Lord of the Rings: The Card Game LCG

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

Mi smo uzeli bas Lords of Waterdeep sa .com-a i stigao nam je taman prije Bozica. Bila je i nekakva akcija 11% ali smo platili pdv i troskove, ukupno 88kn ali je i sa svim tim bilo 50kn nize nego kod nas :)
Nemam jos iskustva sa CMom ali inace sam jako alergican na vecinu nasih trgovaca, pola ih je potpuno nezainteresirano da ti nesto proda a pola ti govori da bas to sto trazis trenutno nema i da dolazi za 2-3 tjedna.
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

evo i ja uzeo igru.igram je ugl u dvoje,al sam probao i solo.
1. scenario je dosta lagan,s kim god da sma probao uvijek smo ga lagano prešli.
2. je već dosta teži,par puta smo fejlali pa smo se malo s deckovima zezali.jedan je leadership/spirit(eowin,eleanor,aragorn) i taj je dosta dobar za questanje,a drugi lore/tactics (glorfindel,legolas,thalin)

izbacili smo 15ak karata iz svakog.s ovom 'postavom' smo journey down the anduin presli iz drugog pokušaja(u prvom smo imali uzasni draw iz encounter decka,bacili smo rucnik nakon 4 runde vec :D )
3. scenario jos nismo probali,al cini se dosta tezak
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Prvi scenarij je learning game i dobar je za naučiti solo ili u dvoje. S više igrača je prelak, a pogotovo kasnije kad imaš više proširenja, više karata.
Drugi je i dalje iznova težak, jer onaj trol na početku nije lak zalogaj. Pogotovo kad mu se pridruži još jedan. Probaj početi s niskim treathom i držati ga što duže ispod 30.
A treći je i dalje jedan od najtežih i najizazovnijih :) Imati jednog zarobljenog heroja od početka igre i to da cijela grupa smije odigrati samo 1 kartu po krugu igranja je jako tematski, ali i ogromni hendikep. Treba jako dobro isplanirati sve. U 3-4 igrača je lakše, makar ćete ginuti masovno :)
A pogledaj malo i kaj kasniji scenariji donose. Ludilo :) A tek saga-proširenja koja direktno prate radnju knjiga, uh! :)
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

Da ovaj leadership spirit deck ima 28 threat i par karata za spustanje istog pa je bilo lako izbjegavat sukob,a questanje je bilo lagano,eowyn s bonusom minimalno 5,aragorn s bonusom 4 i par spirit allya koji utjecu nn lokacije kad questaju.snowborn scout od leadershipa isto utjece na lokacije,a uz faramira koji svima daje plus 1 na questanje 2 dio questa je bio dosta lagaan.eleanor moze cancelat threachery efekte,a ako ih nema onda se moze koeristit za obranu.aragorn se nakon questanja moze readyat za 1 resurs,al je dosta bitno u ovimmkombiniranim deckovima na lika koji je jedini iz spherea stavit neki item za generiranje resursa.ja sam imao srece pa sam vec u 2. Rundi imao steward of gondor.tactics lore deck je isto odlican,almmu po meni fali jos allya,jeftinih po mogucnosti.trola smo snareali i onda ga je thalin dokrajcio.drugi je izasao ko shadow card i nije se vracao pa smo tu imLi srece. Jedva cekam ostale igrat!
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4281 ovo mi nije jasno,ima tolko scenarija teških i preteških,ne znam zašto bi kupovao one koe sam više puta prešao,samo teže

i kakav escape from dol guldur ovaj kad je originalni jedan od težih:D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

S vremenom stariji scenariji postaju sve lakši, tj. deck-building mogućnosti su sve veće. Trenutno su patuljci jako moćni, a i Outlands deck u kojem možeš svim Outlands likovima nabildati questanje, napad, obranu i hitpoinove na 4.
FFG je odlučio ponuditi službeno 3 težine igranja: http://igranje.hr/forum/viewtopic.php?f=74&t=2614
Po nekima su zakasnili, ali brojni igrači su oduševljeni. Klasično igranje kakvo smo imali je Standard Mode. Easy Mode je sličan Standard Mode, samo treba izbaciti neke karte. Svi postojeći scenariji imaju popis karata koje treba izbaciti da se dobije Easy Mode. Nisam ga još probao. Od Black Riders proširenja će karte koje treba izbaciti imati žutu oznaku.
Nightmare Mode je napravljen za jako iskusne igrače, željne dodatnih izazova i za rješavanje power-creepa. Sa novim kartama sve jačim kombinacijama stari scenariji postaju sve lakši, pa je ovo pravi lijek za taj problem.
Print-on-demand su također dizajnirani da budu jako izazovni i jako teški za pobijediti. Prvi Massing at Osgiliath (iz 2011.) ima difficulty level 8 i dugo je bio jako težak za pobijediti. Drugi The Battle of Lake-Town (s proslogodišnjeg GenCona) je ultra težak (DL=9) i još uvijek ga je jako teško pobijediti. Njegov dizajner Caleb je kod izlaska rekao da ga je namjerno dizajnirao da bude pretežak i da nudi igračima dobar izazov i za buduće karte. Ovaj mjesec izlazi treći POD The Stone of Erech.
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4316

3. deluxe ekspanzija,saruman ko neutral ally!
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

prešli napokon dol guldur.iz 4. pokušaja :thumbs
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

koje karte ste sve koristili i koliko vas?
ja čekam da si kupim foundations of stone advanture pack da završim drugi ciklus pa da složimo deckove za nas 4 i počnemo rasturati međuzemljem :)
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

Ja sam imao spirit/leadership. Eowyn, Eleanor i Imrahil.Eleanor je bila zarobljena.
Imao sam sreće sa drawom pa sam steward of gondor odmah izvukao i spasio se s resursima. Ne igram igru dovoljno dugo da im pamtim imena:D ugl sam imao spirit allye s kojima sam brzo rješavao lokacije i questove,karte za poništavanje shadowa i when revealeda,neke jeftine leadership allye da ih die inam za refreshat imrahila i sl.
Prijatelj je igrao s gimlijem,legolasom i bilbom.na gimliju je imao armor onaj s +4 hpa pa je instant ubijao sve zajebanije neprijatelje.,a ja sam mogao pokrivat questanje i engageat još pokojeg neprijatelja.
na kraju mu je bilbo umro,al smo uspili pobijedit: )

Sad na shadows of mirkwood :)
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”