Online gameshops i tome slicno

Android: Netrunner LCG

Moderatori/ce: Vicko,Share,Broloski

Odgovori
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la the_priest »

Evo odlucih otvoriti jednu grupnu temu koja se bavi nabavom Netrunner stvarcica iz vana. Sve u svrhu sto brze i kvalitetnije nabave i povecavanja konkurentnosti domace scene.
Dakle ekipa od kud narucujete Netrunner data packove, gdje su najpovoljnije cijene, tko najbrze dostavlja, gdje je najmanja postarina?
Molio bih linkove uz komentare, hvala
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la the_priest »

Dakle za sad sam narucivao samo s http://www.bookdepository.com/search?se ... =Find+book
koji je imao relativno ok cijenu bez postarine. Proizvodi su dosli za oko tjedan- tjedan i pol.
Avatar
thegrey
Reactions:
Postovi: 381
Pridružen/a: 02 ožu 2011, 08:12
Ima zahvala: 78 puta
 pohvaljen: 204 puta

Re: Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la thegrey »

Wordery - sličan princip kao BD, u većini slučajeva nešto skuplji, ali ovisno o algoritmu znaju biti i jeftinije cijene.
Cardhaus - sa shippingom i "normalnim" dolarom cijene u rangu gorespomenutih. Za preorder daju par posto jeftinije, paket stiže za 2-3 tjedna. Stvari su brže dostupne nego kod Bookdepositorya pa je bolji izbor za one koji uzimaju nove stvari.
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la JobotBobica »

Na Worderyju nikad nisam našao ništa aktualno. BookDedository ima super odnos cijene i brzine dostave, ali u zadnje vrijeme im je ponuda slaba - odnosno uglavnom imaju starije packove.

Cardhaus mi je trenutni go to shop jer su osjetno jeftiniji, ali se čeka.

Par puta sam uzeo sa philibertnet.com , ali samo kad sam naručivao još nešto jer je poštarina oko 12 eurića. OTOH, poštraina je tolika jer šalju DHLom, pa stvari stigno u smiješno malo vremena.
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la the_priest »

El ima problema s carinom, ako da kako bi se dalo to izbjeci, a ako ne, kako se problem da rjesiti?
Ovaj cardhaus se cini fantastican dunno
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la JobotBobica »

the_priest je napisao/la:El ima problema s carinom, ako da kako bi se dalo to izbjeci, a ako ne, kako se problem da rjesiti?
Ovaj cardhaus se cini fantastican dunno
Ovisi koliko naručiš i o raspoloženju bogova carine. U pravilu jeftiniji paketi iz ne-EU prolaze ispod kape koju više ni ne znam kolika je. U pravilu ti manje pakete ne lupaju carinom, ali se desi... Meni su nedavno lupili carinu, PDV i sve ostalo na dva paketa od $50ak, Ako te brine, pregrizi više cijene i naručuj iz Europe.

Možda je najbolja alternativa u odnosu cijene, brzine dostave i ne carinjenja da se grupno dogovore narudžbe iz EU. Platiš data pack malo više, cijenu dostave podijelimo na X, carine nema.
smi
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 10:57
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 25 puta
Kontakt:

Re: Online gameshops i tome slicno

Post Postao/la smi »

Do 22 eura bez nameta.
Do 150 eura samo PDV.
> 150 eura carina + PDV.

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx

Kako vise ne carine EU imaju slobodnog vremena za ostale ;)
Odgovori

Natrag na “Android: Netrunner LCG”