2nd edition najava!

A Game of Thrones LCG

Moderator/ica: Nevermore

Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

kod core seta je stvar u tome sto sve karte(izuzev par njih) dolaze po jednu kopiju, i deckovi nisu punih 60 karata koliko treba za igranje turnira. jedan core set je dovoljan za nauciti pravila, dobiti osjecaj kako igra funkcionira i bez problema se moze igrati tako.
sa 2 core seta se vec moze uci u neki deckbuilding i tematike jer imas po 2 kopije od karata i samim time vise opcija.
3 core seta su neophodna ako zelis igrati kompetitivno na turnirima i slicno. Imas svaku kartu po 3 kopije (toliko maksimum ide u deck) i dovoljno opcija za slaganje decka u kojem sve karte medjusobno funkcioniraju.

ukoliko planiras uzeti nesto iz prve edicije nemoras se zamarati toliko sta da kupis, jedan core set je dovoljno da udjes u igru i naucis kako funkcionira.u core setu dobijes 4 kuce (marteli i greyjoyi moras uzeti njihove deluxe)
kings of the sea je deluxe ekspanzija (ima veci broj karata nego mjesecna prosirenja). u prvoj ediciji svaka deluxe ekspanzija se odnosila na pojedinu kucu. kings of the sea se odnosi na kucu greyjoy te u deluxe ekspanziji dobijes karte s kojima slozis cijeli deck greyjoya (imaj na umu da je taj deck puno jaci i kompletniji nego deckovi iz samo jednog core seta).

na youtubeu ima tutorial videa kao i videa kako ljudi igraju turnire ukoliko te zanima kako izgleda competitive game.

sto se tice druge edicije, nisu jos izbacili sve podatke ali pretpostavka je da ce zadrzati isti model. znaci core set ima vecinom sve po jednu kopiju (znaci potrebna su 3 core seta da bi imali sve karte po max 3 kopije). 3 kopije karata je must have za competitive gaming. nakon core seta svaki mjesec izlaze nova prosirenja. ta prosirenja imaju 20 novih karata i svaka je odma po 3 kopije sto znaci da nemoras kupovati svako prosirenje vise puta. nakon odredjenog vremena izlaze velika prosirenja (zvala su se deluxe u prvoj ediciji) koja imaju cca 55-60 novih karata, takodjer svaka po 3 kopije.
znaci jedino je core set taj kojeg moras kupiti u vise primjeraka ako zelis imati maksimalne mogucnosti kod deckbuildinga.
sto se tice troskova, svaki trosak je ljudima puno, medjutim LCG sistem se nemoze mjeriti sa troskovima TCG/CCG sistema kao sto su magic,yugioh,pokemon i slicni gdje deckovi za turnire mogu kostati preko preko tisuce kuna. stvar je u tome sto svako prosirenje koje kupujes ima tocan popis karti koje se u njemu nalaze.
ja cu konkretno odma kupiti 3 core seta (cca 700 kn) i svaki mjesec prosirenje (cca 100kn) tako da imam sve mogucnosti i opcije za turnire (putovat ce se i van hrv na turnire). nemoras imati bas svaku kartu ukoliko se odlucis igrati samo jednu kucu za turnire (kao sto ja vecinom igram samo martelle) ali bez core seta je dosta tesko jer u njemu ima dosta odlicnih karti koje ce se igrati jos dosta vremena.

nakon cijele price u kojoj sam se i sam izgubio, moj savjet je uzmi jedan core set, probaj kako ti igra ide, pogledaj prije na youtube tutorial (FFG how to play) i mozda koji game od ljudi kako igraju (preporucam kanal Team Covenant, imaju igre s komentiranjem), ukoliko ti se igra jako svidi ostani u kontaktu s nama za vijesti o drugoj ediciji i pridruzi se otpocetka :)
Avatar
stoka
Reactions:
Postovi: 786
Pridružen/a: 09 pro 2014, 19:17
Ima zahvala: 731 put
 pohvaljen: 545 puta
Kontakt:

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la stoka »

da, ma vidin da ima kings of the sea za 100 kuna, šta mi nije puno, al ako mu nemam suprotstavit šta sličnog kvaliteta za drugog igrača, onda praktički nema smisla...znači, u core setu dobiješ praktički već posložene deckove i nemaš šta gradit, a kad kupiš ekspanzije, imaš mogućnost izabiranja 60 karata, max tri iste, kako bi ti deck bija šta jači?a uzet ću taj core set, pa se nadam da se čujemo na jesen ako mi se svidi pa da vidimo oće bit kakvih organiziranih igranja...
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

da da, core set dolazi sa 4 kuce, poslozeni su deckovi, otvoris i igras, iako ce ti trebati par puta da sva pravila tocno uhvatite... slobodno pitaj ako ti nesto od pravila nebude jasno.... druga edicija ce imati neke detalje drugacije upravo kako bi popravili ona pravila koja su bila suvisna ili tesko razumljiva... kad odigras par partija procitaj stvari koje stavljamo za drugu ediciju tako da vidis poboljsanja :D
Avatar
frle
Reactions:
Postovi: 554
Pridružen/a: 12 srp 2011, 23:05
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 260 puta
Kontakt:

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la frle »

I druga edicija će doći sa čak 8 kuća u core setu :)
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

edit: dodan spoiler za Castle Black lokaciju
https://www.facebook.com/2Champs1Chump/ ... =1&theater
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

edit: dodan spoiler za Samwell Tarly-a
http://www.cardgamedb.com/forums/upload ... OT_127.png
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

edit: dodan spoiler za lightbringer
https://www.facebook.com/2Champs1Chump/ ... =1&theater
Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

Fallen
Reactions:
Postovi: 56
Pridružen/a: 28 pro 2012, 20:09
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: 2nd edition najava!

Post Postao/la Fallen »

edit: dodan spoiler za Selyse Baratheon
http://www.cardgamedb.com/forums/upload ... GOT_49.png
Odgovori

Natrag na “A Game of Thrones LCG”