2.0 sluzbena pravila, learn to play

A Game of Thrones LCG

Moderator/ica: Nevermore

Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

Na linkovima mozete naci sluzbeni learn to play i vodic za pravila
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... ay-web.pdf
https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... ce-web.pdf

ukoliko vas nesto zanima ili vam nije jasno, slobodno pitajte!
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Evo mene zanima kojim redoslijedom će se standat characteri ako ih uzmimo za primjer svaki igrač ima 5, a staniss je na polju i omogućava da svatko samo 2 standa ? Da li će onaj igrač koji ima token da je prvi standat dvojicu, a onda drugi (makar kolko sam skužio inaće će biti simultaniusly) ? Ovo mi se čini dosta važan efekt, npr. protivnik prvi standa dvojicu i ti onda gledaš što ti najviše paše i standaš možda neku dvojicu koju nisi mislio na početku :D.

Za lagano zagrijavanje pitanjce :P.
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

trenutno nema sluzbenog odgovora na to pitanje posto se nije probalo u igri, medjutim poznavajuci kako su stvari funkcionirale u prvo ediciji stannis bi u standing fazi radio tako da prvo prvi igrac standa svoje likove po izbore pa onda drugi igrac (ili vise ako je melee)

stand je i dalje simultaneously sto znaci da kad prvi igrac standa svoje likove nece moci aktivirati nekakav response prije nego i drugi igrac standa svoje likove (itd za melee). tek nakon sto svi redom standaju svoje likove onda prvi igrac moze prvi aktivirati nekakav response na to,
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Gledam ovu kartu i nešto razmišljam---> Castle Black- Action: Kneel Castle Black to choose and stand a defending Night Watch character. Until the end of the challenge, that character gets +2 STR.
Pitanje je sljedeće---> da li je uvjet dobivanja +2 STR da se character standa ? Primjerice da li je moguće da character koji već standa/stoji/ready je dobije bonus od +2 STR ili baš mora biti kneelan/exhaustan/iscrpljen i onda ga se standa/readya pa dobije ovaj benefit ?

Po tome zaključujem da je bolje da NW ide prvi i odigra pokoji challenge (ili barem jedan) da ima u pripremi snažnog charactera kojeg može standat i priredit ga za obranu sa dodatna +2 STR kada ga drugi igrača napadne. Ili u slučaju da je NW drugi igrač onda u prvom challengu protiv njega neće moći iskoristiti uopće ovu kartu jer će (pretpostavimo) svi njegovi characteri biti standani.

Jesam dobro skužio ili nešto propustio szbunjen ? Imaš još kakva fora :kava ?

Btw. moram pohvalit FFG odlično su razdvojili Learn to play i Rules reference, ovak bi to bila jedna podeblja knjižica od pedesetak stranica s kojom se nitko ne bi usudio uhvatit u koštac :mrgreen: .I detaljne su knjižice i pokrivaju full puno pravila i objašnjenja. Well done :thumbs.
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

Istina je da lik mora biti kneelan kako bis ga mogao odabrati za efekt castle black-a. karta tocno trazi da izaberes i standas lika te on dobiva +2 str do kraja faze.

nema potrebe da NW ide prvi, bas suprotno.

ukoliko NW igra prvi i kneela nekog ili vise likova za napad, kada protivnik dodje na red i napadne NW igrac nemoze braniti sa likovima koji su kneelani, samim time nemoze ih standat sa castle black jer lokacija trazi da je like KNEELAN i DEFENDING.

znaci poanta lokacije je da igras drugi, protivnik prvi napada, ti kneelas svoje likove kako bi usli u challenge kao defenderi (osim ako imaju non-kneel efekt kao old bear mormont) nakon toga aktiviras castle black, standas jednog od tih likova s kojima branis i do kraja faze mu das +2. sada taj lik moze ponovo braniti drugi challenge ili kad dodje tvoj red moze i napasti.
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Aaaaa fora :) , ovaj defending je ključna riječ to sam krivo razumio. Zanimljivo, nadasve zanimljivo :thumbs .

E i molio bih pojašnjenje ovih Bannera koji su Agende (uzmimo na primjer Stark). Citiram tekst sa bannera ---> You may include non-loyal Stark cards in your deck. You must include at least 12 Stark cards in your deck.

Znači prijevod bi bio "Možeš uključiti ne-lojalne Stark karte u svoj špil. Moraš uključiti najmanje 12 Stark karata u svoj špil."

E sad prvo što me zbunjuje je prva rečenica, zašto napominju da mogu uključiti nelojalne Stark karte u špil, zar se bez te Agende od Starka u običan deck (gdje je samo House Stark napisano i znak vuka) ne mogu uključiti ne-lojalne karte Stark. To mi nema smisla pa ne misle valjda da će ljudi raditi deckove od samo loyalnih karata Stark :zvizdi .

Drugi dio je jasniji, moraš uključiti najmanje 12 karata Stark (neovisno o tome da li su lojalne ili ne), a možeš ih uključiti i više.

Kako funkcionira mješanje kuća ?
Jel se onda u deck di je ta agenda od Starka mogu staviti ne-lojalne karte od svih ostalih kuća, npr. 4 karte od bara, 5 od greyoja, 3 od lanistera, 1 od tyrel, 15 neutralnih itd.

A bez agende uzmimo na primjer, želim imati samo House Stark kartu sa vukom naslikanu, jel se onda u taj deck mogu uključivati samo karte koje imaju simbol od starka na sebi (bilo lojalne ili nelojalne) i neutralne a zabranjeno je staviti bilo koju drugu kartu koja ima znak od neke druge kuće na sebi :pogled_dolje .

Thx, noobovstvo je gadna stvar :D, mješaju mi se stvari iz Star Wars LCG-a :nee .
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

Faction karta ima dvije strane, jedna je Stark faction a druga je Banner of the wolf.

Deckbuilding u drugoj ediciji ce se razlikovati od prve. U prvoj si odabrao kucu i mogao si sve njihovo normalno igrati + neutralne, takodjer si mogao staviti karte iz ostalih kuca ukoliko na karti nije pisalo 'house x only' ali kad si je odigravao morao si platiti 2 extra golda kao penalty za out-of-house kartu.

U 2.0. deckbuild ce ici tako da ces imati opciju igrati samo jednu faction (mono-faction) ili sloziti deck od dvije faction pomocu banner agende.
Recimo da zelis napraviti stark deck sa lannisterom kao supportom. Uzmes stark faction kartu te pored nje lannister faction kartu koju okrenes na stranu 'Banner of the lion'. U deck mozes staviti sve stark karte(loyal i non-loyal) + neutralne karte. Od lannistera u deck mozes staviti sve lannister karte koje NISU loyal i obavezno ih mora biti minimalno 12 (maximum nije odredjen). osim te dvije kuce koje si odabrao nesmijes korisiti karte od ostalih kuca!

Znaci u dual faction deck se sastoji od svih karti main factiona + neutral karte + minimum 12 NON-LOYAL karti od banner faction.

Nadam se da sam dobro objasnio xD
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Odlično objašnjenje, polovio sam sve ;) ! Super je to zamislio FFG, super stvar i puno bolje od nekih igara gdje možeš kombinirat karte od svih frakcija/rasa. Ovako se fokusiraš na maksimalnu dvije plus neutralci. Prva liga za deck building nema šta :thumbs. Puno više će do izražaja doći inovativnost i strategija samog igrača nego onak kak sam ja mislio, uzet od svake rase par ponajboljih karata rofl. Well played FFG :bravo :bravo :bravo .
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la Fallen »

isitna, trebat ce prepoznati nekakve kombinacije i slozit dobar omjer izmedju kuca... a i uvijek mozes ici mono faction pa si bez brige xD
BananaKing
Reactions:
Postovi: 73
Pridružen/a: 04 tra 2012, 18:39
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: 2.0 sluzbena pravila, learn to play

Post Postao/la BananaKing »

Sjetio sam se pitanja u vezi non unique likova. Na njih se znači ne može odigrati duplikat (i samim time će ih biti puno teže zaštiti od indirektnog napada tipa burn), ali nisam skužio da li na polju mogu imati i/ili kontrolirati dva-tri lika sa istim imenom koji nisu unique? Da li non unique characteri isto odlaze u dead pile (i kakve ima onda veze ako su u dead pileu--> svejedno se može odigrat novi lik sa tim istim imenom ?) ?

Ovo rasčlanjenje dead pile i diskard pile je pomalo zbunjujuće (nisam to vidio u niti jednoj drugoj kartaskoj igri do sada). Znači lik koji ide pod claim military challenga i oni koji su kill/killed kroz različite evente i efekte likova i lokacija idu u dead pile (uključujući i duplikate) ? A u diskard idu oni iz ruke, sa vrh špila i oni koje neki spell/efekt od eventa, lika, lokacije bira kao metu diskarda ?

Thx :zvizdi
Odgovori

Natrag na “A Game of Thrones LCG”