Spiel digital 2020

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Odgovori
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Spiel digital 2020

Post Postao/la Deni »

Prema službenoj stranici ostalo nam je još 18 sati do otvorenja prvog digitalnog izdanja Spiela. Osobno me veseli što ću u miru moći upratiti sve što me zanima, ali s druge strane ostat ćemo zakinuti za iskustva igrača i njihove dojmove. YT je pun top listi (koje se većinom preklapaju), pun najava za streamove i općenito influencerskog hypeanja što će onemogućiti nekim kvalitetnim igrama da isplivaju. Prijašnjim digitalnim konvencijama nisam bio impresioniran, ali od Spiela očekujem korak više. Ipak, kako god da bude, nadam se da se dogodine vidimo u Essenu.

Za početak par korisnih linkova za upratiti:
Službena stranica: https://spiel.digital/en
BGG stream: https://www.boardgamegeek.com/thread/25 ... bggconline
BGG popis nadolazećih igara: https://www.boardgamegeek.com/geekprevi ... t&event=44

Kakva su vaša očekivanja od digitalnog izdanja? Koje igre su vam već sada na radaru?
Ovi su korisnici zahvalili autoru Deni za post (ukupno 2):
dadoDeX
slika
Avatar
dado
Reactions:
Postovi: 1250
Pridružen/a: 16 lis 2014, 16:54
Ima zahvala: 3359 puta
 pohvaljen: 1985 puta
Kontakt:

Re: Spiel digital 2020

Post Postao/la dado »

Obavezno kupujem:
- Cafe - card laying, engine building igra sa temom proizvodnje i trgovanja kave
- Cloud City - Blue Orange, Phil Walker Harding, tile laying - ovo bi trebao biti dobitan combo za ovu obiteljsku igru građenja uvis, bojim se da je možda malo prelagana i da baš neće biti za na duže staze
- Meeple Land - opet Blue Orange, iz viđenog mi vuče na Quadropolis ali sa temom građenja zabavnog parka
- New York Zoo - Uve Rosenbergova verzija Zooloretta
- Pandemic Legacy Season 0 - najiščekivanija igra ove godine
- Quacks of Quedlinburg Alchemists - proširenje za Quackse, nuff said
- The Red Cathedral - ovo dobiva veliki buzz, ima svašta, dice rondel, resource menagement, area control, mogla bi biti iznenađenje godine
- Schotten Totten 2 - nastavak odličnog Schotten Tottena gdje jedan igrač brani dvorac, a drugi ga napada


Kupujem ali ne odmah:
- Imaginarium Chimera - proširenje za Imaginarium koja je ok igra, nadam se da će je ovo proširenje poboljšati
- Mariposas - nova igra od Elizabeth Hargrave (Wingspan), prekrasna produkcija, mogla bi biti dobra za family plus kategoriju
- Mysterium Park - brža, streamlinenana verzija Mysteriuma? I'm in.
- Paris - novi euro Kramera i Kieslinga
- Photosynthesis: Under the Moonlight - proširenje za Photosynthesis, malo sam skeptičan jer smatram da igri ne treba proširenje ali vidjet ćemo, možda je ovo još poboljša
- Raiders of Scythia - reimplementacija Raiders of the North Sea koja mi je jedna od omiljenih igara pa eto

Još nisam siguran:
- Paleo - coop preživljavanje u kamenom dobu, iz viđenog mi vuče na pojednostavljeni Robinson Crusoe, prva coop igra izdavača Hans im Gluck
- Paris: City of lights - polyomino area control igra za 2 igrača, dobiva dobre kritike
- Polynesia - prekrasan cover, autor Peer Sylvester (Lost Expedition), gradimo morske rute do okolnih otoka?, ne znam, moram još malo istražiti ali ovako na prvu izgleda obećavajuće
- Renature - još jedan Kramer / Kiesling euro, malo vuče na Mexicu
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Spiel digital 2020

Post Postao/la marge »

Deni je napisao/la: 21 lis 2020, 15:59Kakva su vaša očekivanja od digitalnog izdanja?
ja ne volim nikaj digitalno..
evo počelo je u 10h i već mi neće otvoriti spiel digital stranicu..
a od noviteta mi je na radaru lost ruins of arnak..
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Spiel digital 2020

Post Postao/la Deni »

o da... i meni je počelo učitavati do besvijesti. ništa čudno za nijemce i digitalizaciju, ali ipak sam očekivao stabilnije surfanje :( možda uspiju srediti do sutra. za sada mi se čini zgodno (ima popusta, free shippinga i sl.), ali totalno je neprilagođeno e-commerceu. doslovno imam osjećaj da moram ići od štanda do štanda i pitati za cijenu (minimalno 3 klika prije nego vidim cijenu - previše).

što se tiče igara, pogledao sam 4,5 najava po YTu raznorazne top 10,25 i sl., ali samo je jedan channel spomenuo Merv, novu igru Lopiana (Calimala, Ragusa). Eto, to mi je za sada najveća nepoznanica i najveće uzbuđenje. Svakako moram usporediti prošlogodišnje iskustvo s Essena, gdje sam imao popis od 20ak igara koje bi htio isprobati, makar i u demou i uspio sam možda negdje pola odraditi. Dojam nakon demoa/partije i videa je nebo i zemlja. Jako je teško prenijeti dinamiku i osjećaj igre kroz opis ili playthrough, tako da ću ja vjerojatno (kao i do sada) pričekati da odigram igru prije nego odlučim hoću li ju kupiti ili ne, tj. barem što se tiče većih i skupljih naslova.
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”