ti se svidjeti, jer dešava se da se ni žena i ja složimo oko istih, a i možda ćeš ići protiv struje gdje se većini sviđa neka igra, a tebi je bezveze, pa je zato najbolje da počneš dolaziti u igraonice i iste i isprobaš. Često ovisi i o tome kakav ti je društveni status (točnije koliko imaš uopće vremena) pa ćeš u skladu s time odigravati igre. Nažalost, ja zbog česte dislociranosti iz Zagreba nikako ne stižem u iste, eventualno na neki dan društvenih igara, pa ti ne mogu dati nikakvih iskustava oko toga.

Ali ako smijem preporučiti, a vjerujem da ćeš se naslušati preporuka, i ako voliš SF tematiku, pronađi u igraonici ljude koji će te naučiti jednoj igri koja je u mojoj kući na prvom mjestu. Imamo još nekih favorita, ali ova je neprikosnoveno na prijestolju. Riječ je o fantastičnom Race for the Galaxy. Isprva će ti nekoliko partija biti zbunjujuće, ali ne traju dugo, i stvarno se brzo uči. To je igra koju smo od ljeta (kada smo je nabavili) igrali preko stotinu puta i još uvijek nam nije nikako dosadila. I za tu igru ću uvijek okrivljavati gorespomenutog Valsima.

I sada kada se osvrnem na prethodnu godinu, shvatio sam kako sam slab. Sve je počelo s tim da ću nabaviti par igara razne tematike, ono, maksimalno 10. Sada ih već imam preko 20-ak s time da mi je na popisu nabave još njih 3-4. :facepalm A nekako predmnjevam da čak i kada nabavim te igre, nikad neću isprazniti popis. Ali vjerujem, odnosno znam da sam ja sam još i super u odnosu na neke druge forumaše sopak
Ovi su korisnici zahvalili autoru kockica za post (ukupno 5):
ValsimArtysadistikoShichIvanaZgb
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4965
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3582 puta
 pohvaljen: 3681 put
Kontakt:

Re: Pozdrav od Ivane(Zgb)

Post Postao/la sadistiko »

uh, što se tiče nabave igara, to je začarani krug. Taman kad misliš, e to je sad to, onda netko opiše neku novu igru ili ako nedaj bože pratiš par super blogova na BoardGameGeeku (kao ja) onda svaki tjedan zapne za oko neka nova lijepa igra. Ja se držim na broju oko 60-70, zavisno jel brojiš i ekspanzije ili ne i tu sam stao, (vjerojatno i radi financijske situacije) malo sam prebacio nabavu igara i na udrugu u Petrinji s kojom smo napokon počeli nabavljati igre. Još više me boli kad u istom trenutku ovdje na forumu dođu na prodaju polovne igre koje me jako zanimaju, pa im onda još i spuste cijenu, ah, muke moje, muke moje...
Sve u svemu, šalim se ja oko epskih i težih igara. I sam sam počeo sa Puerto Ricom i ostalima, mada sam prvo kupio A Game of Thrones jer sam ga uspio nabaviti na velikom popustu. Ali sad nakon 3 godine "iskustva" nekako sam se našao na težim igrama. Twilight Imperium, Eclipse, Shipyard i slične koje traju po par sati, to me nekako pali, dok će ti velika većina ovdje reći da rađe odigraju par manjih igara na večer. Ja ipak više volim nešto duže u što se čovjek može dobrano uživiti i onda danima prepričavati kakvu dobru partiju.
Eto, neću više bit dosadan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru sadistiko za post (ukupno 3):
kockicaShichIvanaZgb
slika
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”