Lord of the rings LCG exp pitanje.

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Odgovori
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la Nuuq »

Pozdrav,
neko na forumu mi je pisao prije nekoliko mjeseci i ponudio se da mi pomogne u odabiru expanzija. Sinoc sam gledao jer sam se nalozio da malo vise igram ovu super igru, i pogubio se. Nemam pojma.
Pa ako taj neko vidi ovaj post neka se javi, da vidim u kojem smjeru da idem.
Ove imam do sada i u dvije su mi dosli po dva odnosno jedan dio kvesta. sto mi je bezveze.
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... unt-gollum
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ct-carrock
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -osgiliath
Hvala
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la mado »

Imaš znači prva 2 AP od prvog ciklusa proširenja. Za njih ti treba samo bazna igra. Ako možeš nabaviti, kreni dalje s tim ciklusom, jer time dobiješ dobre heroje i jake karte za razne sfere. A i ti scenariji su dosta zabavni.

Treći AP koji imaš je dio trećeg ciklusa proširenja i za njega ti treba bazna igra i Heirs of Númenor deluxe proširenje. Trebao bi kupiti Heirs of Numenor da možeš igrati taj treći AP. U svakom deluxe proširenju dobiješ 3 nova scenarija igrana koju čine povezanu priču. Taj treći ciklus je dosta težak za igranje, kao i sami scenariji u Heirs deluxe proširenju. Nije preporučljiv za početnike.
Bolje ti je krenuti s nekim drugim deluxe proširenjem i nastaviti s AP koji se nastavlja na taj ciklus. Ili imaš opciju krenuti dalje sa saga proširenjima koja prate radnju iz knjiga i nadovezuju se jedna na drugu. Na njih se ne nadovezuju scenariji iz malih AP proširenja.

I sve skupa ovisi jel imaš neke preferencije rasa iz Tolkienovog svijeta. Ovisno jel više voliš patuljke, vilenjake, Gondor itd. Napiši jel nešto voliš više ili manje, pa ti mogu preporučiti neki red kupovanja.

I sve skupa dodatno ovisi koliko novaca imaš za trošenje. Mala proširenja AP se mogu naći za minimalno 80-100kn. U svakome dobiješ 1 heroja i karte za svaku sferu + novi scenarij igranja. U velikim proširenjima (deluxe i saga) dobiješ 2-4 nova heroja + više karata za svaku sferu + 3 nova scenarija, a koštaju 150-250kn, ovisi gdje ih uspiješ naći.
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la Nuuq »

mado je napisao/la:Imaš znači prva 2 AP od prvog ciklusa proširenja. Za njih ti treba samo bazna igra. Ako možeš nabaviti, kreni dalje s tim ciklusom, jer time dobiješ dobre heroje i jake karte za razne sfere. A i ti scenariji su dosta zabavni.

Treći AP koji imaš je dio trećeg ciklusa proširenja i za njega ti treba bazna igra i Heirs of Númenor deluxe proširenje. Trebao bi kupiti Heirs of Numenor da možeš igrati taj treći AP. U svakom deluxe proširenju dobiješ 3 nova scenarija igrana koju čine povezanu priču. Taj treći ciklus je dosta težak za igranje, kao i sami scenariji u Heirs deluxe proširenju. Nije preporučljiv za početnike.
Bolje ti je krenuti s nekim drugim deluxe proširenjem i nastaviti s AP koji se nastavlja na taj ciklus. Ili imaš opciju krenuti dalje sa saga proširenjima koja prate radnju iz knjiga i nadovezuju se jedna na drugu. Na njih se ne nadovezuju scenariji iz malih AP proširenja.

I sve skupa ovisi jel imaš neke preferencije rasa iz Tolkienovog svijeta. Ovisno jel više voliš patuljke, vilenjake, Gondor itd. Napiši jel nešto voliš više ili manje, pa ti mogu preporučiti neki red kupovanja.

I sve skupa dodatno ovisi koliko novaca imaš za trošenje. Mala proširenja AP se mogu naći za minimalno 80-100kn. U svakome dobiješ 1 heroja i karte za svaku sferu + novi scenarij igranja. U velikim proširenjima (deluxe i saga) dobiješ 2-4 nova heroja + više karata za svaku sferu + 3 nova scenarija, a koštaju 150-250kn, ovisi gdje ih uspiješ naći.
Znas kako, meni je cool ovo pravljenje deckova tako da sto vise karata, to bolje, i volio bih imati kompletirane questove.
Sto se tice likova, Dwarfovi su mi najdrazi, a Hibbiti mi nisu zanimljivi, sve izmedju, moze.
Dobra su mi prva dva prosirenja, a trece nisam ni proba jer ga nisam dovoljno istrazio, samim tim ni skontao.
Sta onda da uzmem da nastavim ovaj prvi ciklus od kojeg imam dva prosirenja?
Kod nas ima samo Voice of Isengard.
Fenomenalna je igra stvarno, sinoc me satrao quest za 5 krugova.
slika
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la Nuuq »

a skontao sam.
ovo je to?
1) Shadows of Mirkwood
The Hunt for Gollum (DL=4)
Conflict at the Carrock (DL=7)
A Journey to Rhosgobel (DL=6)
The Hills of Emyn Muil (DL=4)
The Dead Marshes (DL=5)
Return to Mirkwood (DL=7)
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2277
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la mado »

Da, to je 6 AP-ova prvog ciklusa. Ako želiš igrati patuljke, obavezno kupi šesto proširenje "Return to Mirkwood". Osim zanimljivog scenarija, dobit ćeš najjačeg patuljastog heroja Daina Ironfoota:
slika

Nakon toga puno patuljaka ćeš dobiti u Khazad-Dum deluxe proširenju i obje Hobbit sage. Khazad Dum se odvija u Moriji, a nakon toga nastaviš sa drugim ciklusom koji se isto odvija u i oko Morije. Dwarf deckovi su stvarno moćni i danas, pa ćeš s njima moći pobjeđivati i teške scenarije.

Pogledaj si ovdje popis svih dwarf karata u igri pa kupuj tim nekim redom gdje ih ima najviše: http://hallofbeorn.com/Cards/Search?Car ... Set_Number
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Nuuq
JobotBobica
Reactions:
Postovi: 148
Pridružen/a: 31 srp 2013, 19:51
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la JobotBobica »

Malo mi je glupo pitati jer pretpostavljam da znaš Guglati, ali ako ti je promaklo:
IMHO najbolji fan made (intro) questovi.

I odgovor na tvoje pitanje ;)
Avatar
Nuuq
Reactions:
Postovi: 1147
Pridružen/a: 22 srp 2013, 04:35
Ima zahvala: 681 put
 pohvaljen: 854 puta
Kontakt:

Re: Lord of the rings LCG exp pitanje.

Post Postao/la Nuuq »

JobotBobica je napisao/la:Malo mi je glupo pitati jer pretpostavljam da znaš Guglati, ali ako ti je promaklo:
IMHO najbolji fan made (intro) questovi.

I odgovor na tvoje pitanje ;)
imam to :) vec neko vrijeme. zapostavio sam ovu igru, pa hocu ovaj put da uradim sve kako treba :)
slika
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”