Lord of the Rings: The Card Game LCG

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

Neki dan sam dobio ovu odličnu igru i ostao sam oduševljen s njom. Najbolji dio mi je borba protiv igre, a ne protiv nekog drugog igrača, pa omogućuje solo igranje.

Zanimalo bi me ima li ljudi u Hrvatskoj točnije Zagrebu da igraju ovu igru i voljeli bi se naći isprobati ju u Carti Magici i isto tako bio bi voljan pokazati ljudima u Carti Magici kako se igra i nadam se potaknuti ljude da počnu igrati ovu odličnu igru.

Isto tako potaknut preko FFG foruma za ovu igru, bi organizirao i online turnire gdje bi ljudi postali svoje scorove.

Za igru je potreban Core set koji se može nabaviti u Algoritmu i Carti Magici. Uz nju izlaze i dodatni Adventure packovi koji povečavaju broj karata za deckove i dodaju još questova.

http://igranje.org/Igre/the-lord-of-the ... -card-game - jako dobar hrv. review
http://www.youtube.com/watch?v=80gFPirxZA0 - na ovom youtube accountu objašnjava cijelu igru i igra jedan quest i odlično je za vidjeti kako se igra odvija i kako se igra.

Ako je netko zainteresiran za ovu igru i voljan ju jer probati neka mi se javi na mail ([email protected]) ili ovdje. Također ako netko već ima igru da se nađemo i isprobamo deckove i sl.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Imam baznu igru i prva 4 a.packa. Isto mi se igra jako svidjela i potaknula da ponovno pročitam Tolkienova djela. Nakon Hobita i Prstenove družine, sad sam na Dvije kule. Baš čitam dio kad Gollum vodi Froda i Sama iz planinskog područja Emyn Muila u Mrtve baruštine (Dead Marshes). A 2 a.packa imaju radnju na te dvije lokacije, pa jedva čekam questanje po njima :)
Igram ju solo. Počeo sam nedavno igrati 2 špila, tj. simulirati drugog igrača. Igra je tako puno bolja zbog specifičnosti za 2 igrača (ranged, sentinel...). Počeo sam i slagati špilove i tako utjecati na igranje.
Igru ima i 1 frend, isto u zg, ali smo samo 1x igrali skupa. I tu na forumu znam da ju imaju neki.
Na BGG-u sam bilježio igranja: http://boardgamegeek.com/plays/thing/77 ... rid=397592

Grupno igranje, turniri i slično zvuči super. Ja sam za :)
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

odlično, ako se javi još ljudi probat ćemo nešto organizirati ;)

što se tiče moje kolekcije, imam jedan core set i isto tako prva 4 adventure packa i sada se nadam da će uskoro izaći khazad-dum ekspanzija pa da si nju kupim :)
Avatar
buraz
Reactions:
Postovi: 1401
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 17:26
Lokacija: Dankovec :)
Ima zahvala: 403 puta
 pohvaljen: 114 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la buraz »

Evo javljam se i ja. Imam osnovni set i četiri ekspanzije... isto mi fali društva za igranje, pa načešće igram sam.. ali ni bed :)
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Khazad-dum i mene veseli. Morija mi je uvijek bila jako privlacna lokacija u Međuzemlju i najbolji dio prvog filma. Bit ce uzbudljivo i napeto pogotovo ako bude i Balrog u njoj :) ali to cu tek na proljece-ljeto kupovati. Do onda moram obaviti jos zadnja 2 a.packa iz Shadows of Mirkwood, te samostalni scenarij, a po mnogima i najbolji Massing at Osgiliath.
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

Ja sam jučer nabavio zadnja dva adventure packa iz Shadows of Mirkwood dijela i sviđaju mi se jako. Return to Mirkwood je jako zanimljiv i brutalno težak za solo igru. The Dead Marshes je dobar quest i treba držati Golluma jer možeš produljiti na 15-ak rundi ako ga vratiš u deck.

A evo i novosti... Izašao je u svijetu espanzija Khazad-dum. Ovdje možete vidjeti popis karata i questove http://boardgamegeek.com/thread/746417/ ... -card-list.

Osobno, karte su fora, ali questovi su ti koji su me oduševili. Naročito 3 quest u kojem čak ima 7 2B questova i dva moguća win scenarija, tako da je fora zamisliti kako hodate morijom koja te vrti u krug i teško je naći izlaz.

Sada mi je jako narasla želja da si tu ekspanziju nabavim što prije. Poslao sam mail Algoritmu hoće li ju nabavljati, ali ništa nisu još odgovorili. Tako da ako netko ovdje vidi da je došla ekspanzija u Algoritam ili Cartu Magicu neka mi podhitno javi, biti ću neopisivo zahvalan.


+ volio bih napraviti prezentaciju igre u Carti Magici krajem ovog mjeseca (ne mogu ranije zbog ispita) pa tko je zainteresiran doći neka se javi ovdje ili na mail ([email protected])
pootzko
Reactions:
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la pootzko »

koliko koštaju ti adventure packovi? sama igra je oko 300kn, right? thnx
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

Core set u Algoritmu je 250kn, a u Carti Magici je 300kn. Adventure packovi su u Algoritmu 100kn, a u Carti Magici 130kn.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Jesi igrao Massing at Osgiliath? Imaš ga za kupiti u Carti.
http://igranje.hr/igre/the-lord-of-the- ... -osgiliath

A Khazad-Dum možeš kupiti preko interneta:
http://www.maelstromgames.co.uk/index.p ... cg-ffg-lor
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la frle »

nisam igrao Massing at Osgiliath jer sam vidio da je quest brutalno težak i nema dodatnih player karata tako da mi ga se trenutno ne isplati uzimati. Rađe ću dati lovu za novu ekspanziju i onda kupovati nove Adventure packove jer za te nove je potrebna ekspanzija.
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”