Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Odgovori
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la mado »

Šesto je najbolje proširenje iz prvog ciklusa proširenja. Ajmo vidjeti zašto :)

Heroj
Dain Ironfoot (Leadership 11/1/2/3/5) Dwarf. While Dain Ironfoot is ready, Dwarf characters get +1 [ATK] and +1 [Willpower]. Da je u ovom proširenju ovo jedina karta, bilo bi to vrijedno proširenje :) Malo pretjerujem, ali s razlogom. Ovo je jedan od najjačih heroja u igri i to zbog svojeg globalnog efekta. Pojačava sve patuljke, bili oni heroji ili saveznici, a time je ovo baza i ključan dio (gotovo) svakog dwarf decka. Najbitniji dio njegovog efekta je davanje +1WP svakom patuljku, čine patuljci lakše/odlično prolaze kroz ključan dio igre. Praktički je najbolji quester u igri, jer ne exhausta da bi questao, nego to radi preko drugih likova (njihovim pojačavanjem). Efektivno kao da questa sa 5-10WP, a ponekad i do 15WP. :bravo Do faze borbe, Dain često više neće biti spreman tj. pojačavati napade (jer je odličan branitelj), ali to nije ni tako bitno, jer su patuljci često jaki ili barem solidni napadači i na puno drugih načina im se može pojačati napad. Zbog pojačanja napada je dobar kandidat za Unexpected Courage (da prvo može obraniti), ali patuljci imaju i drugih načina kako readyjati svog heroja. Odličan heroj i razlog zašto treba kupiti ovo proširenje prije Khazad-Dum deluxe proširenja ili Hobbit saga proširenja.

Eventi
Astonishing Speed (Spirit 3) Action: Until the end of the phase, all Rohan characters get +2 [Willpower] Skupi, ali moćan event. Isplativ je već na 2-3 lika (kad daje 4-6 WP), ali čini čudesa kad je u igri mnoštvo Rohan likova, staging area vrvi neprijateljima i lokacijama, a za proći fazu scenarija treba 10-15 ili više progress tokena. Zbog ove karte je Nor am I a Stranger jaka karta, kad svaki dodatni lik u questanju znači +2WP. Odlična karta u Rohan decku za kojeg se treba malo pripremiti.
Shadow of the Past (Neutral Cost: 2) Action: Move the top card of the encounter discard pile to the top of the encounter deck. Prvi neutralni event, ako se ne varam. Nije jeftin, ali je jako moćan. Ima lokacija koje želite ponovno posjetiti zbog neke pogodnosti. Ili si ovom kartom namjestite Treachery koji ne radi baš nikakvu štetu. Ili shadow kartu bez efekta. Ili nekog slabog neprijatelja kojeg je lako eliminirati. A u nekim scenarijima ova karta može vratiti Objective kartu koju su igrači izgubili. Ili pomaže kad treba pogoditi cijenu ili naziv prve karte neprijateljskog decka. Rijedak je scenarij u kojem neće biti koristan ovaj odličan event.
Dawn Take You All (Leadership 2) Play after shadow cards have been dealt, before any attacks have resloved. Combat Action: Each player may choose and discard 1 facedown shadow card from an enemy with which he is engaged. Učinkovito rješavanje shadow efekata, pogotovo korisno u scenarijima gdje su ti efekti posebno jaki i/ili česti.
Rumour from the Earth (Lore 0) Action: Look at the top card of the encounter deck. Then, you may pay 1 [Lore] resource to return Rumour from the Earth to your hand. Dobro je znati neposrednu budućnost, radi eventualne pripreme ili barem možete plakati kad znate kaj vas čeka (a ne možete ništa napraviti da to spriječite :) ) Posebno je vrijedna karta u scenarijima kad treba pogoditi cijenu, tip ili naziv karte s neprijateljskog kupa.

Attachment
Dunedain Signal (Leadership 1) Signal. Attach to a hero. Attached hero gains sentinel. Action: Pay 1 resource from attached hero's pool to attach Dunedain Signal to another hero. Još jedan dunedainski signal. Ovaj će heroju dati mogućnost obrane tuđih napada. Ako se ne varam, nema napadača koji zahtjevaju sentinel branitelja, pa je ovo beskorisna karta u solo igranju, ali dobra sa više igrača.
Support of the Eagles (Tactics 3) Boon. Attach to a [Tactics] hero. Action: Exhaust Support of the Eagles to choose an Eagle ally. Until the end of the phase, attached hero adds that ally's [Attack] or [Defense] (choose 1) to its own. Skupi attachment koji je beskoristan izvan Eagle deckova tj. treba vam barem još 1 Eagle saveznik za iskoristiti ju. Srećom ima jakih Eagle napadača i branitelja, pa je ovo koristan dodataka Tactics heroju branitelju ili napadaču. A sa ispod opisanim Eagle saveznikom, ovo može pretvoriti svakog heroja u stroj za ubijanje (i obranu).

Saveznici
Eagles of the Misty Mountains (Tactics 4/2/2/2/4) Creature. Eagle. Eagles of the Misty Mountains cannot have restricted attachments. Eagles of the Misty Mountains gets +1 [Attack] and +1 [Defense] for each facedown attachment it has. Response: After another Eagle character leaves play, you may attach that card facedown to Eagles of the Misty Mountains. Skupi, ali jako moćni Orao koji s vremenom može postati pravi stroj za ubijanje i obranu. A onda sa gornjim attachmentom pojačava Tactics heroje samim time što je u igri. Sve zajedno je moćna kombinacija. Treba vremena i resursa da se svi kotači pokrenu, ali kad se pokrenu, onda je to skoro nezaustavljiv stroj.
Mirkwood Runner (Lore 3/1/2/0/2) Silvan. Scout. While Mirkwood Runner is attacking alone, the defending enemy doesn not count its [Defense] Još jedan vilenjak koji sam riješi neprijatelje sa 2hp i manje zbog svojeg efekta. Ako ga se ojača, onda može riješiti i snažnije neprijatelje. Nije jeftin, ali može par krugova dobro raditi svoj posao.
West Road Traveller (Spirit 2/2/0/0/1) Response: After you play West Road Traveller from your hand, switch the active location with any other location in the staging area. Još jedan lakoginući savezni koji dobro questa, može pomoći s manipulacijom lokacija.

Završni AP Mirkwood ciklusa donosi jako izazovan i zabavan scenarij, ali ga posebno izdvaja odličan heroj i dobre igraće karte.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Killa
heathendome
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 14 lip 2011, 01:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la heathendome »

Svaka cast na vodjenju doticnog podforuma,taman sam krenuo u igru i jako mi se svidjela!! Nadam se da cu u skoroj buducnosti imati sto ovdje napisati ,bacio sam tek prvu partiju ,dva igraca ,protivnici bez dodane shadow karte tako da je prvi quest rijesen bezbolno!
Nego kada sam vec ovdje,imam base,prve tri male eq iz prvog ciklusa,sto bi mi dalje preporucio?? nemam bas love za popuniti sve/(posebno ove mini po deset ojra/60karata) ali eto zaintrigrirao si me s ovim sestim mini prosirenjem...ali opet za duplu cijenu dobijem veliku expanziju(bookdepository)....
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la Smeghead »

a ne znam,ja bi ti svejedno preporučio da ideš po redu.gameplaya ima dosta i s tim što imaš za sad.i više nego dosta.a što se tiče player karata,malo manje ih dobiješ u adventure packovima(28) nego u deluxe ekspanzijama(35).deluxe jedino sadrže više questova i encounter setova/karata
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la mado »

Najviše za svoj novac ćeš dobiti sa saga proširenjima. U svakome dobiješ 4 heroja (1 po sferi), brdo karata za svaku sferu i 3 tematska scenarija koji direktno prate radnju iz knjiga. Heroji i karte su tematske. Scenariji su dizajnirani i playtestani sa samo 1 core setom i kartama iz pojedine sage. Time bi trebali biti lakši za igranje. Trenutno imaš 2 hobit sage (s puno dwarf karata), a ovih dana izlazi prva saga s početka Frodovog putovanja (s puno hobit karata).
Deluxe proširenja su baza za svoj ciklus AP-ova. Karte i heroji su tematski, kao i scenariji koji su dosta teški. Svako donosi 2 heroja i 3 teška scenarija. Prvo je vezano za Moriju i patuljke, drugo za Gondor, a treće (izlazi krajem godine) za Isengard i Rohan. Njih kupuješ kad planiraš kupovati i igrati 6 AP koji slijede. Scenariji su tematski povezani i čine priču.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la mado »

Zaboravio sam napisati da se slažem s gornjim savjetom da ne žuriš. Baznu igru sam odigrao 50tak puta prije nego sam išao dalje kupovati APove. Svaki scenarij ti nudi barem 15 igranja i svaki ima 2-3 rješenja tj deckove s kojima ga možeš pobijediti. Neki APovi su vrijedniji kao ovaj npr zbog odličnog heroja i jakih karata. 5.AP je odličan izbor zbog jakog Boromira. U slijedećem ciklusu je odličan Spirit Glorfindel, Elrond,Hama, Lore Aragorn. 1.AP iz 3.ciklusa je jedan od najisplativijih zbog Outlands decka. Preporučam ti kupovinu APova kako su izašli jer će ti svi donijeti sate zabave. Ako neki ima i slabije karte, one će ti se pokazati odličnima u kasnijim scenarijima. Ovo proširenje je obavezno zbog heroja i igraćih karata.
Probaj svaki scenarij pobijediti samo sa kartama koje su bile dostupne u trenutku izlaska tog proširenja, pa samo s tematskim deckovima, pa bez pomoći Gandalfa ili nekog saveznika koji rješava pojedine scenarije (npr. bez Northen Trackera i Lorien Guide prođi scenarije bogate lokacijama).
heathendome
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 14 lip 2011, 01:27
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 4 puta
Kontakt:

Re: Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la heathendome »

Svaka cast na opsirnom odgovoru,bas su mi ove informacije sto se tice dopunjavanja ekspanzija trebale,ja sam u stvari mislio 2 sage hobbita uzeti,ali nisam znao da li cu onda moci iskoristavati karte iz doticnih u svom decku za na primjer, heirs of numeror...rijesio si me nedoumica,barem sto se toga tice...sada se jos treba oduprjeti nagonu za kompulzivnim kupovanjem :D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Karte iz Road to Mirkwood (1.c 6.AP)

Post Postao/la mado »

Razumijem te, i ja bih najradije kupio sve i igrao sve i to odmah :) Svaki scenarij zvuči zabavno i zanimljivo, a skoro svako proširenje ima barem 2-3 karte za koje odmah dobiješ ideje.
mogu se miješati i koristiti sve karte iz svih proširenjima u svim drugim scenarijima igranja.
Heir of Numenor nemoj kupovati prebrzo, tek kad ćeš imati puno karata za deck-buildanje, jer su ta tri scenarija posebno teški i izazovni. Difficulty level im je podcijenjen za 1-2 minimalno.
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”