Lord of the Rings: The Card Game LCG

Lord of the Rings LCG

Moderatori/ce: Vicko,Gujoslav

Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Čestitke za Dol Guldur :thumbs To je bio i ostao jedan od najizazovnijih scenarija i sada nakon što ih imamo već 40-tak na raspolaganju. Gubitak jednog heroja od samog početka je veliki hendikep u igri s 1-2 igrača. Sa više je lakše. Ali i kasniji jaki deckovi (Drawfovi, Outlands, low threat,...) ne izlaze samo tako na kraj s njime.

The Foundation of Stone (5. AP iz 2. ciklusa) ima Treachery kartu sličnog efekta Lost and Alone.
http://www.cardgamedb.com/index.php/lot ... -alone-fos
When Revealed: Each player chooses and shuffles a hero he controls into his deck. When he draws that hero, he puts it into play.

Ako do onda nemaš dobar card draw, teško da ćeš tog heroja ikada više vidjeti. Taj treachery dolazi u stage 4, a stage 2 te tjera discardati 2 karte prije quest faze. Nije loše što više smanjiti deck do stage 4, pa kad ti Lost and Alone zakopa heroja u deck, prije će ti izaći van. Nerijetko sam koristio Gandalfa za izvući 3 karte u tu svrhu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
burazfrleSmeghead
Smeghead
Reactions:
Postovi: 93
Pridružen/a: 21 pro 2012, 20:28
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la Smeghead »

još mi je gori shadow na ovom treacheryu:o
al dobro,eleanor sve to riješava,a ima theat 7:D
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

Uvjerljivo najgori Shadow efekt ima Treachery karta Sleeping Sentry iz Road to Rivendel AP (2. AP iz Dwarrowdelf ciklusa), a i When revealed je dosta poguban:
http://www.cardgamedb.com/index.php/lot ... sentry-rtr

When Revealed: Deal 1 damage to each exhausted character. Then, exhaust all ready characters.
Shadow: Defending player must discard all exhausted characters he controls.

Ima ih 2 u decku, recimo prvu uspiješ poništiti, al te druga dokrajči, jer nemaš više čime braniti napade. Srećom s novim proširenjima dolaze i brojne karte za rješavanje ili ublažavanje When Revealed i Shadow efekata.

Recimo, dosta je zanimljiv saveznik Rider of the Mark iz istog proširenja: http://www.cardgamedb.com/index.php/lot ... e-mark-rtr
Spirit (3/2/1/1/2 ) Rohan.
Action: Spend 1 [Spirit] resource to give control of Rider of the Mark to another player. (Limit once per round.)
Response: After Rider of the Mark changes control, discard a shadow card dealt to an enemy you are engaged with.

Uz tri takva u igri i dovoljno resursa, rješavaš se shadow karata dosta jeftino i još drugom igraču daješ dosta dobrog saveznika. A Rohan postaje sve jači, pa ovaj saveznik postaje lijep poklon :D

A imaš par Shadow efekata (iz Khazad-Duma) koji te potiču na nebranjene napade, tj. bolje prođeš ako ne braniš napad:
Sudden Pitfall - Shadow: Discard the defending character from play.
Undisturbed Bones - Shadow: If the defending character is an ally, discard it from play.

Ma zabavna je igra kakve nam sve nepodopštine dizajneri smisle. :facepalm
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la dendarii42 »

Pitanje za iskusne igrače koji su još ostali na ovom forumu.
Dakle @mado

Ima jedna velika stvar koja me muči s ovom igrom i zanima me popravi li se ona s povećanjem fonda karata.
Imam samo base i mučim se s Dol Guldurom. Kužim da je koncept igre takav da te natjera da kupiš još i kužim da je Dol Guldur ekstra težak. I prihvaćam to i nije mi problem. Muči me što za manje od 5 minuta igre već vidim da nemam šanse proći prvi step scenarija.
Ako bih usporedio s Arkhamom, zna se to i tamo dogoditi, ali to redovito bude barem na pola scenarija ili kasnije (barem po dosadašnjem iskustvu). Tako da imam barem 15-20 minuta igranja prije nego vidim da će me zgazit, ali čak i onda sam motiviran nastaviti jer sam prvu polovicu igre imao relativno uspješnu. U LOTR-u mi se to ne dogodi nego nakon 5 minuta ili manje već vrtim karte i radim novi setup.

Dakle zanima me popravi li veći fond karat duljinu igre. Ne očekujem da mi nužno bude lakša, ali barem da imam neki osjećaj igranja prije nego otkrijem da uopće nemam šanse.
Ovi su korisnici zahvalili autoru dendarii42 za post:
juri006
slika
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la ratnip »

Popravi.

Ali taj scenarij nije baš reprezentabilan, dosta je traljavo dizajniran (slično kao treći scenarij u AH LCG core kutiji). Kasniji scenariji su teški, ali izvedivi (sa dovoljno velikim fondom karata čak i trivijalni), i puno kvalitetnije dizajnirani. Stari core box je zapravo demo, nit se može napravit špil, nit se može uopće nadati pobjedi u trećem scenariju, to je valjda više nekakva motivacija da se kupuju ekspanzije i kasnije vrati na tu misiju sa konkretnim špilom. Ovaj novi core koji sad izlazi ima puno veći i bolji fond karata odmah u startu, tako da to sad možda ima i malo više smisla.

Edit: Btw, LOTR LCG i jest igra gdje skužiš da nemaš šanse i onda se vratiš na deckbuilding i tweakaš deck. Mislim da se realno tu provodi 75% vremena na RingsDB, a 25% zapravo igrajući igru. :P
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
mado
smurfORnot
Reactions:
Postovi: 1023
Pridružen/a: 16 tra 2014, 08:27
Ima zahvala: 416 puta
 pohvaljen: 772 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la smurfORnot »

ratnip je napisao/la: 12 lis 2021, 10:35
Edit: Btw, LOTR LCG i jest igra gdje skužiš da nemaš šanse i onda se vratiš na deckbuilding i tweakaš deck. Mislim da se realno tu provodi 75% vremena na RingsDB, a 25% zapravo igrajući igru. :P
Mene je upravo taj aspekt odbio. Nisam imao nit volje nit vremena toliko gubiti vremena van gejma na to. Nekad kao mlađi sam volio takve stvari, ali što si stariji, vrijem je resurs kojeg imaš sve manje.
Avatar
ratnip
Reactions:
Postovi: 240
Pridružen/a: 12 pro 2017, 11:03
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 170 puta

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la ratnip »

Zato je meni draži Arkham, tu je taj aspekt drastično smanjen (a i nije problem ćopit tuđi špil, to je ionako samo startna točka, za razliku od LOTR gdje je izgradnja špila zapravo poanta cijele igre).
Ovi su korisnici zahvalili autoru ratnip za post:
dendarii42
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

dendarii42 je napisao/la: 12 lis 2021, 10:03 Pitanje za iskusne igrače koji su još ostali na ovom forumu.
Dakle @mado

Ima jedna velika stvar koja me muči s ovom igrom i zanima me popravi li se ona s povećanjem fonda karata.
Imam samo base i mučim se s Dol Guldurom...
To je bio i ostao jedan od najtežih scenarija u igri iz čistog razloga što ti odmah u startu oduzme 1 heroja. Neznam jesam li ikad pobijedio taj scenarij szbunjen veći fond karata pomaže, pogotovo karte koje pretvaraju ally u heroja ili dopuštaju imati više od 3 heroja. Zaboravio sam točno, al raznim trikovima i forama možeš kontrolirati barem na kratko 7-8 heroja :sokiran
Lotr lcg nije strateška igra koliko tematska i tako ju doživljavam. Nisam ju igrao već neko vrijeme, al sam uspio kupiti sve sage, svih 8,pa budem to preko zime igrao i opisao dojmove.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
dendarii42
Avatar
dendarii42
Reactions:
Postovi: 700
Pridružen/a: 24 sij 2018, 13:37
Ima zahvala: 811 puta
 pohvaljen: 677 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la dendarii42 »

mado je napisao/la: 12 lis 2021, 12:32
dendarii42 je napisao/la: 12 lis 2021, 10:03 Pitanje za iskusne igrače koji su još ostali na ovom forumu.
Dakle @mado

Ima jedna velika stvar koja me muči s ovom igrom i zanima me popravi li se ona s povećanjem fonda karata.
Imam samo base i mučim se s Dol Guldurom...
Lotr lcg nije strateška igra koliko tematska i tako ju doživljavam.
Zbog teme me najviše i zanima. Arkham mi je super zbog teme i priče kroz koju te imerzivnim igranjem provodi.
Ali ovdje za sada ne stignem osjetiti ni temu ni priču jer partija ne traje dovoljno. Pa me zanima dođe li do toga razvojem igre.
slika
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Lord of the Rings: The Card Game LCG

Post Postao/la mado »

dendarii42 je napisao/la: 12 lis 2021, 16:21 Ali ovdje za sada ne stignem osjetiti ni temu ni priču jer partija ne traje dovoljno. Pa me zanima dođe li do toga razvojem igre.
Da dođe. I već je gore komentirano kako scenariji bazne igre i prvih proširenja nisu mehanički najsjajniji jer su učili kako dizajnirati sve skupa. Kasnije su to radili puno bolje, kvalitetnije, tematskije, dinamičnije.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
dendarii42
Odgovori

Natrag na “Lord of the Rings LCG”