Through the Ages online liga (2.sezona u tijeku)

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Bojan1983 je napisao/la: 14 svi 2020, 15:54
Valsim je napisao/la: 14 svi 2020, 13:55 Hmm. Mi smo se probali spojiti preko Androida online za igranje s drugim igračima. Mislio sam da je sve isto samo što je platforma druga.


Ja zaboravim na svojem potezu što sam htio ako Slavica malo dulje razmišlja, a kamoli tek dok bi vidio što je netko odigrao satima poslije. Mislim da bih se čudio samom sebi otkad ja to imam Hanging Gardens :D .
kolko ja znam, druga platforma, drugi software, svaki treba posebno kupit.... al kad je kupis na isti uredaj mozes ulogirat razlicite korisnike

Sve stvar navike i prakse, kad je frend prvi put zaigrao na kompu trebalo mu je duplo vise vremena da se snade u aplikaciji jer nije vidio tekstove na kartama... al s iskustvom ti je dovoljno da samo bacis oko na imena karata.... isto tako kad sve pohvatas lako je na brzinu vidjet gdje si stao i sta si htio...
Naravno, puno je ljepsi osjecaj kad si fokusiran samo na 1 gejm, al eto, to je cijena da bi se sve odigralo u 10ak dana
Čestitke na prvoj pobjedi! spivo

Stalno sam se nabrijavao da zaratim sa Denijem, ali rata ni za lijek :facepalm Definitivo je ključan trenutak bio kad sam ti pustio da dobiješ Strategy nakon šta si bidao za koloniju i ostao na 0 strenghta. S 2 vojne akcije ne bi se uspio izgraditi natrag, a ja sam imao Annex spreman da preuzmem taj teritorij. Sam sam si sve kriv :nee :nee
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bojan1983 »

Hvala :D prijavio sam se u 2 lige s ciljem da mozda dodem do jedne pobjede, cilj je ostvaren :D

dada, taj strategy mi je bio dosta bitan, zariskiro sam da neces potrosit 3 akcije da ga uzmes... imao sam i neki plan B al se ne sjecam vise :)

btw, 48 sati, zavrsen gejm, moze se :)

GG
Ovi su korisnici zahvalili autoru Bojan1983 za post (ukupno 2):
ABQPapaver
slika
Avatar
Deni
Reactions:
Postovi: 581
Pridružen/a: 28 lip 2015, 19:46
Ima zahvala: 662 puta
 pohvaljen: 1025 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Deni »

ja sam ostao zatecen kolicinom agresije i militarizacije s vase strane. odigrao sam vise od sto digitalnih partija tta do sada i nikad nisam imao manje od 100 bodova, nikad nisam vidio toliki military strenght u jednog igraca kao ni taktiku nerazvijanja kulture vec samo rat i agresija.

no, karte su u špilu, sasvim legitiman izbor, but not my cup of tea. cestitike pobjedniku i zahvala na brzom igranju. druge dvije partije su mi i dalje u drugom dobu
slika
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bojan1983 »

Ja sam isto iznenaden agresivom, igram 7 gejmova i svugdje sam meta, puno vise agresivnog naoruzavanja nego u mom prosjecnom gejmu...

U nasem gejmu sam imao tri vojnika iz A doba i defanzivni great wall, taman da svi vodimo hladni rat oko 10 snage... i onda sam odlucio sve bacit u koloniju s namjerom da se prebacim na topove, pao sa snagom na 0 i eto ga ABQ u istom krugu na 20+... a sta cu, moram se branit... a onda doso napoleon, pa war over culture... a ti i dalje na 5 snage, bilo je neizbjezno :)
slika
Avatar
ABQ
Reactions:
Postovi: 48
Pridružen/a: 02 pro 2019, 14:56
Ima zahvala: 49 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la ABQ »

Deni je napisao/la: 15 svi 2020, 09:37 ja sam ostao zatecen kolicinom agresije i militarizacije s vase strane. odigrao sam vise od sto digitalnih partija tta do sada i nikad nisam imao manje od 100 bodova, nikad nisam vidio toliki military strenght u jednog igraca kao ni taktiku nerazvijanja kulture vec samo rat i agresija.

no, karte su u špilu, sasvim legitiman izbor, but not my cup of tea. cestitike pobjedniku i zahvala na brzom igranju. druge dvije partije su mi i dalje u drugom dobu
I ja sam iznenađen količinom agresije od strane Bojana. Em ti je ratom popalio 4-5 populacije i natjerao na uprising, što ja do sad nikad nisam vidio, em te opalio ratom za 35-36 kulture. Strašno. Ništa, pamti pa mu vrati sbatine :mrgreen:
Zadnja izmjena: ABQ, dana/u 15 svi 2020, 11:05, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Papaver »

Dosta ljudi upravo kritizira TTA zbog masivnog utjecaja vojske i ratova, prvenstveno u trećem dobu, čak spominju i da je sve osim bildanja vojske sporedno. Nekad ti se i dogodi da ne vučeš kulturni rat, a cijelu igru si se spremao za njega što je ljudima još jedan minus.

Nisam veliki TTA stručnjak, ali ne slažem se u potpunosti s tim. Međutim, snaga je vjerojatno najbitniji aspekt igre i jako je bitno biti unutar tzv. striking distance od drugih igrača i imati u pripremi obranu ako naiđe rat ili agresija. To treba balansirati s ostalim engine building stvarima u igri i tko to najefikasnije napravi trebao bi pobjediti. :D
Ovi su korisnici zahvalili autoru Papaver za post:
Slavica
slika
Avatar
marge
Reactions:
Postovi: 854
Pridružen/a: 16 stu 2012, 20:26
Ima zahvala: 278 puta
 pohvaljen: 765 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la marge »

ma sve je bitno u tta, a najbitnije ti je ono kaj ti fali, tak da u svakoj igri se moraš prilagoditi situaciji i ostalim igračima, ne raditi previše grešaka i probati uvijek izvući maksimum, možeš ti izgubiti i nekoliko ratova za kulturu i svejedno pobijediti na kraju..
a igru su po meni autori izbalansirali maksimalno, čak mi je to i smetalo neko vrijeme obzirom da sam imal neke uigrane sheme još iz one stare verzije igre kad karte nisu bile balansirane..
Avatar
Bojan1983
Reactions:
Postovi: 272
Pridružen/a: 22 sij 2016, 21:20
Lokacija: Rijeka
Ima zahvala: 372 puta
 pohvaljen: 376 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Bojan1983 »

ABQ je napisao/la: 15 svi 2020, 11:04
Deni je napisao/la: 15 svi 2020, 09:37 ja sam ostao zatecen kolicinom agresije i militarizacije s vase strane. odigrao sam vise od sto digitalnih partija tta do sada i nikad nisam imao manje od 100 bodova, nikad nisam vidio toliki military strenght u jednog igraca kao ni taktiku nerazvijanja kulture vec samo rat i agresija.

no, karte su u špilu, sasvim legitiman izbor, but not my cup of tea. cestitike pobjedniku i zahvala na brzom igranju. druge dvije partije su mi i dalje u drugom dobu
I ja sam iznenađen količinom agresije od strane Bojana. Em ti je ratom popalio 4-5 populacije i natjerao na uprising, što ja do sad nikad nisam vidio, em te opalio ratom za 35-36 kulture. Strašno. Ništa, pamti pa mu vrati sbatine :mrgreen:
ABQ je kriv! ja sam htio kazalista gradit :D
slika
Avatar
dlakar
Reactions:
Postovi: 842
Pridružen/a: 22 vel 2016, 16:46
Ima zahvala: 677 puta
 pohvaljen: 664 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la dlakar »

Bit će gusto @Papaver . Foto finiš
For a while, I thought of myself as an atheist until I realized it was a belief, too.
Avatar
Papaver
Reactions:
Postovi: 404
Pridružen/a: 02 ruj 2016, 16:46
Lokacija: Zagreb-Pula-Slatina
Ima zahvala: 936 puta
 pohvaljen: 652 puta
Kontakt:

Re: Prva Through the Ages online liga

Post Postao/la Papaver »

Baš gledam i ne znam prognozirati, sva trojica možemo biti na bilo kojem od prva tri mjesta. :D

Manjkala mi je jedna akcija u zadnjem potezu za filmove i zeznuo sam se što nisam bio pripremljen na crveni križ.
slika
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”