Lord of the Rings: The Card Game LCG

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Dexon je napisao/la:pozdrav,kupio sam ovu igru nedavno ali imam borbe s prevođenjem pravila i teksta za igru,nigdje nisam nasao prijevod nekakav na hrvatskom ili slicno pa bih molio ako mi moze netko ukratko objasniti pravila igranja ili nesto slicno,hvala
Jel možeš navrati i u igraonicu? Možemo te tamo naučiti igru. Ima dosta pravila, 20-30minuta objašnjavanja. Imaš i dosta video objašnjavanja na youtube (pogledaj ove: http://igranje.hr/forum/viewtopic.php?f=74&t=2119), ali treba znati engleski opet. Inače za igru treba znati engleski jezik jer na kartama ima puno teksta.
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la buraz »

hm.
karte imaju toliko teksta na engleskom, da mislim da ako ne kužiš jezik možda nema smisla da igraš..
jedino ako se nekome da prevest pravila i sve karte :-D
slika
Dexon
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Dexon »

ma daleko sam da dolazim,a engleski mi ide onak,ima nekih recenica koje uopce ne kuzim sta znace i slicno,nesto znam nesto ne.budem pogledao video i malo proucavam,hvala na pomoci :)
milky
Reactions:
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 srp 2012, 22:51
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la milky »

samo da se pohvalim da sam nabavio Core set i da počinjem i igrom...

Što nas je više to bolje zar ne :D

Pozdrav
Milky
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

Ekipo koliko je realno ova igra teska za jednog pocetnika (zapravo dva, ja i zena :))?
Koncept nam se jako svidja, pogledao sam dosta gameplaya na youtubeu i to mi je super ali plasi me to sto i na boardgamegeeku i na reviewima govore da je igra brutalno teska. Kao sto rekoh pocetnik sam, ne zelim kupovati odmah hrpu ekspanzija nego bi uzeli smao core set ali sad sam se malo ohladio od igre jer vidim da je dosta igraca isfrustrirano sa tezinom. Bojim se da cemo odustati brzo ako je igra tako teska, ulazimo tek u svijet takvih igara i treba nam nesto s cim cemo se zabaviti a ne nesto sto ce kaznjavati svaku pocetnicku gresku :/
Jel imate mozda preporuku za nesto slicno?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Nije igra tako teška, to samo plaše malu djecu :) Igra je teška ako ju igraš solo, a neke scenarije je skoro pa nemoguće pobijediti solo. Ali u 2-3 igrača i više nema problema. Dođi u igraonicu pa ti ju pokažemo, a možeš ju isprobati i on-line besplatno na tri mjesta:
http://octgn.gamersjudgement.com/viewto ... f=25&t=101
http://www.bgg.cc/thread/734362/lord-of ... -it-online
http://www.vassalengine.org/wiki/Module ... _Card_Game
Avatar
MoschuS
Reactions:
Postovi: 188
Pridružen/a: 01 stu 2012, 22:18
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la MoschuS »

Hehe nije teska tebi kad rasturas :)

Zanimaju me i druga misljenja, igra valjda jos netko osim Made?
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

Igra nije tako teška kako je ljudi neki predstavljaju. Jako je zanimljiva i fora za igrati, pravila se lagano mogu naučiti, a ako nešto nije jasno, slobodno možeš pitati ovdje :) . Definitivno ovu igru preporučam svima tko voli LOTR, co-op igre. Čar igre je kada svi zajedno uspijete proći neku avanturu. Tako smo prošli utorak u Igraonici končno prošli prvu avanturu delux ekspanzije Khazad dum i bili smo jako zadovoljni. Core set je dovoljan za početak i meni je bio super, ali onda adventure packovi su samo uljepšali priču i dodali dodatne likove koji igru čine još zanimljivijom.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 555
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

Evo preporučio bi da pogledaš ovaj video: http://www.youtube.com/watch?v=80gFPirx ... plpp_video, prolazi kroz prvi quest igre i super objasni pravila i vidiš mehaniku igre. Mene je ovaj video naveo da definitivno nabavim LOTR LCG :)
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2281
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1180 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

MoschuS je napisao/la:Hehe nije teska tebi kad rasturas :)

Zanimaju me i druga misljenja, igra valjda jos netko osim Made?
Laži! sbatine Tko veli da rasturam, pa pogledaj moja igranja zadnjeg scenarija kojeg sam kupio, Return to Mirkwood: http://www.bgg.cc/plays/thing/102875?userid=397592
Da, priznajem, volim zapisivat sve i gledaj brojke :) Do sad sam 17x igrao taj scenarij, a pobijedio samo 5x. To baš nije rasturanje. Prije igra rastura mene :D
Ali mislim da se previše brineš o težini igre. Da je igra prelaka i pobjeđuješ prelako i prečesto, ne bi bila izazovna i nakon par igranja bi ti dosadila, tj. svima nama. Jedino su 2 scenarija baš brutalni, Massing at Osgiliath i Battle at Lake-Town, sve ostalo je manje ili više teško. U baznoj igri je zadnji scenarij težak, jer od početka igraš s herojem manje, kojeg moraš prvo osloboditi da bi mogao igrati s njim. Prvi scenarij je lak, tj. bit će ti jako lak kad naučiš igru. A drugi je kako kad, ali isto zabavan i zanimljiv.

A drugo, ova igra je jako zabavna i kad gubiš. Moraš probati da bi vidio, al nek ti drugi igrači opišu svoja igranja i doživljaje. Nemaš kaj drugo raditi nego se smijati kad ti dođu 2 Hill Trolla i Ungoliant's Spawn, a Goblin Sniperi samo čuče i gađaju te iz daljine i možeš im samo plaziti jezik :bleh ili mahati bijelom zastavom koju će oni ignorirati i samljeti te :predaja
Slušaj iskusne igrače. Ako ti se tematika igre čini zanimljiva i voliš kartaške igre, nećeš požaliti. spametan Ako ti se ne svidi, bez problema ju prodaš u Malom oglasniku.
Ak ti se ne svidi, častim pivom. Ako ti se svidi, ti mene, može tako? :mrgreen: spivo
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”