Kraj Android: Netrunner LCG-a

Android: Netrunner LCG

Moderatori/ce: Vicko,Share,Broloski

Odgovori
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Kraj Android: Netrunner LCG-a

Post Postao/la frle »

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... cking-out/

FFG je gotov sa Netrunner LCGom, navodno je Wizards of the Coast povukao licencu. To je sad vec drugi LCG koji FFG gubi radi licence. Jel se trebamo bojati za Star Wars igre, LotR i Game of Thrones?
bORGmATER1
Reactions:
Postovi: 28
Pridružen/a: 27 sij 2013, 14:11
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 0

Re: Kraj Android: Netrunner LCG-a

Post Postao/la bORGmATER1 »

Iako sam ga prestao igrati i okrenuo se MTG-u, ovo me jako zalosti jer sam uzivao u igri :(
Avatar
Miljac
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 62
Pridružen/a: 24 lis 2016, 17:16
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 50 puta
Kontakt:

Re: Kraj Android: Netrunner LCG-a

Post Postao/la Miljac »

frle je napisao/la: 08 lip 2018, 19:24 Jel se trebamo bojati za Star Wars igre, LotR i Game of Thrones?
Mislim da ne treba, ne

Razlog je što su WH40k i Android: Netrunner licence kompanija kojima je FFG postao direktni konkurent. Kada su dobili spomenute licence, krivo bi bilo reći da su bili mali, ali bili su manji i slabiji igrač na tržištu. U međuvremenu su se izprofilirali ne samo kao ozbiljan konkurent nego i jedan od lidera na tržištu.

Dodatno, za gubitak WH i WH40k licenci FFG sam snosi veliki dio krivice. Naime WH40k i WH licencu izgubili su neposredno nakon uvođenja Runewars Miniatures Game, čime su ušli u prostor primarnog poslovanja GWa. Od onda, GW se silom prilike trudi uzeti dio tržišta FFGa (npr, Warhammer Underworlds: Shadespire, koji blisko prati X-Wing model poslovanja, ili AoS: Champions card game koji tek dolazi)

Za razliku od WH, WH40k i AN licenci, SW i GoT licence ne drže direktni konkurenti FFGa, i ne vidim razlog zbog kojeg bi mogli izgubiti te licence, osim da su njihovi vlasnici sklopili deal s nekom drugom kompanijom, što je isto moguće (rekao bih malo vjerojatno), ali ako se i dogodi nije povezano s navedenim gubicima licenci.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Miljac za post (ukupno 2):
mljekojuri006
Odgovori

Natrag na “Android: Netrunner LCG”