marge

Želite li se predstaviti zajednici? Možete ovdje.
Pravila foruma
Ukoliko se želite predstaviti ostalima na ovom forumu jednostavno započnite novu temu s vašim nickom kao naslovom.
U tekstu napišite ono što želite da zajednica sazna o vama.
Ovo je potpuno neobavezno i nitko se ne mora ovdje predstavljati ako to doista ne želi!
Odgovori
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

marge

Post Postao/la marge »

tomislav, 1981. varaždin..
na forumu već godinama, zaražen društvenim igrama još dulje, igramo obično jednom tjedno u vakuumu..
trenutni status: ovisnik..

najbolje igre:
#01: Puerto Rico (igra koja me uvela u taj moderni svijet društvenih igara, odlična u četvero, dobra i u troje)
#02: Through the Ages (dugačka i iscrpljujuća igra, ali koja pruža zadovoljstvo, za dva do četiri igrača)
#03: Bora Bora (prekrasni "Feld" s kojim treba u startu malo više strpljenja da bi se ušlo u štos, odlična u dvoje)
#04: Twilight Struggle (hladni rat, vjerojatno najkompetitivnija igra za dva igrača)
#05: Dominant Species (brutalni rat životinjskih vrsta za preživljavanje, za do šest igrača)
#06: Imperial (zanimljiva i jednostavna "ekonomska" igra koju ne kuže svi, za do šest igrača)
#07: Terra Mystica (svaka rasa traži zasebnu strategiju lova na bodove, za do pet igrača)
#08: Vinhos Deluxe Edition (odlična igra koju premalo igramo i to moramo ispraviti čim prije)
#09: Brass (ekonomsko strateška igra, najbolja u četvero)
#10: Le Havre (sviđa mi se prisutna napetost u igri slično kao kod Agricole, najbolja u troje radi optimalnog trajanja partije)

ostale meni zanimljive igre iz vakuuma: Goa, Orleans, Viticulture, Clash of Cultures, Lancaster, Agricola, Eclipse...

sad već mogu reći da i sin igra već godinama tako da od obiteljskih igara znamo odigrat: Catan, Ticket to Ride, The Castles of Burgundy, Citadels, Isle of Sky, Kingdomino, Patchwork, 7 Wonders Duel, Ingenious, Quirkle, Splendor, Takenoko, Azul...
kćer zasad ne pokazuje neki interes, ali kad zaigra ide ju karta (The Kids of Carcassonne, Camel Up)..
žena je nekad davno isto igrala ozbiljnije igre (Puerto Rico, Agricola, Power Grid, Tzolk'in...), sad nažalost samo obiteljske ili party..
a od party igara tu je codenames bez konkurencije s tim da je meni čak najbolji dva protiv dva, pa odigrat turnir ako je više parova..

meni najbolje igre ovisno o broju igrača:
2p: Twilight Struggle, Bora Bora
3p: Through the Ages, Le Havre
4p: Brass, Vinhos, Goa
5p: El Grande, The Princes of Florence
6p: Dominant Species, Viticulture, Fief
7p: Struggle of Empires, Scythe
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post (ukupno 14):
dlakarAntomonmadokockicaValsimdadoStipsblacxdendarii42sadistiko i još 4 korisnika
Avatar
sadistiko
Reactions:
Postovi: 4954
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 08:04
Lokacija: Petrinja
Ima zahvala: 3569 puta
 pohvaljen: 3665 puta
Kontakt:

Re: marge

Post Postao/la sadistiko »

Mislim, kako sad čoeku napisat dobro došao kad je možda i duže na forumu od mene :-)
U svakom slučaju, zanimljive igre se igraju i svaka čast na tome!
slika
Avatar
Satarash
Reactions:
Postovi: 334
Pridružen/a: 05 vel 2014, 14:24
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 235 puta
Kontakt:

Re: marge

Post Postao/la Satarash »

:thumbs
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: marge

Post Postao/la marge »

u zadnje vrijeme igramo:
London (2017., Martin Wallace) - igra zanimljiva iz više razloga, od kojih su najvažniji to da partija traje sat vremena te po meni jedinstveni mehanizam odigravanja karata koje prvo izgrađuju grad, a tek kad se grad aktivira donose benefite, ali i jako nezgodan efekt povećanja siromaštva u gradu;
Caylus (2005., William Attia) - kao što mnogi tvrde, ovo je majka svih "worker placement" igara, napeta, na nož..
Clans of Caledonia (2017., Juma Al-JouJou) - autor se vjerojatno puno naigral Terra Mystice jer na prvi pogled većina stvari je na sličnu foru, ali tema igre izgleda zanimljivije što u kombinaciji s vrlo jasno napisanim pravilima daje veliki plus za šire mase..
Ovi su korisnici zahvalili autoru marge za post:
kockica
Avatar
Valsim
Reactions:
Postovi: 3120
Pridružen/a: 12 tra 2013, 23:20
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 2291 put
 pohvaljen: 2358 puta
Kontakt:

Re: marge

Post Postao/la Valsim »

Ne znam kakav je najnoviji, ali nam je prva edicija Londona iz 2010. zaista izvrsna igra.

https://boardgamegeek.com/boardgame/657 ... st-edition
Možete otkriti više o osobi u sat vremena igre, nego u godinu dana razgovora. - Platon
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: marge

Post Postao/la marge »

u zadnje vrijeme najviše smo igrali Terraforming Mars koji nam je sad već i dojadio tako da smo se nedavno prebacili na Pax Renaissance, pravi Eklund dragulj s kojim je malo teže započet, ali sad kad smo ušli u štos tjera nas da ga igramo i dalje.. dosad, u šest odigranih partija uspjeli smo već ostvariti svih pet različitih vrsta pobjeda.. igra je opaka, interaktivna, duboka i drugačija od uobičajenih tako da je već samim time zanimljiva, a i nekak vjerno dočarava to povijesno razdoblje.. osim toga oprobali smo Evolution Climate, Madeiru i Kanban, a konačno smo ušli malo više i u Vinhos.. meni je Vinhos baš dobra igra, a i Kanban jedva čekam da ponovo zaigram, očito Lacerda zna posao..
Odgovori

Natrag na “Članovi - upoznavanje”