Prvi Race for the Galaxy online turnir - ZAVRŠENO

Teme vezane uz događaje i okupljanja na kojim se igraju društvene igre
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Približava se kraj početnog dijela turnira. Još po nekoliko mečeva u svakoj skupini. Evo malo zabave dok čekamo kraj. Već 10 godina stara fora, al istinita: Race for the Galaxy's Learning Curve :D
https://boardgamegeek.com/thread/521319 ... ning-curve
Slavica
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 458
Pridružen/a: 18 srp 2012, 22:25
Lokacija: Zagreb
Ima zahvala: 151 put
 pohvaljen: 137 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Slavica »

Bravo, čestitam svim finalistima :bravo

Osim Mislavu koji je u finalu jer je imao sreće :roll:
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Još ima upita i nejasnoća oko turnira, pa da probam razjasniti. Ovo mi je prvi turnir kojeg sam organizirao. Nisam znao koliko će biti prijavljenih niti koja od brojnih turnirskih pravila primjeniti. Pravila za turnir sam odlučivao kako je rastao broj prijava. Kad nas je bilo ispod 10 prijavljenih, ideja mi je bila da igramo svi sa svima, napraviti listu, a najbolji pobjeđuje.
Kad je broj prijavljenih porastao na 18, odlučio sam se za 3 kvalificirajuće grupe koje imaju po 6 igrača. U svakoj grupi igra svatko sa svakim, radi se lista po uspjehu i prva 2 iz svake skupine idu u finale.
U finalnoj grupi opet igraju svi sa svima. Nema prenošenja pobjeda iz prijašnje grupe. Kreće se on nule. Kad se odigra svih 15 mečeva u finalnoj grupi, radi se lista po uspjehu, a prvi na listi je pobjednik cijelog turnira. Ako bude izjednačenih za 1 mjesto, izjednačeni igrači međusobno igraju novi meč i time odlučuju pobjednika.
Dobio sam prijedlog usred turnira da se barem finalni mečevi igraju na 3 dobivene umjesto na 2 s početka turnira. Ta ideja je odlična i pošto je Race kratka igra, jednoglasno sam ju usvojio :D Ubuduće bi svi mečevi trebali biti na 3 dobivene, pa se nitko ne bi trebao žaliti na utjecaj sreće. Kao i skoro sve kartaške igre, Race ima utjecaj sreće. Ali nudi i dobre načine za mitigiranje randomnessa.
Nadam se da je sad jasnije. Ako ima pitanja, pitajte ovdje na forumu ili porukom ovdje ili na BGA. :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post (ukupno 3):
StipsSlavicamarge
mljeko
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 392
Pridružen/a: 19 sij 2017, 22:56
Ima zahvala: 191 put
 pohvaljen: 520 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mljeko »

Kakve su rezultati inače dosad?
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

U prvom postu ove teme updejtam rezultate, al nitko to ne čita :facepalm Prva i treća kvalifikacijska skupina su riješile sve mečeve. Raspisani su i finalni poretci. Druga skupina ima još 1 meč. Finalna skupina je riješila 6 okršaja, pa ima još 9.
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Finalisti su se malo probudili, pa imamo još samo 4 meča i jako je napeto. Vorpain i Gordan imaju mogućnost pobijediti sa 5 pobjeda ako dobiju sve što moraju odigrati. Teoretski je moguće da više igrača završi s 3 pobjede, a nitko s 4 ili 5, pa će trebati rješavati tie. Sretno dalje vama 4 koji još igrate :thumbs
Ovi su korisnici zahvalili autoru mado za post:
Valsim
Link
Redovni član udruge
Reactions:
Postovi: 90
Pridružen/a: 03 lip 2013, 17:05
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 65 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Link »

Evo htio bi reći nešto o prvom online turniru.
Mogu reći da sam sasvim zadovoljan sa jako velikim interesom za Race for the Galaxy, čak 18. Vauu!!!
To je odličan broj i to nam govori da moramo češće organizirati.
Savjetujem tko će sljedeći organizirati turnir da napravi neke promjene. Kao npr. da se doda ekspanzije The Gathering Storm. Zašto? Zato što u osnovnoj igri Race-a igra je na sreću. Meni se desilo da kad sam igrao 6 puta zaredom nisam dobio niti jednu šesticu (radio sam veliki explore), a da je protivnik dobio 3 ili 4 šestice. Sreća, sreća, sreća.
Osnovni pack ima više consume karte, nego military. Zato predlažem da se doda jer se dobija mala pomoć militaryju. U osnovnom svi idu na consume, to mi je malo glupo. Treba malo ići i na military, a ne samo lupati po consume, to svaki igrač zna, da li je iskusan ili nije iskusan.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Link za post:
mado
Avatar
mado
Reactions:
Postovi: 2276
Pridružen/a: 11 srp 2011, 11:42
Lokacija: Mursko Središće
Ima zahvala: 1179 puta
 pohvaljen: 1170 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la mado »

Slažem se za slijedeći turnir i za The Gathering Storm. Bazna igra previše naginje na Consume, a TGS pojača military strategije :thumbs Ako ću ja raditi slijedeći turnir, bit će s tim proširenjem i na 3 dobivene od početka.

Inače imamo ultra napeto finale. Vorpain i Gordan imaju po 4 pobjede. Preostao im je samo međusobni meč. :sretno
Avatar
Gordan
Reactions:
Postovi: 852
Pridružen/a: 22 tra 2011, 15:04
Lokacija: Split
Ima zahvala: 352 puta
 pohvaljen: 703 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la Gordan »

Ovo je kartaška igra, naravno da ima sreće. Koliko god ekspanzija dodali, tako će i ostat.
Btw: treba uzeti u obzir da TGS na BGA mogu pokrenuti samo pretplatnici.

Može se na razne načine organizirat turnir, a podržavam da se pri kraju igra na više dobivenih partija, finale u 4 ili čak 5 dobivenih.
I reče Jahve Drakuli: "Nećeš, razbojniče!" (©WinkDickerson)
slika
Avatar
the_priest
Reactions:
Postovi: 117
Pridružen/a: 04 pro 2013, 00:18
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 28 puta
Kontakt:

Re: Prvi Race for the Galaxy online turnir

Post Postao/la the_priest »

Doista dobro osvjezenje u ovim "dosadnim" vremenima - nazovimo ih tako
Sreca doista zna biti faktor, moja posljednja partija turnira to itekako dokazuje, protivnik se mogao postaviti na trepavice no u doslovno prva dva poteza dobio sam sve karte koje su mi ikad trebale i ciao bok dovidenja.
S druge strane sreca se eliminira povecanjem broja partija i naravno iskustvom samih igraca sto se dokazalo i kroz ostale partije, jedini problem ovdje je sto su neke taktike validnije od drugih i ako ih ne implementiras pa cak i na silu velika je vjerojatnost da ces izgubiti - to je onaj kompetativni dio koji se pokazao slicnim i u netrunneru te slicnim kartaskim ili deckbuilding igrama
Fun vs Win... Oh well...

Dakle prijedozi za potencijalne iduce turnire slicnog tipa su definitivno povecavanjem broja potrebnih dobivenih partija.
A druga je definitivno stavljanje nekog vremenskog okvira do kojeg se igraci trebaju dogovoriti i odigrati match
Realno mislim da mi je najduzi trajao manje od 9 minuta 4 partije... tak da, moze se
(sto se tice analysis paralysis - koliko god odugovlacis s potezom to nikako ne mijenja ishod ili nasumicnost onoga sto ne znamo
igraj s onime sto imas najbolje sto znas)

To je to, cestitke pobjedniku - navijam za Vorpaina - cisto jer me je rasturao i u grupi i u finalu!!!
Ovi su korisnici zahvalili autoru the_priest za post (ukupno 3):
ValsimLinkmiljenko
Odgovori

Natrag na “Društveni događaji”